تبلیغات اینترنتی چیست و چه فوایدی دارد؟

با پیشرفت تکنولوژی در سال‌های اخیر زندگی‌های ما، اینترنت و فضاهای مجازی به بخش جداناپذیری از فعالیت‌های روزانه اغلب مردم تبدیل شده‌اند. بازارها و فروشگاه‌ها دیگر برای فروش محصولات خود از روش‌های سنتی تبلیغات استفاده نکرده و در بستر اینترنت کسب و کارشان را گسترش داده‌اند. بله تبلیغات محلی همچنان وجود دارد، اما تاثیر و وسعت آن خیلی کمتر از تبلیغات اینترنتی می‌باشد.

به همین روی کمتر کسی را در زندگی روزمره خود می‌بینیم که در وب‌سایت‌های مختلف و صفحات مجازی محصولات و خدمات خود را تبلیغ نکند. اینجاست که اهمیت تبلیغات مجازی را می‌توان متوجه شد، مخصوصا در دورانی مثل الان که خیلی کم‌تر از گذشته مردم در بازارها رفت و آمد داشته و خیلی محصولات و کالاهای جدیدی به چشمشان نمی‌خورد. به صورت ساده تبلیغات اینترنتی را می‌توان تبلیغاتی خطاب کرد که در بستر صفحات مجازی در قالب بنرها، پست‌های مختلف و تبلیغات حاشیه‌ای صفحه که منجر به فروش محصولات و خدمات مختلف می شوند، تعریف کرد. همانطور که اشاره کردیم، به لطف محبوبیت روز افزون فضاهای اینترنتی، این دسته از تبلیغات از محبوبیت بسیاری برخوردار بوده و حتی تا حد زیادی باعث کارآفرینی برای کاربران مختلف نیز شده‌اند. برای هر کمپین تبلیغاتی، ارائه‌دهنگان محصول، ناشران وب‌سایت، بخش بازریابی و … همگی برای جذب مخاطب و مشتری بیشتر به فعالیت روزانه خود ادامه می‌دهند.

حال که آشنایی بیشتری با مفهوم اصلی تبلیغات اینترنتی داشتیم، می‌توان برای آگاهی هرچه بهتر از این مهارت و کار پر اهمیت نگاهی به تاریخچه و گذشته آن داشت تا ببینیم در سال‌های اخیر چه تغییرات و تفاوت‌های در تبلیغات مجازی به‌وجود آمده است.

تاریخچه تبلیغات اینترنتی

سال ۱۹۹۴ اولین باری بود که از تبلیغات اینترنتی استفاده شد. در ۲۷ ام اکتبر سال ۱۹۹۴ سایت هات‌وایر نمایش تبلیغات اینترنتی را به سبک بنرها آغاز کرد. روشی که امروزه به عنوان محبوب‌ترین روش تبلیغات اینترنتی از آن یاد می‌شود.  کم‌کم این سبک از تبلیغات در سایت‌های زیادی به کار برده شد و به همین روی صاحبان وب‌سایت‌ها نیاز به ابزاری داشتند که توسط آن بتوانند میزان بازدیدهای آن‌ها را محاسبه کنند. با این اوصاف اولین ابزار دیجیتال مارکتینگ که میزان بازدید هر بنر را شمارش می‌کرد، در آن سال کار خود را شروع کرد. شیوه فعالیت آن اینگونه بود که با دادن آمار دقیق، تعداد افرادی که بنر را می‌دیدند را اندازه‌گیری می‌کرد. اما از لحاظ دقتی فقط کسانی را در آمار خود قرار می‌داد که برای اولین بار از بنر بازدید می‌کردند.

همانطور که تبلیغات اینترنتی محبوب‌تر می‌شدند، روش جدیدی از آن به‌وجود آمد که از آن با نام پاپ‌آپ یاد می‌شود. به این طریق که کاربر هر وقت صفحه‌ای را باز می‌کرد، یک صفحه تبلیغ جداگانه نیز برای او باز می‌شد. این‌دسته از تبلیغات برای کاربران بسیار آزاردهنده بود و در همان مراحل آغازین با شکست مواجه شد. تنفر از تبلیغات پاپ‌آپ انقدر زیاد بود که تا به امروز از آن به عنوان منفورترین نوع تبلیغات یاد می‌کنند.

