استراتژی های بازاریابی دیجیتال برای تجارت های کوچک

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال بخش مهمی از ترکیب بازاریابی کلی یک کسب و کار است، بدون توجه به اندازه آن و اینکه آیا به صورت آنلاین تجارت می کند یا خیر. بازاریابی تجارت های کوچک برای یک شرکت محلی می تواند شامل بسیاری از روش های تبلیغات محلی بصورت آفلاین باشد، اما برای به حداکثر رساندن فروش در اقتصاد امروز باید بخشی سالم از استراتژی های بازاریابی دیجیتال را نیز دربرگیرد.  یک تجارت کوچک که بیشتر یا تمام تجارت خود را به صورت آنلاین انجام می دهد باید از یک استراتژی بازاریابی دیجیتال استفاده کند که به کاربران آنلاین کمک می کند آن را ببینند و ارتباط بیشتری با آن داشته باشند.

چندین زمینه اصلی بازاریابی آنلاین وجود دارد که مورد توجه یک تجارت کوچک است. برخی از آن ها برای مشاغل محلی و آفلاین از اهمیت بیشتری برخوردار هستند، در حالی که برخی دیگر برای افرادی که به طور انحصاری به صورت آنلاین کار می کنند بسیار موثر می باشند. بسیاری از مشاغل در زمینه های مختلفی از بازاریابی تجارت های کوچک در اینترنت فعالیت می کنند.

چه استراتژی بازاریابی دیجیتالی برای یک تجارت کوچک بهترین است؟

به مشتریان خود نگاهی بیندازید و مکان های فعالیتی را که در اینترنت می گذرانید در نظر بگیرید. پایگاه مشتری دیجیتال شما احتمالا مخاطبان متفاوت تری را در بر خواهد گرفت نسبت به بازاری که در حالت عادی تجربه می کردید. بودجه شما هنگام تصمیم گیری برای انتخاب استراتژی های بازاریابی دیجیتال عامل مهمی خواهد بود.

هنگام تصمیم گیری در مورد انتخاب بهترین استراتژی بازاریابی دیجیتال از آزمایش چند روش مختلف نترسید. به نتایج نگاهی بیندازید تا ببینید که کدام روش در مشتری شما موثرترین است و مطمئن شوید که بازده مثبت سرمایه گذاری (ROI) از آن دریافت می کنید. اندازه گیری برخی از استراتژی ها ممکن است دشوار باشد، اما اگر با روش اندازه گیری سازگار هستند امتحانشان برایتان مفید خواهد بود. یک پیشنهاد این است که درآمد شرکت را در طی تلاش های خاص بازاریابی با درآمد تولید شده در هنگام اجرای سایر فعالیت های بازاریابی مقایسه کنید.

شما باید حداقل سالی یک بار از برنامه بازاریابی خود بازدید کنید تا مطمئن شوید این برنامه به روز است و همچنان نیاز های تجاری شما را برآورده می کند.

بازاریابی موتور جستجو

این بخش از بازاریابی برای یک تجارت کوچک حیاتی است.  بازاریابی موتور جستجو  ایندفرصت را به شما می دهد تا با دیده شدن بیشتر در نتایج موتور های جستجوگر با شرکت های بزرگ تر رقابت کنید. از آنجا که افراد برای یافتن محصولات هم به صورت آنلاین و هم به صورت محلی از جستجو استفاده می کنند، مهم است که شرکت شما در رتبه بندی نتایج جستجو برای کلماتی که مربوط به آنچه شما می فروشید در بالای لیست باشد. شرکت های حرفه ای بازاریابی اینترنتی این سرویس را از طریق بهینه سازی موتور جستجو یا سئو (SEO) ارائه می دهند که می تواند به وب سایت شما از طریق روش هایی مانند آنچه در پایین به آن اشاره کردیم کمک کند که در صفحات نتایج موتور جستجو رتبه بالا تری داشته باشد.

