کسب و کار های آنلاینی که می توانید بدون نیاز به پول از سر بگیرید

اینترنت یک مساوی گر عالی می باشد. به طور خاص در تجارت که زمین بازی را برای همه مساوی کرده است.  هر کسی می تواند یک تجارت آنلاین پول ساز راه اندازی کند، هر کسی که رایانه یا دستگاه هوشمندی در کنار خود دارد. اما نکته جالب اینجاست؛ عملاً هیچ تجربه فنی برای این کار لازم نیست. امروزه ابزار های زیادی وجود دارد که می توانید برای ایجاد یک تجارت آنلاین استفاده کنید که کار فنی را بسیار آسان تر از گذشته می کند.

شما همچنین می توانید در هر جایی که می خواهید زندگی کنید، برنامه خود را تنظیم کرده و بسته به سرعت یا بزرگ بودن رشد اقتصادی خود، خیلی کم و یا هر اندازه که می خواهید کار کنید. هیچ تجربه تجاری یا بازاریابی نیز مورد نیاز نیست. اینترنت یک رسانه واقعا دموکراتیک برای کارآفرینی است.

از همه بهتر برخلاف تجارت های فیزیکی، شما به سرمایه اولیه زیادی احتیاج ندارید. در واقع شما می توانید بسیاری از مشاغل اینترنتی را بدون هیچ گونه هزینه ای فعال و راه اندازی کنید زیرا بسیاری از خدمات رایگان این امکان را تسهیل می کنند. به عنوان مثال می توانید با استفاده از وردپرس یک وب سایت یا وبلاگ به صورت رایگان راه اندازی کنید. یا حتی قادر هستید از یک سایت شخص ثالث مانند آمازون یا eBay یا حتی در کشور ما دیوار استفاده کنید تا کالا هایی را بدون هزینه موجودی بفروشید. شما در ازای پرداخت سودی از فروش خود از بستر فروش آن ها استفاده می کنید.

و این فقط شروع بسیاری از راه حل های موجود برای راه اندازی تجارت الکترونیکی بدون پول است. بیایید پنج راه اصلی برای شروع یک تجارت آنلاین و کسب درآمد آنلاین با هزینه کم یا بدون هیچ هزینه ای را در نظر بگیریم و ببینیم که چگونه می توان بدون تزریق بودجه اولیه یک کسب و کار را از سر بگیرید.

  1. دراپ شیپ یا حمل و نقل قطره ای

 ایده اساسی در مورد تجارت حمل و نقل قطره ای آنلاین یا دراپ شیپ این است که شما به عنوان یک مالک تجارت های کوچک مجبور نیستید موجودی زیادی از محصولات را نگه دارید یا تحویل مشتری های خود را تنظیم کنید. این باعث می شود هزینه های مالی و خطر داشتن انباری پر از وسایلی که ممکن است بفروشید و دردسر ترتیب دادن سفارشات برای ارسال به سراسر کشور یا جهان را سر بگذرانید. در واقع  شما مجبور به تولید یا ذخیره هیچ کالایی نیستید.

تنها چیزی که باید روی آن تمرکز کنید بازاریابی و تبلیغات برای یافتن مشتری و فروش است. هنگامی که فروش انجام شد، بقیه کار ها توسط دیگران انجام می شود. تنها هزینه شما هزینه بازاریابی و تبلیغات برای جذب مشتری جدید است.

پس از اتمام این کار شما با شرکتی متخصص در حمل و نقل دراپ شیپیگن همکاری خواهید کرد که نحوه کار آن پدر پایین ذکر شده است:

شما محصولات برای فروش را در وب سایت یا سیستم عامل هایی مانند آمازون، eBay یا Etsy با حتی دیجیکالا لیست می کنید.

هنگامی که یکی از مشتریان شما خرید می کند، شما محصول را از یک شرکت شخص ثالث (حمل و نقل قطره، معمولاً یک تولید کننده یا عمده فروش) با قیمت پایین تری خریداری می کنید. این فرآیند به سادگی ارسال سفارش از مشتری شماست، روندی که در واقع می تواند کاملاً خودکار باشد.  (به یاد داشته باشید که در اینجا هیچ مشکلی برای خرید موجودی کالا ندارید زیرا فروش قبلاً انجام شده است).

فرستنده قطره ای شما سپس محصول را به مشتری ارسال می کند.