با معروف شدن تبلیغات، کسب و کارهای مختلف به دنبال روشی بودند خیلی بهتر و دقیق‌تر قادر باشند مشتریان مشخص خود را داشته و فقط با کاربران هدف فعالیشان را اولویت‌بندی و برنامه‌ریزی کنند. اینجا بود که موتور جستجوگر یاهو که در آن با زمان با نام GoTo.com کارش را انجام می‌داد، با اولویت‌بندی برند‌های مختلف وابسته به پولی که پرداخت کرده بودند آن‌ها را در رتبه‌های بالاتر قرار می‌داد. این روش با استقبال زیادی همراه نشد از آنجایی که هم فساد مالی موتورهای جستجوگر را افزایش می‌داد و هم کسب و کارهای کوچک‌تر توانایی رقابت را با دیگر کمپانی‌های بزرگ سرمایه‌دار از دست می‌دادند. این روش از تبلیغات در آن دوره بدون در نظر گرفتن محتویات مرتبط و کلمات کلیدی هر وب‌سایتی را که در رتبه بالاتر بود به کاربر نشان می‌داد. حال طریقه فعالیت این موتورهای جستجوگر بسیار دقیق‌تر و بهتر شده و با ارزش‌یابی کلمات کلیدی رقابتی، سئو، طبقه‌بندی محتوا و هزاران فیلتر متفاوت دیگر تبلیغات را جداسازی خواهد کرد.

در کنار فضاهایی مثل گوگل و یاهو، شبکه‌های مجازی فرعی نیز کم کم قاطی دیجیتال مارکتینگ شدند. کاربران قشر جوان و جمعیتی زیادی از کره زمین که از اینترنت استفاده می‌کنند، اکثرا یک صفحه یا اکانت مجازی برای خود داشته و بخشی از زمان خود را در اینگونه محیط‌ها می‌گذرانند. اینجا بود که کسب و کارهای دیجیتال متوجه اهمیت روزافزون اینگونه از شبکه‌های مجازی شدند و خود به خود بیزینسشان را به این عرصه وارد کردند.

حال اگر شما برای جستجوی هر چیزی در اینترنت در صفحات مختلف پرسه بزنید، قطعا با ده‌ها تبلیغ متفاوت روبه‌رو خواهید شد. مهم نیست که در اینستاگرام باشید یا در وب‌سایت فروش کفش، دیجیتال مارکتینگ در همه بخش‌های اینترنت گسترده شده و کاربران را به خریداری محصولات و خدمات مختلف تشویق می‌کند.

در فاصله میان سال‌های ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۷، تبلیغات اینترنتی رشد بسیاری داشته و حسابی بین کسب و کارها محبوب شدند. انقدر رشد آن زیاد بود که درآمد حاصل از دیجیتال مارکتینگ از ۲۶۷ میلیون دلار در سال ۱۹۹۶، به ۱۳۰۸۷ میلیون دلار در سال ۲۰۰۷ رسید. اگرچه در سال‌های آغازین قرن بیستم این رشد تا حدی متوقف شد و روند منفی داشت، اما با نزدیک شدن به سال ۲۰۰۵ کم کم موفقیت آن ادامه یافته و تا به امروز همچنان روند مثبتی داشته است.

تبلیغات اینترنتی در ایران

به قطع ایران را نمی‌توان از جمله کشورهای بروز دنیا در عرصه تکنولوژی دانست، از آنجایی که هر فناوری جدید چند سالی طول می‌کشد تا در کشور ما به محبوبیت همگانی برسد. منظور ما گوشی هوشمند و ساعت دیجیتالی نیست، بلکه تکنولوژی‌هایی مثل اینترنت و شبکه‌های خانگی هستند که سال‌ها زمان می‌برد تا ما به طور همگانی از آن بهره‌مند شویم. دیجیتال مارکتینگ نیز از آنجایی که به اینترنت وابسته است، نیاز به زمان بیشتری دارد تا به نقطه اوج خود برسد. به همین روی مدیران کسب و کارهای جدید در موفقیت نهایی اینگونه از تبلیغات، برای شروع کارشان کمی شک و تردید داشته و با خیال راحت بودجه‌شان را صرف آن نمی‌کنند. اما همانطور که گفتیم تبلیغات اینترنتی آنقدر پراهمیت و سرنوشت‌ساز هستند که هر بیزینسی چه کوچک چه بزرگ، با داشتن برنامه‌ریزی‌های درست و بازاریابی دقیق قادر است بهترین استفاده را از آن ببرد.