 

  •  تحقیق و حجم کلمات کلیدی
  •  لینک سازی داخلی
  •  بهینه سازی محتوا برای تولید اطلاعات مرتبط با کیفیت بالا
  •  بازاریابی جستجوی محلی

بازاریابی مبتنی بر مکان شامل بهینه سازی وب سایت برای نتایج جستجو است اما عملکرد نقشه های موتور جستجو را نیز ادغام می کند. این امر به ویژه در مورد Google صادق است، جایی که می توان با نقشه برداری و اطلاعات آدرس مشاغل شما را لیست کرد و به مشتریان احتمالی آنچه را برای بازدید از موسسه شما نیاز دارند ارائه داد. شماره تلفن و آدرس وب سایت شما نیز می تواند در این پایگاه لیست شود.  خدمات مشتری اغلب در دسترس خواهد بود تا به کسانی کمک کند که تصمیم بگیرند آیا به محصول یا خدمات شما علاقه مند هستند یا خیر.

 بازاریابی محتوا

این استراتژی حول محور دادن اطلاعات به مشتریان احتمالی در مورد محصول یا خدمات شما و همچنین به طور کلی ارسال اطلاعات کاربردی است. همه در حال فروش هستند اما کسانی که می توانند اطلاع رسانی کنند احتمال فروش بیشتری‌ خواهند داشت. افراد بدین وسیله سطح خاصی از تخصص را به یک شرکت نسبت می دهند و این اطمینان را در مصرف کننده ایجاد می کند که به کسب و کارشان اعتبار می بخشد.

در گذشته بازاریابی محتوا اغلب از طریق بروشور های چاپ شده و کتاب های راهنما انجام می شد. امروزه با این حال این استراتژی متکی به ارائه مقالات و اطلاعات ارزشمند و مرتبط در وب سایت شرکت شما است که مشتریان بالقوه را راهنمایی و جذب می کند و به عنوان فراخوان برای تجارتتان  عمل خواهد کرد.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

 این نوع بازاریابی می تواند کمی مشکل باشد. همه در مورد شبکه های اجتماعی صحبت می کنند، اما واقعیت این است که ادغام شبکه های اجتماعی در تجارت برای شرکت ها امری دشوار است. نوع رسانه مورد استفاده و همچنین نحوه استفاده از آن به نوع تجارت شما بستگی دارد. برای برخی از شرکت ها ارتباط با مشتریانشان و دادن اخبار فوری به آن ها می تواند عنصر مهمی در موفقیتی ماندگار باشد.

سایر کسب و کار ها مانند یک رستوران محلی، با اطلاع از جدید ترین محصولات ویژه و اضافات جدید منوی خود، با استفاده از رسانه های اجتماعی می توانند موفقیتشان را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. مهم ترین جنبه رسانه های اجتماعی استفاده از آن برای تقویت مشتری شما برای دستیابی به فروش مکرر است.

تلاش برای گسترش خود در شبکه گسترده ای از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی می تواند برای صاحبان مشاغل کوچک با منابع محدود دشوار باشد. در عوض می توانید بفهمید که کدام کانال های آنلاین برای کسب و کار شما و مشتریانی که سعی در جذب آن ها دارید بیشترین تناسب را دارند. آیا شما مشتریان حرفه ای را هدف قرار داده اید؟  LinkedIn ممکن است ابزار ایده آل شما باشد. شاید هم بازاریابی شما جنبه بصری قوی دارد؟ در این مورد اینستاگرام می تواند بهترین گزینه برای تجارت شما به حساب رود.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی عبارت است از ایجاد رابطه با مشتریان، نه فقط فروش مداوم به آن ها. به همین روی به یاد داشته باشید که از سیستم عامل های مجازی برای گوش دادن و تعامل با مشتریان آنلاین خود استفاده کنید.

 بازاریابی ایمیلی

این شکل از بازاریابی می تواند برای موفقیت آنلاین یا آفلاین یک تجارت کوچک بسیار مهم باشد. اساساً بازاریابی از طریق ایمیل موجب تبلیغ محصولات و خدمات به صورت الکترونیکی می شود؛ از طریق خبرنامه ها، به روزرسانی ها، تبلیغات یا پیام رسانی عمومی و هر چیزی که به ساخت لیستی از مشتریان فعلی و احتمالی متکی است. این لیست از نام ها و ایمیل ها متشکل از افرادی است که به تجارت شما علاقه مند هستند و شما از این موضوع آگاه هستید زیرا آن ها خودشان این لیست را انتخاب کرده اند.

