نوشتن یک طرح تجاری: انتخاب استراتژی برای رشد کسب و کار

سرمایه گذاران بالقوه ای که برنامه کسب و کار شما را می خوانند، مایلند در مورد استراتژی رشد شما بدانند. اینکه چگونه می خواهید کسب و کار خود را پس از راه اندازی و فراتر از آن رشد داده و قدم های رو به جلو بردارید.

به طور کلی استراتژی رشد شما فراتر از نشان دادن چگونگی رشد درآمدتان خواهد بود. این بخش از طرح تجاری در مورد اثبات این موضوع به دیگران است که شما برنامه ای برای آوردن محصول خود به مشتریان جدید و بازار های جدید و حتی ممکن است معرفی محصولات تازه داشته باشید.

هدف واضح در ترسیم استراتژی رشد شما این است که نشان دهید چگونه این حرکت ها فروش تجارتتان را افزایش می دهد. با این حال این برنامه به طرق مختلفی اتفاق افتاده و از روش‌های متفاوتی دنبال خواهد شد.

مکان های مختلف

اگر کسب و کار شما به حضور خرده فروشی نیاز دارد، مشخص کنید که کجا می خواهید فروشگاه های دیگری باز کنید و استراتژی جغرافیایی شما چیست. تصور نکنید که می توانید یک تجارت ملی شوید فقط به این دلیل که محصول شما از نظر منطقه ای به موفقیت دست یافته است.

 کسب مشتری جدید

هنگامی که به مشتریان اصلی خود رسیدید، چه کسی ممکن است به محصولات شما علاقه مند باشد؟ اگر شما شرکتی بین مشتری و مصرف کننده هستید، به ارائه خدمات به تجارت ها و یا بالعکس فکر کنید. به عنوان مثال فروشگاه های لوازم اداری در تأمین نیازهای افراد و همچنین صاحبان مشاغل کوچک بسیار موفق عمل می کنند.

 محصولات جدید

محصولات جدید یک روش آشکار برای رشد فروش است، اما انتشار آن ها اغلب به شکل ضعیفی انجام می پذیرد. درباره برنامه خود برای معرفی محصولات یا خدمات جدید در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت بحث کنید. این ها می تواند تغییراتی در محصول اصلی شما یا پیشنهاد های کاملاً جدید باشد که پایه کلی تجارتتان را گسترش می دهد.

شعبه سازی

رستوران ها اغلب به ایجاد شعبه های جدید روی می آورند و برای بسیاری از صنایع نیز این مورد گزینه ای عملی است. زمانی که محصول شما سازگار باشد و مشتریان انتظارات مشخصی در مورد برند شما داشته باشند، گسترش شعبه ها بهترین عملکرد را برایتان خواهد داشت.

گسترش آنلاین

چگونه برای رشد فروش خود از اینترنت استفاده خواهید کرد؟ آیا می توانید محصولتان را در وب سایت شرکتی خود بفروشید، با یک خرده فروش اینترنتی موجود شریک شوید یا ممکن است برای ایجاد آگاهی از برند محلی تبلیغات آنلاین انجام دهید؟ استفاده از وب برای فروش محصول شما اجباری نیست، اما استراتژی رشد شما باید شامل یک عنصر آنلاین نیز باشد.

 خلاقیت در مارکتینگ

به بخش بازاریابی برنامه تجاری خود نگاه کنید. اگر قبلاً در آن بخش به جنبه های استراتژی رشد تجارت پرداخته اید، می توانید از آن برای جزئیات گسترش خود استفاده کرده و سپس به عنوان ابزار پیاده سازی به بخش بازاریابی مراجعه کنید.

 کاهش هزینه ها

 

رشد کردن تجارت دارای فاکتور های مفید کلیدی نیز می باشد. هرچه بیشتر تجارت کنید، بیشتر می توانید از منحنی های یادگیری و صرفه جویی در مقیاس بهره ببرید. منحنی های یادگیری به شما امکان می دهد با کسب تجربه کارآیی بیشتری داشته باشید. اقتصاد مقیاس به دلیل عواملی مانند قدرت خرید و تخصص مدیریتی به کاهش متوسط ​​هزینه در طول زمان اشاره داشته و با مطالعه آن ها قادر هستید تا حد قابل توجهی هزینه های خود را کاهش دهید.

 

تملک

 

گزینه نهایی برای رسیدگی به رشد از طریق تملک انجام می پذیرد. این موضوع بعد از تاسیس و آماده شدن استارتاپ شما برای گسترش در بازار های دیگر به مرحله اجرا در می آید. در این مرحله ممکن است بخواهید مشخص کنید کدام شرکت ها یا انواع شرکت ها اهداف ایده آل برای خرید را دارند. به دنبال شرکت هایی بگردید که متناسب با محصول و روش های توزیع شما باشند، اما در عین حال فرصت های جدیدی برای رشد دارند. هرگونه کپی برداری از خرید باید با مناطق مراحل رشد متعادل شود.

 ‏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.