چرا تبلیغات اینترنتی انقدر مهم هستند؟

همانطور که گفتیم به لطف همگانی شدن اینترنت، این دسته از تبلیغات هر روز گسترده‌تر و تاثیرگذارتر خواهند شد. طبق اطلاعاتی که از گزارشات فورستر در دست داریم، در یک شرایط مشابه حدودا ۶۰ درصد از تبلیغات بنری تاثیر بسیار زیادی در محبوبیت یک برند مشخص دارند. حال اینگونه از تبلیغات چگونه انقدر کاربردی و موثر هستند و چرا استفاده از آن‌ها خیلی بیشتر و گسترده‌تر از قبل شده است.

اگر بخواهیم نگاهی به فواید دیجیتال مارکتینگ بیندازیم، یکی از مهم‌ترین نکات در مورد آن، سرعت بالا و راحتی یادگیری خواهد بود. خوشبختانه در این رشته کلاس‌ها و فایل‌های آموزشی بسیاری یافت می‌شود که هر شخصی را تاحدی با این امر آشنا می‌کنند. حال هر فرد با یادگیری درست و عمیق مطالب و روش‌های بازاریابی اینترنتی قادر است خیلی راحت از آن‌ها در کسب و کارهای مختلف بهره برده و در زمان کوتاهی به نتیجه برسد. بعد از یادگیری و استفاده از جنبه‌های بازاریابی اینترنتی، شما باید کاربران خود را مشخص کرده و وب‌سایت و صفحاتتان را وابسته به نیاز آن‌ها، سبک زندگی آن‌ها و آنچه که دوست دارند طراحی کرده و با افزودن المان‌های متعدد حجم گسترده‌تری از مخاطبین را به سایت‌ها خود اضافه کنید. خوشبختانه در تبلیغات اینترنتی آمارها و ارقام‌ها به صورت روزانه بروز شده و به هیچ زمان و مکان مشخصی محدود نخواهند بود. به همین روی مدیران به‌راحتی قادر هستند از فعالیت کاربران مطلع شده و هدف‌‌گذاری های درست را در برنامه‌ریزی‌هایشان تعیین کنند‌.

 به لطف همه‌گیری این مهارت، حتمی نیاز به یک بودجه هنگفت و عجیب و غریب نیست. کافی است وقت لازم را برای یافتن یک همکار خوب کنار بگذارید تا قادر باشید با حداقل هزینه، بهترین نتیجه را به دست آورید.

 ‏همه این موارد از دلایلی هستند که باعث محبوبت بسیار تبلیغات اینترنتی شده و می‌توان با یک برنامه‌ریزی خوب در آینده به موفقیت‌های زیادی رسید.  ‏همانطور که گفتیم، دیجیتال مارکتینگ شاخه‌ها و زیرشاخه‌های زیادی داشته و از روش‌های مختلفی قابل انجام است. در ادامه با ما همراه باشید تا با مدل‌های آن آشنا شده و طریقه به‌کارگیری آن‌ها را بیاموزیم.

مبتنی بر محتوا: از اسم آن مشخص است که اصلی‌ترین امر در رابطه با کسب و کار مبتنی بر محتوا، اطلاعات و صفحاتی است که در سرتاسر وب‌سایت در دسترس کاربران قرار گرفته‌اند. مدیران هر سایت با ارائه محتوای جذاب ترافیک ورودی سایت را افزایش داده و قادرند که تبلیغاتشان را از این طریق به دست مخاطبین روزافزون خود رسانده و درآمد نهایی خود را بیافزایند.