به اندازه کافی آسان، درست است؟ با حمل و نقل قطره ای می توانید طیف گسترده ای از محصولات را ارائه دهید، بنابراین هزینه های عملیاتی کسب و کار شما بسیار کم است.

همانطور که می بینید هیچ خطری از جانب شما وجود ندارد زیرا شما تا زمان انجام فروش واقعی حتی محصول را (با هزینه) خریداری نمی کنید.

نقاط ضعف مدل تجاری حمل و نقل قطره ای چیست؟ شما باید یک حمل کننده قطره ای معتبر پیدا کنید که بتوانید روی آن حساب کنید تا به مشتریان خود اجناس را تحویل دهد.  اگر سفارشی دیر انجام شود یا از بین برود، یا محصولی بی کیفیت باشد، مقصر شناخته می شوید، زیرا شرکت شما مسئول نمایندگی کالا و تجربه مشتری است.

همچنین از آنجا که این بازار بسیار رقابتی است، یعنی تفاوت بین قیمت عمده فروشی و میزان فروش یک محصول کمتر است، بنابراین این یک تجارت با حجم بالا برای درآمدزایی جدی خواهد بود. اما هنوز هم این یک گزینه راه اندازی کم هزینه یا بدون هزینه است.

یکی از راه های برجسته ماندن در رقابت با تجارت حمل و نقل، برچسب گذاری خصوصی محصولات شماست. بدین معنا که شما برچسب یا مارک خود را روی محصولی که تولید کننده ایجاد می کند قرار دهید. به این ترتیب شما یک مارک محصول مشابه نمی فروشید و فقط در قیمت رقابت می کنید. بلکه حتی می توانید از مارک خود استفاده کنید و با رقابت کمتری روبرو شوید. به این فکر کنید که وقتی در داروخانه به دنبال دارو هستید. نام های تجاری با قیمت های بالاتر به فروش می رسند و مردم فکر می کنند با مارک های عمومی متفاوت هستند حتی اگر مواد تشکیل دهنده دقیقاً یکسان باشند. هنگام جستجوی کالای حمل و نقل قطره ای این عوامل مهم را در نظر بگیرید.

 مزایا

 به سرمایه اولیه بسیار کمی نیاز دارد

 نیازی به نگهداری موجودی کالا نیست

 می توانید بازار های مستقر را با پایگاه های مشتری موجود به کار بگیرید

 معایب

 شما می توانید بخاطر اشتباهات حمل کننده قطره ای خود مقصر شناخته شوید

 بازار بسیار رقابتی است

 برای درآمدزایی قابل توجه باید فروش زیادی داشته باشید

  1. بازاریابی وابسته

 بازاریابی شرکت های وابسته تا حدودی مشابه حمل و نقل قطره ای است اما با برخی تفاوت های اساسی. با استفاده از این مدل تجارت الکترونیکی شما دیگر موجودی محصولات خود را حفظ نمی کنید و دیگر نگران ارسال محصولات به مشتریان نیستید.

در واقع شما یک طیف سودآور برای تجارت آنلاین خود انتخاب کرده و سپس یک شریک وابسته پیدا می کنید که محصولات موجود در آن مکان را داشته باشد.  برخی از محبوب ترین سایت های وابستهClickbank.com ، Amazon.com و CJ Affiliate توسط Conversant (کمیسیون سابق محل اتصال) هستند. در بین آن ها تقریباً هر محصول اطلاعات دیجیتالی (مانند کتاب های الکترونیکی، فایل های صوتی، فایل های ویدیویی) یا محصول فیزیکی که فکرش را بکنید ارائه می دهند. بسیاری از شرکت ها و مارک های معروف مانند Wal-Mart و Home Depot برنامه های وابسته خود را اجرا می کنند.

با بازاریابی وابسته محصولات را برای فروش در وبلاگ یا وب سایت تجارت الکترونیکی خود ارائه می دهید. هر محصول دارای یک پیوند منحصر به فرد است که به حساب شما با شریک وابسته خود باز می گردد. مشتری احتمالی که روی پیوند کلیک می کند برای پرداخت به سبد خرید شریک شما منتقل می شود. هنگامی که آن ها خرید می کنند آن خرید ثبت می شود و برای آن کارمزد دریافت می کنید. مبلغ کمیسیون بسته به شریک وابسته متفاوت است، اما به طور کلی ۵ تا ۲۵ درصد یا ۵۰ درصد یا بیشتر با محصولات اطلاعات دیجیتال است. همانطور که مشاهده می کنید خطر کمی از جانب شما وجود دارد و در واقع هیچ سرمایه گذاری لازم نیست. دقیقاً مانند حمل و نقل قطره ای تنها هزینه های شما بازاریابی و تبلیغات برای ایجاد ترافیک و تولید فروش است.

