مزایای تجارت الکترونیکی نسبت به خرده فروشی های سنتی

وقتی لیست مزایای تجارت الکترونیکی زیر را برای مشاغل و مشتریان بخوانید، این حس را خواهید داشت که انگار تجارت الکترونیکی جام مقدس خرده فروشی هاست. در مقاله پایین به مزایایی اشاره کرده ایم که یک فروشگاه قدیمی می تواند با ورود به عرصه مجازی از آن ها بهره برده و کسب و کار خود را تا حد زیادی ارتقا دهد.

بر محدودیت های جغرافیایی غلبه کنید

اگر فروشگاه فیزیکی یا حضوری دارید محدودیت منطقه جغرافیایی را تجربه می کنید که می توانید در راستای آن سرویس هایتان را ارائه کنید. با داشتن یک وب سایت تجارت الکترونیکی همه دنیا زمین بازی شما است. به علاوه ظهور تجارت الكترونیكی، یعنی تجارت الكترونیكی در دستگاه های تلفن همراه هر محدودیت باقیمانده جغرافیایی را برطرف كرده است.

با کاربرد موتور جستجو مشتریان جدیدی کسب کنید

 خرده فروشی فیزیکی توسط مارک تجاری و روابط مختلف پیش می رود. علاوه بر این دو روش خرده فروشی آنلاین نیز توسط ترافیک موتور های جستجو انجام می شود. برای مشتریان غیر معمول نیست که پیوندی را در نتایج موتور جستجو دنبال کنند و در یک وب سایت تجارت الکترونیکی قرار بگیرند که نامشان را هرگز نشنیده اند. این منبع ترافیکی اضافی می تواند نقطه عطف برخی از مشاغل تجارت الکترونیکی باشد.

هزینه های پایین تر

یکی از ملموس ترین نکات مثبت در تجارت الکترونیکی کاهش هزینه است. بخشی از این هزینه های کاهش یافته می تواند به صورت تخفیف قیمت در قیمت ها به مشتریان منتقل شود. در اینجا برخی از راه های کاهش هزینه ها با تجارت الکترونیکی آورده شده است:

تبلیغات و بازاریابی: ترافیک ارگانیک موتور جستجو، پرداخت به ازای هر کلیک و ترافیک شبکه های اجتماعی برخی از کانال های تبلیغاتی هستند که می توانند مقرون به صرفه باشند.

پرسنل: اتوماسیون پرداخت، صورتحساب، پرداخت ها، مدیریت موجودی کالا و سایر فرایند های عملیاتی تعداد کارکنان مورد نیاز برای اجرای راه اندازی تجارت الکترونیکی را کاهش می دهد.

 املاک و مستغلات: این مورد چندان نیازی به توضیح ندارد.  یک  تجارت الکترونیکی نیازی به مکان فیزیکی و محدوده منطقه ای مشخصی ندارد.

محصول را سریع تر پیدا کنید

دیگر هل دادن سبد خرید به راهرو یا جستجوی کالای مورد نظر و در صف ایستادن برای خرید آن خیلی قدیمی شده است.  در یک وب سایت تجارت الکترونیکی، مشتریان می توانند از طریق ناوبری بصری کلیک کنند یا از جعبه جستجو استفاده کرده تا جستجوی محصولات خود را بلافاصله محدود کنند. برخی از وب سایت ها تنظیمات مشتری و لیست خرید را برای تسهیل خرید مجدد به خاطر می آورند و که هم در زمان صرفه جویی کرده و هم پروسه خرید را ساده می کند.

زمان و هزینه سفر را حذف کنید

 برای مشتریان چندان غیر معمول نیست که برای رسیدن به فروشگاه فیزیکی دلخواه خود مسافت طولانی را طی کنند.  تجارت الکترونیکی به آن ها امکان می دهد فقط با چند کلیک ماوس از فروشگاه مشابه بازدید کرده و محصولات مورد نظر خود را بیابند.

 خرید مقایسه ای را ارائه دهید

تجارت الکترونیکی خرید مقایسه ای را تا حد زیادی ساده می کند. چندین سرویس آنلاین وجود دارد که به مشتریان امکان می دهد تا چندین کالای مختلف را در تجارت الکترونیکی مرور کرده و بهترین قیمت ها را دریافت کنند.

 معاملات، کوپن ها و خرید گروهی را فعال کنید

اگرچه برای معامله ها، کوپن ها و خرید های گروهی معادل فیزیکی وجود دارد، اما خرید آنلاین وار بسیار راحت تری است.  به عنوان مثال اگر مشتری در یک فروشگاه فیزیکی کوپن مناسب تخفیف برای گوشت و در فروشگاه دیگر تخفیفی برای دستمال داشته باشد، استفاده از هر دو تخفیف ممکن است کاری غیر قابل اجرا به نظر بیاید. اما همین مشتری می تواند با چند کلیک ماوس به صورت آنلاین این کار را به سادگی انجام دهد.

 اطلاعات فراوان ارائه دهید

در اطلاعاتی که می توان در یک فروشگاه فیزیکی نمایش داد محدودیت هایی وجود دارد. تجهیز کارمندان برای پاسخگویی به مشتریانی که به اطلاعات بین خطوط تولید نیاز دارند دشوار است. وب سایت های تجارت الکترونیکی می توانند اطلاعات اضافی را به راحتی در دسترس مشتریان قرار دهند. بیشتر این اطلاعات توسط فروشندگان ارائه می شود و هزینه ایجاد و نگهداری آن ها چندان بالا نیست.

 ایجاد ارتباط هدفمند

 با استفاده از اطلاعاتی که مشتری در فرم ثبت نام ارائه می دهد و با قرار دادن کوکی ها در رایانه مشتری، یک بازرگان تجارت الکترونیکی می تواند به اطلاعات زیادی درباره مشتریان خود دسترسی پیدا کند. به نوبه خود می توان از آن برای برقراری ارتباط با پیام های مربوط استفاده کرد. به عنوان مثال اگر در سایت آمازون در جستجوی یک محصول خاص هستید، به صورت خودکار لیست سایر محصولات مشابه به شما نمایش داده می شود. همچنین این امکان وجود دارد که وب سایت در مورد محصولات مرتبط به شما ایمیل ارسال کند.

 محدودیت زمانی

زمان بندی فروشگاه ها اکنون ۲۴ ساعت و هفت روز هفته است. وب سایت های تجارت الکترونیکی می توانند همیشه کار کنند. از نگاه یک تاجر این موضوع تعداد سفارشات دریافتی آن ها را افزایش می دهد. و همچنین از طرف دیگر از نظر مشتری فروشگاه “همیشه باز” خیلی بهتر و راحت به نظر خواهد رسید.

 بازار هایی برای محصولات خاص ایجاد کنید

خریداران و فروشندگان محصولات خاص نمی توانند موقعیت مکانی یکدیگر را در دنیای فیزیکی به سادگی ردیابی کنند. با این حال در فضای اینترنت به صورت آنلاین فقط مسئله مشتری است که محصول را در موتور جستجو جستجو می کند. یک نمونه می تواند خرید قطعات منسوخ باشد. شاید شما کالایی داشته باشید که قطعات قدیمی آن خراب شده و از دسترس خارج شده باشند، اینجاست که وب سایت های محصولات خاص در بستر اینترنت می توانند برای این دسته از کاربران بسیار کاربردی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.