مبتنی بر ارائه خدمات: این دسته از تبلیغات اینترنتی وابسته به خدماتی هستند که یک سایت یا نرم افزار برای مخاطبانش فراهم می‌کند. به عنوان مثال شما قادر هستید با استفاده از گوشی هوشمند خود به دیگران پیام ارسال کرده، وارد گفتگوهای مجازی شده و ایمیل ارسال کنید. به همین طریق کاربران متعدد دیگری نیز برای به‌کارگیری این دسته از خدمات در سامانه‌ها و صفحات ارائه‌دهنده عضو خواهند شد. اینجاست که تبلیغات دیجیتالی توانایی فروش محصول و خدمات را به وجود آورده و کاربران با دریافت تبلیغات به کسب درآمد بستر خدماتی خود کمک می‌کنند.

مبتنی بر واسطه: سایت‌های بسیاری هستند که شما را به دیگر منابع اطلاعاتی متصل می‌کنند. مثلا یاهو به خودی خود اگر محتوایی برای ارائه به کاربر نداشته باشد، با ارسال شخص به دیگر مراجع قادر است مخاطبانش را افزایش دهد. این دسته از واسطه‌ها محتوای متعدد را طبقه‌بندی کرده و آن‌ها را وابسته به اطلاعات موجود در بخش‌های متفاوت قرار خواهند داد. حال کاربر برای جستجوی هر موردی به این مرجع‌ها مراجعه کرده و واسطه بهترین محتوای مربوطی را که در دست دارد در اختیار کاربر قرار خواهد داد.

مبتنی بر بازی‌ها: عرصه سرگرمی و بازی‌ها نیز از دیگر بخش‌هایی است که حسابی میان مردم محبوب شده و مخصوصا قشر جوان‌تر را به خود مشغول می‌کنند. فروشندگان بازی‌ها با داشتن دانش کافی از کاربرانشان تبلیغاتی را ارائه می‌دهند که فکر می‌کنند بهترین نتیجه خروجی را خواهد داشت. تبلیغات در بازی‌ها به دو روش عمومی انجام می‌پذیرد. کافی است به گوگل‌پلی یا بازار مراجعه کرده و یک بازی را به صورت رندوم روی گوشی هوشمند خود نصب کنید.

بعد از تجربه چند دقیقه‌ای بازی، سر و کله تبلیغات پیدا شده و شما را یا به صفحات دیگر متصل کرده و یا با تعملاتی اجازه حذف را به شما خواهند داد. از آنجایی که کاربر علاقه دارد بازی خود را ادامه دهد، تاحدی مجبور است با این تبلیغات دست و پنجه نرم کرده و در برخی مواقع ویدیوهای تبلیغاتی را برای چند ثانیه مشاهده کند. در روش دیگر که بسیار متداول است نیز تصاویر ارائه شده در بازی با عکس‌های تبلیغاتی جابجا شده و خود به خود مخاطبین را تحت تاثیر قرار خواهند داد‌.

واضح است که کاربران علاقه‌ای به دیدن تبلیغ در حین بازی نداشته و ترجیح می‌دهند تجربه‌ای روان و یکپارچه داشته باشند. از طرف دیگر به خاطر وابسته بودن این تبلیغات به دیگر بخش‌ها و چندرسانه‌ای بودن آن‌ها هزینه‌ای که باید صرفشان شود بالا بوده و فقط قادر است اشخاصی را هدف قرار دهد که در حال تجربه بازی هستند. به همین دلایل ممکن است خیلی از کسب و کارها دیگر روش‌های بازاریابی اینترنتی را برای بیزینس خود انتخاب کرده و هرگز سراغ تبلیغات مبتنی بر بازی نروند.

تبلیغات پاپ‌آپ: یکی از بحث برانگیزترین روش‌های تبلیغات، همین تبلیغات پاپ‌آپ بوده که قبل‌تر به آن اشاره کردیم. در آرامش کامل در حال جستجوی وب‌سایت‌ها هستید و با یک کلیک از ناکجا چندین تبلیغ مختلف روی صفحه شما پدیدار می‌شوند. همانطور که گفتیم از نگاه کاربران این دسته از تبلیغ‌ها به هیچ‌وجه مورد استقبال قرار نگرفته و نفرت زیادی از آن وجود دارد. از آنجایی که به طور ناخواسته تبلیغات اجباری سر و کله‌شان پیدا شده و جستجوی شما را قطع می‌کنند، نمی‌توان انتظار داشت که مخاطبین از آن‌ها استقبال کنند. تبلیغات تلویزیونی نیز سبک مشابهی از این تبلیغ‌هاست به این خاطر که برنامه‌های متعدد را قطع کرده و تماشاگر  بالاجبار یا باید منتظر پایان آن‌ها مانده یا شبکه را عوض کند.

