چرا باید تجارت خود را در دنیای آنلاین گسترش دهید

اگرچه این روز ها خیلی کمتر اتفاق می افتد، اما یک سوال متداول که صاحبان مشاغل سنتی می پرسند این است: چرا باید شرکت سنتی خود را به صورت آنلاین توسعه دهم؟ اول از همه اجازه دهید چیزی را روشن کنیم. به معنای این مقاله “یک شرکت سنتی” شرکتی با مکان فیزیکی است و به صورت حضوری، تلفنی یا پستی به فروش می رسد. آن ها ممکن است مشتریانی داشته باشند یا نداشته باشند. اساساً شغلی که محصولات فیزیکی را به طور انحصاری بصورت آنلاین نمی فروشد، مشابه یک شرکت تجارت الکترونیکی.

اگرچه در بسیاری از موارد مراحل ایجاد حضور آنلاین برای مشاغل فیزیکی بسیار شبیه همان مواردی است که شما می خواهید یک تجارت آنلاین راه اندازی کنید. گزینه هایی وجود دارد که حضور آنلاین برای تجارت فیزیکی را منحصر به فرد می کند.

در مورد تجارت در اینترنت یا “قرار دادن آنلاین تجارت خود” بسیار گفته شده است. برای خیلی ها ممکن است خیلی پیچیده یا پرخطر به نظر برسد. اما دلایل بسیار خوبی برای شروع فروش (و اداره کار) خود به صورت آنلاین وجود دارد.  در اینجا نه دلیل اصلی وجود یک حضور آنلاین برای تجارت آفلاین ذکر شده است، نه دلیل برای شروع تجارت آنلاین.

  1. بهبود تصویر شرکت شما

 این به تنهایی باید دلیل کافی برای راه اندازی یک وب سایت جدید و شروع فروش آنلاین باشد. با توجه به اینکه بدون داشتن وب سایت، وبلاگ یا حضور آنلاین، مشتریان احتمالی می توانند از خود بپرسند که چقدر در مورد تجارت جدی هستید. این یک فاکتور بسیار مهم است. امروز شرکت ها در هر اندازه و صنایع حضور آنلاین موفق را ایجاد می کنند.

اگر حضور آنلاین ندارید (و برای راه اندازی یک صفحه حرفه ای در اختیار ندارید) نمی توانید انتظار داشته باشید که شما را جدی بگیرند و در مقابل رقبایی که حضور آنلاین موثر دارند تجارت خود را از دست خواهید داد. صادقانه بگویم شما باید یک حضور آنلاین داشته باشید زیرا مشتریان و چشم انداز های شما انتظار دارند که حضوری آنلاین داشته باشید.

  1. همیشه در دسترس بودن

 در حالی که برخی از رستوران های فست فود، فروشگاه های مواد غذایی و ایستگاه های سوخت خدمات ۲۴ ساعته را مدیریت می کنند، این کار برای اکثر مشاغل غیرممکن است، البته بدون اینترنت. یک مزیت اساسی در داشتن یک وب سایت تجارت الکترونیکی این است که مشتریان و چشم انداز های شما می توانند در هر زمان، شبانه روز در مورد محصولات شما اطلاعات کسب کنند و سفارش دهند. در روز های کاری یا حتی تعطیلات منظم. تصور کنید که باز بودن همیشگی سه تا چهار برابر بیشتر می تواند برای تجارت شما مفید باشد.

حتی اگر مشاغل فیزیکی و سنتی از نوع آفلاین داشته باشید، می توانید در حالی که تعطیل هستید راهنمایی و پرس و جو ایجاد کنید و با باز کردن فردای آن روز  مشتری های احتمالی و دیگر مشتریان را پیگیری کنید. بسیاری از افراد مایل هستند در پایان روز که دفتر یا محل کار شما بسته شده است تحقیقات خود را انجام دهند، اما وب سایت شما می تواند فعالیت کند و فروشنده همیگشی شما می تواند  سوالات پاسخ دهد و منجر به تولید (یا فروش) شود.

  1. پشتیبانی بهتر مشتری

 اینترنت به شما امکان می دهد بدون اینکه از وقت خود صرف کنید به سوالات پاسخ دهید، وبینار فروش تولید کرده و مشکلات مشتری را حل کنید. یک بار یک ویدیو، یک صفحه مشخصات محصول یا یک بخش سوالات متداول ایجاد کنید و با این کار می توانید سال ها مشتری را به سمت این اطلاعات هدایت کنید. نه تنها باعث صرفه جویی در وقت شما می شود بلکه خدمات بهتری نیز ارائه خواهید داد.  مشتریان و چشم انداز های شما به دنبال اطلاعات خاصی هستند، مانند:

  •  قبل از اینکه تصمیم خرید بگیرند
  •  برای حل مشکلی با خرید موجود
  •  قبل از تصمیم گیری درباره خرید، در مورد گزینه های دیگر تحقیق کنند

 با یک حضور آنلاین می توانید فقط اطلاعاتی را که به دنبال آن هستند و فقط زمانی که به دنبال آن هستند به آن ها بدهید.  این به معنای تماس تلفنی کمتر با سوالات فنی و فروش بیشتر است. می توانید زمان بیشتری را صرف کار در زمینه فعالیت های درآمدزایی در کسب و کار خود کرده و زمان کمتری را برای رسیدگی به مسائل مشترک خدمات مشتری صرف کنید.

