مزیت فروش آنلاین محصولات خاص

من به عنوان یک نویسنده تجارت الکترونیکی به شخصه در مورد مسائل و روند های بزرگ تر در تجارت الکترونیکی فکر می کنم. غالباً این روند فكری باعث می شود كه در مورد مزیت رقابتی در صنعت تجارت الكترونیكی سوال های زیادی بپرسم.  چه عواملی می تواند برخی فروشندگان را به سمت ایجاد مزیت رقابتی بلند مدت سوق دهد؟

چگونه تجارت های الکترونیکی با مدیریت بهتر می توانند از هم جدا شوند؟ برخی از تمایزات اصلی برندگان چه چیز هایی هستند؟  پاسخ به این سوالات آسان نیست. هیچ کس نمی تواند جام مقدس را به شما در موفقیت تجارت الکترونیکی تحویل دهد، اما فروش محصولات بی نظیر و خاص می تواند تمایز قابل توجهی در بلند مدت برای شما ایجاد کند. شاید این اختلاف آنقدر قابل توجه باشد تا به شما اجازه دهد در سال های فعالیت خود از ویژگی های متفاوتی بهره مند بوده و تا حدی از رقبایتان پیشی بگیرید.

 فروش محصولات منحصر به فرد برای به چشم آمدن

وجه تمایزی بهتر از فروش محصولاتی که هیچ کس دیگری نمی فروشد؟ مطمئناً محصول منحصر به فرد شما باید از نوعی باشد که مردم می خواهند بخرند، یعنی محصولات شما باید منحصر به فرد باشد، نه مختص بازه ای کوچک از فروشندگان. این محصول به چند دلیل می تواند منحصر به فرد باشد:

شما ممکن است شخصاً محصولات صنایع دستی خود را طراحی کنید. وقتی زمان توسعه کار فرا می رسد باید راهی پیدا کنید که همان کالای ساخته شده را بتوانید از دیگر سازنده ها دریافت کرده تا قادر باشید فروش چند برابری تجربه کنید.

این امکان وجود دارد که محصولاتی را تولید کنید که طراحی دستی خودتان نباشد. از طرف دیگر کالا هایی وجود دارند که در بازار رواج چندانی نداشته و به سختی یافت می شوند. منحصر به فرد و خاص نیستند اما پیدا کردنشان کار سختی است.

 نمونه هایی از محصولات دشوار برای منبع

 برخی از نمونه های مشاغل تجارت الکترونیکی که یافتن محصولات برای آن ها دشوار است عبارتند از:

یک وب سایت تخصصی تجارت الکترونیکی: یک وب سایت تخصصی تجارت الکترونیکی که محصولات دست ساز را از روستا های دور افتاده در یک کشور جهان سوم تهیه می کند، ممکن است برای همه کاربردی نباشد، اما در همه کشور ها مهاجرانی وجود دارد که احتمالا از چنین ویژگی هایی استقبال می کنند. اگر برخی از آن ها شروع به تهیه و فروش موثر محصولات بومی در کشورهای غربی کنند، تجارتتان رونق زیادی پیدا می کند. این مورد می تواند نمونه ای از فروش محصولات خاص باشد.

 یک فروشگاه تجارت الکترونیکی عتیقه ای: نمونه ای از یک فروشگاه تجارت الکترونیکی عتیقه که فقط کالا های خریداری شده از مکان های مورد علاقه تاریخی را می فروشد. به عنوان مثال برخی از کارآفرینان پس از تخریب دیوار برلین، اقدام به فروش بخش هایی از آوار آن کردند.  پیشنهاد وسوسه انگیز این بود که شما به معنای واقعی کلمه می توانید “یک قطعه از تاریخ را داشته باشید”.  بعضی از این ها می توانند عتیقه باشند و بعضی دیگر می توانند برای کلکسیون ها مورد استفاده قرار گیرند. ایده بسیار ساده است: کالاهای به ظاهر معمولی را پیدا کنید که دارای اهمیت تاریخی بالایی هستند.

تجارت الکترونیکی که دارای توافق نامه منحصر به فرد برای صدور مجوز است: در طول تاریخ کمتری چیزی را پیدا می کنید که به اندازه دین تبلیغ شده و همگانی شده باشد.  اعتقادات مذهبی مردم می تواند منجر به عدم کشش قیمت تا حد غیر منطقی شود. و این می تواند امری خوشحال کننده برای یک بازاریاب باشد. اگر می توانید با یک مقصد مذهبی مشخص محبوب همکاری کرده و مجوز صدور دریافت کنید  قادر خواهید بود کالا های زیادی را در اطراف آن تبلیغ کرده و به فروش برسانید. این ها می می تواند شامل لباس، کلاه یا حتی سوغاتی های معمول باشد. از طرف دیگر حتی می توانید شجاعت به خرج دهید و سعی کنید سکه های طلای برجسته و سایر کالا های مارک گران قیمت را به فروش برسانید.

 آنچه مانع از فروش محصولات منحصر به فرد در مشاغل تجارت الکترونیکی می شود

 چندین عامل بازدارنده در فروش محصولات منحصر به فرد وجود دارد:

 بزرگ ترین بازار های خرده فروشی برای کالا های مارک دار و محصولات عمومی تولید انبوه می باشد. اگر کسی شروع به تمرکز بر روی محصولات منحصر به فرد کند در بهترین حالت می تواند یک تجارت فردی موفق داشته باشد.

بسیاری از مشاغل تجارت الکترونیکی خود را به عنوان مشاغل خرده فروشی می دانند. آن ها نمی خواهند وارد چارچوب ساخت و تولید کالا های بی نظیر شوند. شاید بتوانید با فروش کالا های منحصر به فرد یک فرصت شغلی قوی را پایه سازی کنید، اما آیا قادر خواهید بود منحصر به فرد بودن پیشنهاد خود را حفظ کنید؟ چقدر سخت است که رقبا بتوانند محصولات یکسان یا مشابه را به دست بیاورند و بفروشند؟ و ما اینجا حتی درباره محصولات دست دوم و بی کیفیت صحبتی نکرده ایم، پس بهتر است قبل از شروع این نوع تجارت برنامه ای مناسب برای آن داشته باشید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.