روزنامه‌ها و مجله‌ها سبک معقول‌تری از این تبلیغات هستند به این دلیل که شما اجباری برای دیدن آن‌ها نداشته و به‌راحتی قادر هستید صفحه‌های دیگر و بخش‌های کناری را مطالعه کنید. اما در کل با نگاهی به افزایش دانلود ابزارهای ضد تبلیغ پاپ‌آپ می‌توان نتیجه گرفت که کاربران علاقه‌ای به آن نداشته و نمی‌خواهند که مزاحمتی برای فعالیت‌های مختلفشان ایجاد شود. با این حال خیلی از وب‌سایت‌ها همچنان از این طریق تبلیغات خود را منتشر کرده و به نظر می‌رسد که در آینده قرار است با روش‌های جدیدتر و نامحسوس‌تری تبلیغات پاپ‌آپ را ادامه دهند.

مبتنی بر پشتیبانی: به عنوان مثال یک شرکت یا کمپانی از یک رویداد مشخص پشتیبانی کرده و با ارائه خدمات مالی بنر یا برند خود را در آن رویداد تبلیغ می‌کند. به نحوی می‌توان این روش را دو سر برد دانست. هم اسپانسر سود خوبی به جیب می‌زند و هم مدیران رویداد توانایی پرداخت هزینه‌های خود را خواهند داشت. اگرچه اسپانسر کردن یک اتفاق خاص خیلی هم ساده و راحت نیست. اگر اسپانسر به خوبی از شرایط مختلف آگاه نبوده و در زمان درست اقدام به پشتیبانی نکند، خود به خود شرایط ایده‌آل با گذر زمان از دست رفته و آنطور که باید از این همکاری نتیجه‌ خوبی به دست نخواهد آمد.

تبلیغات اینترنتی علاوه بر دانش و مهارت کافی به ارکان دیگری نیز بستگی داشته تا بتوان بیشترین تاثیرپذیری را از آن‌ها استخراج کرد.

فرایندهای طراحی: در مراحل اولیه دیجیتال مارکتینگ، مهندسین با اولویت‌بندی بخش‌های متعدد و برنامه‌ریزی نیاز به یک طراحی درست و حسابی نیز دارند تا قادر باشند با تغذیه کامل بخش‌های مختلف بیشترین بهره‌روی را از فعالیت‌هایشان داشته باشند‌.

تکنولوژی: فناوری‌های متعددی هستند که وابسته به هزینه‌ها و امکانات موجود توانایی سرعت بخشیدن به کار شما را خواهند داشت. این تکنولوژی‌ها چه در زمینه سخت‌افزاری و چه در زمینه نرم‌افزاری در دسترس قرار  گرفته که می‌توان از میان آن‌ها به مواردی مثل؛ Flash و SVG، HTML Java و Javascript و همینطور J2E و Java اشاره کرد که هریک در شرایط مختلفی به کار شما خواهند آمد.

زیرساخت‌ها: هیچ سازمان یا حتی ساختمانی بدون داشتن زیرساخت‌های درست به نتیجه نخواهد رسید. بله، شاید در کوتاه‌مدت بتوان کار را یکسره کرد، اما با گذشت زمان کم‌کم کمبودهای ساختاری و پایه‌ای پدیدار شده و مشکل‌ساز خواهند بود. به همین‌روی در دیجیتال مارکتینگ داشتن زیرساخت‌‌های سیستمی درست موفقیت طولانی مدت شما را تضمین کرده و با اتصال بخش‌های اصلی و فرعی قادر است تا حد زیادی به کسب و کار شما سرعت ببخشد.

چرا از تبلیغات اینترنتی استفاده کنیم؟

هدف مشخص: خوشبختانه به خاطر وجود آمار و ارقام لحظه‌ای، شما قادر هستید فعالیت‌های کاربران را مشاهده کرده و ببینید که در چه بخش‌هایی بیشترین وقت را صرف کرده و به کدام محتوا بیشترین علاقه و توجه را نشان داده‌اند. اینجاست که شما با مطالعه درست داده‌ها توانایی تولید محتوا با هدف مشخص را داشته و با دانشی که در اختیارتان قرار گرفته است قادرید که مشتری هدف خود را شناسایی کرده و آنطور که باید خدماتتان را به آن‌ها ارائه کنید.