بازاریابی از طریق ایمیل یکی از موثرترین راه ها برای ایجاد رابطه و افزایش فروش است.

 ۴- هزینه های شروع بسیار کم

 شروع آنلاین به معنای هزینه های بسیار کم راه اندازی است.  شما هیچ ساختمانی برای ساختن ندارید، هیچ وسیله نقلیه ای برای خرید و تعدادی (در صورت وجود) پرسنل برای استخدام ندارید. به سادگی سایت خود را بسازید و شروع به فروش کنید. اگر از قبل به صورت آفلاین می فروشید، ایت انتقال می تواند بسیار روان باشد.  شما به فروش همان کالا هایی که می شناسید و عرضه خوبی دارید ادامه می دهید.  قرار دادن آنلاین شرکت خود به سادگی منبع جدیدی از مشتری به شما می دهد.

واقعیت این است که شما می توانید بسیاری از موارد فنی و حتی مواردی مانند بازاریابی در شبکه های اجتماعی را برون سپاری کنید. در حالی که قادر هستید میلیون ها تومن برای تهیه بهترین وب سایت و راه حل تجارت الکترونیکی هزینه کنید ، بسیاری از رقبای شما این کار را با هزینه کمی انجام می دهند.  یک وب سایت خوب می تواند به سادگی و با هزینه بسیار اندک طراحی شود.

با استفاده از یک پلتفرم رایگان مانند وبلاگ وردپرس خود میزبان و یک تم برتر با کیفیت حرفه ای (۷۰ تا ۲۰۰ دلار) می توانید یک سایت حرفه ای را خودتان بسازید. برخی از شرکت های میزبانی وب ابزار های رایگان ساخت سایت را ارائه می دهند.

با یک تم وردپرس خوب این امکان برای شما وجود دارد که بتوانید سایت خود را طراحی کنید و این کار را بدون تقریباً هیچ کدگذاری انجام دهید. برای شروع کار با بودجه محدود انتظار داشته باشید که از چند صد هزار تومن تا چند میلیون تومن پرداخت کنید. هزینه های اساسی شامل میزبانی وب، قالب وردپرس، نام دامنه و خدمات پاسخگویی خودکار بازاریابی از طریق ایمیل است.  پس از تنظیم، همه چیز می تواند از طریق خلبان خودکار مجازی اجرا شود. می توانید خودتان مرتباً به روزرسانی کنید یا فقط به شخصی پول پرداخت کنید تا در صورت لزوم برای شما به روزرسانی را انجام دهد.

 ۵- اینترنت برای تجارت ساخته شده است

 زیبایی اینترنت این است که مشتری (های) احتمالی شما می توانند به معنای واقعی کلمه فقط یک کلیک با فروشگاه آنلاین شما فاصله داشته باشند. از طریق اینترنت اکنون می توانید مشکلات مشتری را رفع، به آن ها آموزش داده و مسائل مختلف را حل کنید. می توانید سفارشات و پرداخت ها را بپذیرید و آن ها را مستقیماً در صندوق ورودی خود دریافت کنید.

شما می خواهید در مورد راه های جدید موثر و ارزان برای هدایت بازدید به وب سایت خود بیاموزید. هرچه افراد بیشتری شما را به صورت آنلاین پیدا کنند، منجر به جذب و فروش بیشتری خواهید شد. در حالی که در گذشته بسیاری از مردم از طریق اینترنت مردد بودند، امروز این کار به همان اندازه کشیدن کارت اعتباری در یک مکان فیزیکی رایج است.

  1. زندگی و کار از هر کجا

 آیا زمستان های طولانی و سرد شما را کلافه می کنند؟  آیا از گرما و رطوبت مداوم محل زندگی خود خسته شده اید؟  تجارت آنلاین شما به شما امکان آزادی مکان را می دهد تا بتوانید از هر جایی که می خواهید زندگی و کار کنید. شما به یک مکان فیزیکی مشخص وابسته نخواهید بود.

تا زمانی که به اینترنت وصل باشید می توانید در هر جایی که مشغول تجارت آنلاین هستید زندگی کنید. بسیاری از مردم در قاره ای زندگی می کنند میزبانی آن ها در قاره دیگر و انبار آن ها در قاره دیگر است. دنیا بسیار کوچک شده است و شما می توانید از این فرصت استفاده کنید. حتی می توانید در حالی که به صورت آنلاین تجارت می کنید، به کارائیب یا آمریکای جنوبی بروید و از زندگی با خرج کمتری برخوردار شوید.

به استثنای موارد کمی اینترنت نیاز شما به حضور در جایی را کاهش می دهد. در جایی که می خواهید زندگی کنید و اجازه دهید تجارتتان به جای عکس، با سبک زندگی شما سازگار شود. اگرچه موارد استثنایی قابل توجهی وجود دارد، مانند طراحی مناظر داخلی، جراحان و نقاشان خانه که برای انجام کار های خود باید در یک مکان خاص باشند.