تفاوت اصلی بین این و حمل و نقل قطره ای این است که مدل کسب و کار وابسته حتی به کنترل کمتری نیاز دارد.  همه کاری که شما باید انجام دهید این است که یک لینک برای مشتری پیوند کرده تا روی آن کلیک کند و شرکت وابسته خودش همه چیز را اداره خواهد کرد؛ صورتحساب، تحقق سفارش، خدمات مشتری و ….

 تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که بازاریابی را کنترل کنید تا چشم انداز خود را برای خرید (از طریق رسانه های اجتماعی، بازاریابی از طریق ایمیل، وبلاگ نویسی یا هر روشی که انتخاب می کنید) بدست آورید. اما بعد از اینکه آن ها روی پیوند وابسته کلیک کردند، دیگر از دست شما خارج است. شما مجبور نیستید محصولات را حمل کنید یا سرویس های مربوط به خدمات مشتری را اداره کنید. و مطمئناً مجبور نیستید موجودی خود را نیز حفظ کنید.

تنها کاری که شما باید انجام دهید تمرکز بر روش های پرداختی یا رایگان برای بازاریابی تجارت آنلاین خود است.

بازاریابی وابسته واقعاً یکی از بی دردسر ترین مشاغل آنلاین است که می توانید شروع کنید.

 مزایا

 کم خطر: سرمایه گذاری اولیه لازم نیست

 مدل کسب و کار بدون نیاز به کنترل زیاد

 معایب

 شما مسئول هدایت ترافیک وب به پیوند وابسته هستید (نبود ترافیک به معنای نبود درآمد است)

 ممکن است نیاز به صرف هزینه برای تبلیغات و بازاریابی داشته باشد

  1. وبلاگ نویسی

 اگر تخصص یا اشتیاق یا علاقه خاصی به موضوعی دارید آماده اید که از طریق یک وبلاگ درآمد کسب کنید.  با سرویسی مانند Blogger (www.blogger.com)، می توانید وبلاگ خود را کاملاً رایگان راه اندازی کنید. همچنین می توانید سایت خود را بسازید و میزبانی را با هزینه کم، که معمولاً مسیری است که من پیشنهاد می کنم، تأمین کنید. زیرا بسیاری از سایت های وبلاگ نویسی رایگان در مورد آنچه می توانید بگویید یا انجام دهید، از جمله درآمدزایی یا تبلیغات محدودیت هایی دارند.

ممکن است فکر کنید وبلاگ نویسی فقط نوشتن است. و این امر می تواند درست باشد اگر این همان کاری باشد که می خواهید انجام دهید. اما پست های وبلاگ نوشته شده فقط شروع کار خواهد بود.  شما می توانید عکس، فیلم و پیوند به سایت های دیگر ارسال کرده‌ یا حتی می توانید اخبار و سایر مقالات را دوباره پست کنید. هر چیزی ممکن است یک مهره بازی باشد، اما تا زمانی که به کار شما مربوط است.

کلید آن این است که شما می خواهید محتوای اصلی را که برای مخاطبان هدف شما مفید است ارسال کرده و به طور منظم پست کنید. این بهترین راه برای رتبه بندی در موتور های جستجو و همچنین جذب مخاطب فعال می باشد.

چه نوع محتوایی باید ارائه دهید؟ هر چیزی که برای مشتری شما جذاب باشد. عناوین راهنما، لیستهای برتر ۱۰ تایی، تفسیر روند موجود در سایت، مقاله های راهنمایی و ترفند ها، اساساً شما باید مطالب مفیدی را ارائه دهید که کاربرانانتان به آن علاقه نشان می دهند. خوشبختانه ایده برای وبلاگ شما کم نیست.

شما با یک وبلاگ تجارت آنلاین به روش های مختلفی درآمد کسب می کنید.

 Google AdSense:

 آیا تا به حال به وب سایتی رفته اید و آگهی در آن دیده اید؟  این احتمال وجود دارد که آگهی تبلیغاتی از طریق شبکه تبلیغاتی Google باشد.

این تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک در وبلاگ شما نمایش داده می شود. هر بار که شخصی روی آگهی کلیک می کند (که قرار است در مورد موضوعی باشد که مربوط به مطالب شما باشد)، شما چند ریال یا بیشتر سود می کنید. هر بار مقدار کمی که قطره قطره جمع می شود. این کار تا حد زیادی بدون کنترل و زحمت خاصی انجام می پذیرد. شما فقط باید یک کد از Google دریافت کنید، آن را در وب سایت خود قرار دهید و تبلیغات به طور خودکار در وبلاگ شما ظاهر می شوند. Google فقط تبلیغاتی را نشان می دهد که به وبلاگ شما مرتبط هستند، بنابراین تجربه خوبی برای بازدیدکنندگان شما است و تعداد کلیک های شما را به حداکثر می رساند که خود یعنی درآمد بیشتر.

 شبکه های تبلیغات وبلاگ:

همچنین می توانید با شبکه های تبلیغاتی غیر از Google مانند Blogads کار کنید و تبلیغات بنر را در وبلاگ خود اجرا کنید. همانند تبلیغات Google Adsense، شما یک بار کد را در وب سایت خود قرار می دهید و هنگامی که بازدید کنندگان شما بر روی تبلیغات کلیک می کنند، حقوق دریافت خواهید کرد. علاوه بر تبلیغات بنری، می توانید تبلیغات ویدئویی را نیز در سایت خود اجرا کنید.

در بسیاری از موارد قادر هستبد از طریق شبکه های تبلیغاتی وبلاگ درآمد بیشتری کسب کنید، اما آن ها معمولاً فقط با وبلاگ هایی کار می کنند که ماهانه ده ها هزار بازدید کننده دارند یا حتی بیشتر. برخلاف Google Ads که بدون در نظر گرفتن میزان ترافیکی که دارید می توانید بلافاصله شروع به کار کنید.

 بازاریابی وابسته:

 این یکی را از قبل می دانید. شما پیوند هایی را به محصولاتی که به عنوان یک شرکت وابسته تبلیغ می کنید شامل کرده و هر بار که شخصی محصول را خریداری می کند کارمزد دریافت می کنید. با داشتن یک وبلاگ می توانید تبلیغات را با محتوا ادغام کنید تا احتمال فروش شما را بیشتر کند. به عنوان مثال  شما قادر هستید یک بررسی محصول که محتوای مفیدی است انجام دهید و سپس پیوندی برای خرید محصول تحت پیوند وابسته قرار دهید.

در اینجا چند نکته موفقیت آمیز در زمینه وبلاگ نویسی آورده شده است تا مطمئن شوید افراد می توانند وبلاگ شما را پیدا کنند و باز هم به صفحاتتان بازخواهند گشت. این امر کلیدی برای ایجاد مخاطب است و وبلاگ را به یک محطی سودآور تبدیل می کند.

 شما باید محتوای مفید را به روشی جذاب تهیه کنید:

 اگر وبلاگ شما خسته کننده باشد یا اطلاعات را در هرجای دیگر پیدا کنید، هیچ کس آن را نمی خواند. از قرار دادن علایق خودتان و شخصی سازی وبلاگ نترسید.

 شما باید به طور منظم مطلب ارسال کنید:

 مردم عطش محتوای جدید را دارند. بنابراین مطمئن شوید که به طور مداوم مقاله، فیلم یا هر چیز دیگری در وبلاگ خود قرار می دهید. این می تواند یک پست در روز یا سه بار در هفته داشته باشد. هرچه که هست، همان برنامه را حفظ کنید.  تاریخ پراکنده به معنای از دست دادن خوانندگان است.

حداقل سعی کنید هفته ای یک پست، ویدیو یا سایر اشکال جدید را هدف قرار دهید.

 اصیل باشید:

 ‏

بله، وبلاگ شما قرار است درآمد کسب کند. اما نمی توانید مرتباً زمینه های بازاریابی متفاوتی ایجاد کنید. روی محتوای مفید تمرکز کنید تا خوانندگان از شما مطلع شوند و به شما اعتماد کنند.. سپس آن ها به طور طبیعی بر روی تبلیغات کلیک می کنند و یا محصولاتی را که شما پیشنهاد می دهید خریداری خواهند کرد. در این دوره از اینترنت و رسانه های اجتماعی، افراد به دنبال اصالت هستند.