پیوند‌ها: پیوند‌ها یکی از اصولی‌ترین و نخستین بخش‌های بازاریابی اینترنتی هستند و توانایی فرستادن کاربران را به لیست محصولات داشته و یک میانبر سریع و کاربردی محسوب می‌شوند. به همین روی به‌کارگیری آن‌ها هم کار را برای مخاطب راحت‌تر کرده و هم شما را از فعالیت‌های مختلف آگاه خواهد ساخت.

ارتباط: روزانه صدها یا حتی هزاران نفر به یک وب‌سایت فروش محصول مراجعه کرده و کالاهای زیادی را خریداری می‌کنند. حال هر مشتری با ارائه نظرات و انتقادات خود وضعیت کلی سایت یا محصولات موجود را تاحدی مشخص کرده و میزان رضایتش را در قالب نظرات با شما به اشتراک می‌گذارد. شما نیز با بررسی این نظرات می‌توانید کیفیت محصولاتتان را افزایش داده، وب‌سایت را از طرح و شکل و شمایل بهتری بهره‌مند ساخته و حتی به طور مستقیم با کاربران خود ارتباط برقرار کنید. این رابطه خوب میان مشتری و فروشنده هم در موفقیت شما تاثیرگذار بوده و هم محبوبیت برند را افزایش خواهد داد.

دسترسی: به لطف شبانه‌روزی بودن اینترنت، هر کاربر در هر ساعت و زمانی از روز می‌تواند وب‌سایت شما را باز کرده، به محصولات مختلف مراجعه کرده و سفارشات خود را ثبت کند. این امر در مقایسه با فروشگاه‌های سنتی که فقط در ساعت معینی از روز فعالیت می‌کنند بسیار حائز اهمیت بوده و جهش بزرگی به حساب خواهد رفت.

اطلاعات کاربردی: همانطور که در بخش‌های گذشته به آن اشاره کردیم، ابزارهای زیادی هستند که داده‌های مشتری را در اختیار شما قرار می‌دهند. عملکرد نهایی، موفقیت در فروش هر محصول و بازدید روزانه از دسته اطلاعاتی هستند که در اختیار مدیران وب‌سایت بوده و آن‌ها را از وضعیت کلی کسب و کار خود مطلع می‌کنند.

سرعت بالا و راحتی: کافی است به سایتی مثل دیجیکالا مراجعه کرده، محصول مورد نظر را جستجو کرده و سفارشتان را نهایی کنید. بستر اینترنت فضایی را فراهم آورده که هر شخص به‌راحتی بتواند کالا‌ها و محصولات موجود را بررسی کرده و با انتخاب آیتم مورد نظر خود آن را خریداری کند. دیگر نیازی نیست که شما ساعت‌ها در فروشگاه‌های حضوری دنبال اجناس مورد پسندتان بگردید و بعد از چانه‌زنی‌های فراوان هزینه آن را پرداخت کنید. با چند کلیک ساده هم محصولتان را پیدا می‌کنید و هم با دیدن قیمت نهایی قادر هستید خیلی راحت آن را سفارش دهید.

اگهی‌های هدفمند: شما بعد از اینکه اطلاعات کافی را در مورد مشتریان سایت بدست آوردید، از وضعیت کلی آن‌ها تاحدی باخبر خواهید شد. هم می‌دانید چه چیزی می‌خواهند و هم اطلاعاتی در رابطه با وضعیت زندگی و سلایقشان در دست دارید. به همین روی خیلی ساده و راحت قادر هستید آگهی‌های تبلیغاتی خود را به نحوی طراحی و منتشر کنید که هم مخاطبان بیشتری را به کالاهای شما جذب کند و هم برای‌ کاربران فعلی جذاب و وسوسه‌کننده باشند‌.

این ها را گفتیم اما باید بدانیم که تبلیغات اینترنتی مثل دیگر فرایندها چندان هم بی‌عیب و نقص نبوده و اشکالاتی نیز دارند، که از میان آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد‌.