البته به نظر می رسد هر چقدر جذاب هم که باشد، داشتن یک تجارت آنلاین برای همه مناسب نیست.  دلایل زیادی وجود دارد که شما نباید یک تجارت آنلاین راه اندازی کنید و کار روزانه یا شغل سنتی خود را حفظ کنید.

  1. هزینه های عملیاتی را کاهش دهید

 تنها یک کار می تواند تفاوت چشمگیری در صرفه جویی در هزینه ایجاد کند. به عنوان مثال دریافت سفارشات به صورت آنلاین، نیاز به کارکنان خدمات مشتری را کاهش می دهد. با فروش آنلاین و اطلاعات آنلاین درباره محصولات شما به راحتی سفارشات و پرداخت های خرید را از طریق ایمیل یا پایگاه داده خود دریافت خواهید کرد. تعداد کارکنان می تواند کاهش یابد، بنابراین فضای دفتر و هزینه های مربوط به دفتر نیز بسیار کمتر می شود.

یک فیلم فروش، نامه فروش یا ارائه وبینار آنلاین بسیار خوب می تواند جایگزین فروشنده تمام وقت شود.

با استفاده از ارائه دهندگان خدمات آنلاین مختلف اکنون می توانید تمام جنبه های کسب و کار خود را بصورت آنلاین مانند خرید، صورتحساب، تحقق سفارش و ارسال حمل کنید.  سایر عملکرد ها می توانند شامل خدمات پیشگیرانه مشتری باشند؛ مانند پاسخ دادن به سوالات مشتری از طریق بخش سوالات متداول یا تالار گفتمان مشتری.

  1. بازار جهانی را هدف قرار دهید

 با تجارت فیزیکی محدود به تعداد افرادی هستید که می توانند در هر زمان از شما بازدید کنند چه برسد به اینکه شما را پیدا کنند. با داشتن یک وب سایت خوب به معنای واقعی کلمه می توانید هزاران نفر، حتی ده ها هزار نفر (حتی میلیون ها نفر) را همزمان جذب بازدید کنید تا از فروشگاه آنلاین شما دیدن کنند. اگر می توانید محصولات و خدمات خود را در معرض تعداد بالقوه نامحدودی از علاقه مندان قرار دهید، احتمالات و پتانسیل های بالای شرکت خود را تصور کنید.

بودن هزاران بازدید کننده و داشتن آن ها واقعاً دو چیز متفاوت است. موفقیت یک تجارت آنلاین به همان چیز هایی بستگی دارد که هر تجارت آفلاین به آن وابسته است؛ بازاریابی. با نحوه افزایش بازدید وبلاگ آشنا شوید.  بازاریابی محتوا یک روش عالی برای افزایش بازدید از سایت  یا فروشگاه آنلاین شماست. رسانه های اجتماعی می توانند روشی قدرتمند و ارزان (رایگان) برای هدایت چشم انداز های واجد شرایط به سایت شما باشند. اگر قبلا ذکر نکردم بهتر است بگویم که تسلط بر هنر نوشتن در زمینه نویسندگی یکی از با ارزش ترین مهارت هایی است که می توانید برای افزایش فروش یاد بگیرید.

  1. پاسخگویی شرکت را افزایش دهید

 اینترنت به شما امکان می دهد پیشنهاد، سفارش خرید، تأیید سفارش خود را به سرعت یا در بسیاری از موارد بلافاصله به مشتریان خود تحویل دهید. فروشگاه های آنلاین سفارشات را پردازش کرده و آن ها را با مشتری تأیید می کنند. در روزگاران گذشته سفارشات خرید تماس گرفته می شد، از طریق پست ارسال شده یا از همان مسیر متوقف می شد.  بسته به حجم کارکنان فروش، پردازش سفارش ممکن است ساعت ها یا حتی چند روز طول بکشد. با یک برنامه فروشگاه آنلاین درست، می توانید موجودی کالا، شماره فروش، سفارشات برجسته و همه چیز را به طور خودکار ردیابی کنید.  زمان پاسخگویی سریع تر به معنی مشتریانی شاد تر و کار اداری کمتر برای شما است.

این ها برخی از قدرتمند ترین دلایلی است که باید تجارت آفلاین خود را بصورت آنلاین انجام دهید. با داشتن تمام مزایای بهره وری از یک تجارت آنلاین، بسیاری از افراد در حال فروش مشاغل سنتی خود و راه اندازی مشاغل آنلاین برای آزادی زمان، مکان و مالی هستند.

سوال این است که آیا شما یک ارائه دهنده خدمات هستید که باید در یک مکان خاص باشید یا توانایی تبدیل تجارت های فیزیکی خود را به یک وب سایت تجارت الکترونیکی آنلاین دارید؟ اینترنت ابزاری قدرتمند برای دستیابی به فرصت های بیشتر و تبدیل آن ها به مشتریان و مشتریان واجد شرایط است. با بسیاری از فرایند ها که کاملاً خودکار دنبال خواهند شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.