تمرین هدف گذاری برای موفقیت در کسب و کار

تعیین هدف پروسه تصمیم گیری در مورد آنچه می خواهید به سرانجام برسانید و برنامه ریزی برای دستیابی به آن نتایج دلخواه می باشد. برای کارآفرینان تعیین هدف بخشی مهم در برنامه ریزی کسب و کار به شمار می رود.

برای تعیین هدف موثر شما باید کار های دیگری غیر از تصمیم گیری در مورد کاری که می خواهید انجام دهید، برنامه ریزی کنید. شما همچنین باید در تحقق هر هدفی که تعیین کرده اید تلاش کرده و وقت کافی را کنار بگذارید. برای بسیاری از افراد این قسمت دوم از تعریف هدف گذاری است که مشکل ساز خواهد بود. آن ها می دانند که چه کاری می خواهند انجام دهند و کاملاً مایل به کار بر روی آن هستند، اما در تهیه برنامه ای برای رسیدن به آن مشکل دارند.

تعیین اهداف شخصی و تجاری

همان فرمول تعیین هدف و استراتژی هایی که برای اهداف تجاری کار می کنند، برای اهداف شخصی نیز مفید خواهند بود. امتیاز این است که استفاده از استراتژی های مورد استفاده برای تعیین اهداف تجاری موفقیت بیشتری در دستیابی به اهداف شخصی به شما می دهد.

اهداف تجاری معمولاً به صورت سالانه تعیین می شوند و باید با اهداف بلند مدت شما همسو شوند. این اهداف باید در برنامه کاری شما و در صورت لزوم، در زمینه های خاصی مانند پیش بینی فروش مورد بررسی قرار گیرند.

 در طول سال ممکن است جلسات هفتگی، ماهانه یا فصلی داشته باشید که در آن پیشرفت خود را به سمت هدف سالانه بررسی کنید. بررسی نتایج برای ادامه مسیر در هنگام دستیابی به یک هدف بسیار ضروری است.

 برنامه ریزی روزانه

در پایان هر روز باید آنچه را که برای روز به دست آورده اید مرور کرده و در مورد آنچه می خواهید در روز بعد به دست آورید فکر کنید. تهیه لیستی از کار ها برای روز بعد هر شب یک تمرین عالی است که به شما در مسیر درست کمک می کند.

چه شما ترجیح می دهید این کار را در شب انجام دهید و چه در صبح، برنامه ریزی روزانه یک روش بسیار توصیه شده برای افزایش موفقیت در تجارت است. مرور منظم اهداف و پیشرفت خود در دستیابی به آن ها شما را متمرکز و با انگیزه نگه می دارد.

اهدافی که می توانید پیگیری کنید

 اختصاصی سازی: به جای این که بگویید: “من می خواهم درآمد خود را امسال افزایش دهم”، سعی کنید بگویید: “من می خواهم امسال درآمد کسب و کار خود را تا ۳۰٪ افزایش دهم.” قابل اندازه گیری: “افزایش فروش” یا “کاهش بدهی” اهداف قابل اندازه گیری هستند. “بیشتر کار کردن” یا “افزایش رضایت شخصی من” مبهم است و اندازه گیری آنها دشوار است. نوشتن اهداف قابل اندازه گیری به شما کمک می کند تا تمرکز خود را حفظ کنید و ببینید در پایان دوره زمانی مشخص شده چقدر پیشرفت کرده اید.

 دست یافتنی: یک هدف باید چالش برانگیز اما قابل دستیابی باشد. اگر تجارت شما ساخت و طراحی چوب است، سبقت گرفتن از فروشگاه های زنجیره ای هوم دپو در فروش هدف منطقی نیست. شاید افزایش ۵ درصدی سهم بازار برایتان معقول و کافی باشد.

قابلیت ارتباط: اهداف باید مطابق با برنامه های بلند مدت شما باشد. اگر برنامه بلند مدت این است که تجارت شما سالانه ۲۰۰۰۰۰ دلار فروش داشته باشد، اهداف کوتاه مدتتان باید مستقیماً در موازات با دستیابی به این هدف باشد.

 محدود به زمان: بدون وجود یک بازه زمانی مشخص برای اهداف شما، نمی توان آن ها را به درستی اندازه گرفت.  یک هدف باید دارای یک محدودیت زمانی باشد. (به عنوان مثال: “تا پایان سال می خواهم ۲۰ درصد فروش را افزایش دهم”).

تعیین هدف موثر با درک روشنی از اهداف و آگاهی از روند لازم برای دستیابی به آن ها آغاز می شود. حال باید ببینید که این دانش جدید چه تاثیری بر برنامه ریزی شغلی شما در سال آینده خواهد گذاشت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.