بی‌نظمی: اگر مدیران سایت‌ها بدون در نظر گرفتن وضعیت کاربران خود صدها آگهی تبلیغاتی منتشر کرده و سایت را تا جایی که می‌توان از تبلیغ‌ها پر کنند، هیچ‌یک از این محصولات توانایی جذب کاربر را نخواهد داشت. وقتی که شما وارد صفحه‌ای شده و در تمام بخش‌های مختلف تبلیغات را مشاهده کنید، احتمال اینکه فقط به یکی از آن‌ها توجه نشان دهید بسیار کم است. همین بی‌برنامگی و بی‌نظمی می‌تواند موفقیت ارائه‌دهنده را به خطر انداخته و از طرف دیگر علاقه کاربران به سایت و محصولات را کاهش دهد.

محدودیت: شاید برخی از وب‌سایت‌ها مثل دیجیکالا و آمازون طیف سنی گسترده‌تر و بیشتری‌ را در بر بگیرند، اما این امر برای همه سایت‌ها صدق نمی‌کند. اگر شما فروشنده محصولات خانه و آشپزخانه باشید، قطعا کاربرانی که به دنبال وسایل ورزشی هستند را به وب‌سایت جذب نخواهید کرد. با این اوصاف یکی از ایرادات دیگر تبلیغات اینترنتی همین محدودیت کاربران و مخاطبان بوده که باید آن را در طرح‌ریزی‌های خود در نظر داشته باشید.

کنترل: متاسفانه فضای مجازی و اینترنت هر چقدر خوب و مفید باشد، ایرادات بزرگی نیز دارد. فریب‌کاری و کلاه‌برداری زیرکانه و هوشمندانه ممکن است خیلی از مخاطبان را هدف قرار داده و حسابی جیب ملت را خالی کنند. مخصوصا کودکان و یا سالمندان که آشنایی کاملی با وب‌سایت‌ها و نحوه کاربردشان نداشته و ممکن است جذب مواردی شوند که بسیار مخرب و وسوسه‌کننده هستند.

با اینکه بازاریابی اینترنتی نقص‌ها و مشکلاتی دارد، اما در مقایسه با تبلیغات سنتی از ویژگی‌های مثبت بسیاری برخوردار خواهد بود. یک فروشگاه کوچک و جمع و جور با فروش محلی هیچوقت تا حد وب‌سایت‌هایی مثل آمازون به موفقیت دست پیدا نمی‌کند. اگرچه آمازون مثال خیلی بزرگ و به قول معروف دهن‌پرکنی است، اما یک الگوی خوب برای کسب و کارهای مختلف به حساب می‌رود. شما با داشتن یک بستر دیجیتالی هدفمند هم ارتباط مناسبی با کاربران خود برقرار می‌کنید و هم با داشتن آمار و داده‌های روزانه می‌توانید لحظه به لحظه کارتان را بهینه‌تر کنید. دیجیتال مارکتینگ شاخه‌ها و رو‌ش‌های متعددی داشته که هر یک برای بیزینس‌های کوچک‌تر و بزرگ‌تر به نحوی کاربردی هستند.

اولویت شما داشتن یک زیرساخت مناسب بوده و سپس با اولویت‌بندی بودجه و برنامه‌ریزی درست قادر هستید از فواید تبلیغات اینترنتی بهره‌مند شوید. به‌طبع داشتن شناخت درست از آن‌چیزی که در دست دارید بسیار حائز اهمیت است. از آنجایی که یک کمپانی بزرگ در سطوح جهانی قطعا به سبک مشابهی از یک فروشنده کوچک محلی پیروی نکرده و هر یک نیازمند المان‌ها و طرح‌های متفاوتی از بازاریابی دیجیتال هستند تا قادر باشند وضعیت کنونی خود را قوت ببخشیده و موفقیت ماندگارتری را در آینده داشته باشند. شما نیز با نگاهی به کارکرد خود در دوره‌های اخیر و ایجاد تغییرات کلیدی مفید قادر هستید تجربه‌ای بهتر و لذت‌بخش‌تر را هم برای کاربرانتان و هم برای همکارانتان به ارمغان آورید‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.