شاید به کاربران در به روزرسانی های بعدی محصولات و همچنین کوپن برای ثبت نام پیشنهاد شده باشد. هرچه این لیست رشد می کند از ارزش بیشتری برخوردار خواهد بود.  بسیاری از متخصصان بازاریابی این استراتژی بسیار مهم و بلند مدت را برای بازاریابی مشاغل کوچک ضروری می دانند.

 بازاریابی موبایل

امروزه تجربه یک مشتری عمدتا از طریق یک دستگاه تلفن همراه حاصل می شود، خواه در جستجوی محصول یا شرکت باشند یا مقایسه قیمت یا در واقع خرید یک محصول. بازاریابی موبایل با هدف دستیابی به مشتریان از طریق تلفن های هوشمند یا رایانه دستی آن ها با استفاده از رسانه هایی مانند پیام کوتاه، رسانه های اجتماعی، وب سایت، ایمیل و برنامه ها انجام می شود. مشاغل می توانند از فناوری استفاده کنند که می تواند مشتری را بر اساس زمان یا مکان هدف قرار دهد، مانند ارسال کد تخفیف به مشتریان هنگام ورود به فروشگاه.

مطمئن شوید که حضور آنلاین و استراتژی بازاریابی دیجیتال شما برای موبایل مناسب است زیرا مصرف کنندگان بیشتر وقت خود را صرف تلفن های خود می کنند.

 بازاریابی با هر کلیک

بازاریابی پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) زمانی در حال اجرای تبلیغات آنلاین است که کسب و کار فقط در صورت کلیک بر روی تبلیغ هزینه پرداخت کند. انواع مختلفی از تبلیغات آنلاین وجود دارد، از جمله تبلیغاتی که در بالا و کناره های بخش جستجو نمایش داده می شوند، تبلیغاتی که قبل از فیلم پخش شده یا تبلیغاتی که در برنامه های تلفن همراه یا هنگام مرور آنلاین نشان داده می شوند.

برخی از مزایای بازاریابی PPC این است که کسب و کار فقط هزینه نتایج را می پردازد و تبلیغات می توانند به سمت موقعیت جغرافیایی خاصی هدف قرار گیرند.

هزینه بازاریابی PPC بسته به میزان تمایل شرکت برای سرمایه گذاری در تبلیغات می تواند به میزان قابل توجهی متفاوت باشد. قیمت گذاری عموما بر اساس رقابت کلمات کلیدی انجام می شود، به همین روی کلمات کلیدی مشهوری که رقابت بالایی دارند هزینه بیشتری دارند.

نتیجه گیری

بسیاری از استراتژی های بازاریابی آنلاین از خارج از خود سازمان کنترل می شوند، زیرا اگر وقت اختصاص دادن به آن را نداشته باشید، پایداری در تغییرات متعددی که هنگام اجرای استراتژی رخ می دهد امری دشوار خواهد بود. با بازاریابی محتوا و ایمیل می توانید بسیاری از کار های خود را از راه دور انجام دهید، اما اگر برای شروع کار از متخصصان مشاوره استراتژی بخواهید مطمعن باشید که ضرر نمی کنید.

اگر تجارت کوچکی دارید باید زمینه های فوق در بازاریابی دیجیتال را در نظر بگیرید. برنامه ای را تدوین کرده و آن را با سایر تلاش های بازاریابی خود ترکیب کنید. برخی از این زمینه های بازاریابی بسته به نوع شغل شما مهم تر و موثر تر خواهند بود. اگر نیروی انسانی برای انجام تعهدات بازاریابی در داخل سازمان ندارید، می توانید از کمک حرفه ای تر ها یا متخصصان دیگر استفاده کنید تا برنامه ای را برایتان تنظیم کنند که هم بهینه باشد و هم شما را در راستای موفقیت های بیشتر پیش ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.