همه این کارها را انجام دهید و توجه موتور های جستجو مانند Google را به خود جلب خواهید کرد که همیشه به دنبال قرار دادن سایت هایی با محتوای مفید در بالای نتایج جستجو هستند.این همان اصلی است که در مورد بازاریابی محتوا وجود دارد.

در کمتر از یک ساعت می توانید یک وبلاگ راه اندازی کنید.  اما برای ایجاد خواننده زمان لازم است تا پول بدست آورید و فقط درصد کمی از این افراد در نهایت محصولات شما را خریداری می کنند.

 مزایا

 هزینه های راه اندازی بسیار کم

 شما می توانید طبق برنامه خودتان کار کنید

 معایب

 ممکن است زمان زیادی برای شروع کسب درآمد لازم باشد

 ایجاد و ارسال محتوا می تواند زمانبر باشد

  1. فیلم آنلاین

 آیا اخیراً ویدیوی در یوتیوب تماشا کرده اید؟ یوتیوب یکی از محبوب ترین وب سایت های جهان است که بیش از ۲ میلیارد کاربر روزانه صد ها میلیون ساعت فیلم تماشا می کنند. برای کسب درآمد آنلاین می توانید از قابلیت دسترسی یوتیوب استفاده کنید. البته شما نمی خواهید یک ویدیوی معروف کوتاه مدت ایجاد کنید، اگرچه اگر در سراسر جهان پخش شود و میلیون ها نفر آن را ببینند چیز خوبی است.

در عوض شما یک استراتژی اثبات شده را برای به حداکثر رساندن بازدید از چندین فیلم به طور منظم دنبال می کنید. محتوای مفیدی ایجاد خواهید کرد، چیزی جذاب که افراد می خواهند آن را تماشا کنند که در بسیاری از شرایط مختلف کار می کند. این می تواند یک فیلم آموزشی یا نقد و بررسی باشد، محدودیتی جلوی شما نیست.

شما با درآمد آگهی درآمد کسب می کنید. اولین قدم شما ایجاد یک حساب یوتیوب و شروع به بارگذاری فیلم ها است.  سپس شما می توانید در تنظیمات یوتیوب خود درآمدزایی را فعال کنید. اساساً این امر به Google امکان می دهد تبلیغات کوتاه AdSense را با فیلم های شما درج کند، که اگر تا به حال فیلم های یوتیوب را تماشا کرده اید، این موارد را مشاهده می کنید. وقتی بینندگان بر روی آن تبلیغات کلیک می کنند، حقوق دریافت خواهید کرد، به همین سادگی.

فرصت دیگر برای کسب درآمد از طریق کانال یوتیوب حمایت مالی یا اسپانسری با هزینه است. تعداد زیادی از دنبال کنندگان را ایجاد کنید و شرکت ها از پرداخت هزینه برای تبلیغ یا ذکر محصولات و خدمات آن ها در فیلم های شما بسیار خوشحال خواهند شد.

 چند نکته برای ایجاد فیلم هایی با ظاهری حرفه ای (بدون نیاز به تجهیزات حرفه ای گران قیمت):

 می توانید از تلفن هوشمند یا دوربین فیلمبرداری ساده خود استفاده کنید. اما مطمئن شوید که نور مناسب است تا همه چیز در فیلم شما واضح و آسان دیده شود.

 از صاف بودن صدا اطمینان حاصل کنید. شما نمی خواهید صدای تهویه، سر و صدای ساخت و ساز یا هر چیز حواس پرت کنی توجه مخاطبان را جلب کند.

 از نرم افزار های ویرایش ساده مانند iMovie برای قرار دادن عناوین در ابتدای ویدیو و ویرایش هر نوع بخشی استفاده کنید.

مهم تر از همه به یاد داشته باشید که فیلم های شما می توانند ساده باشند و لازم نیست که خیلی عجیب و غریب و خاص به نظر بیایند. فقط محتوای مفیدی ارائه کنید که جذاب و جالب باشد. محتوای خنده دار نیز ممکن است به شما برای جذب مخاطب کمک کند.

برای افزایش دامنه دسترسی به فیلم های خود حتماً آن ها را در صفحه تجارت فیس بوک، توییتر، وبلاگ و سایر کانال های خود ارسال کنید. به مردم اطلاع دهید که اکنون در کار ویدیو هستید.

علاوه بر درآمد آگهی از فیلم های یوتیوب، می توانید از کانال خود برای بازگشت بازدید به وب سایتتان استفاده کنید، جایی که بازدید کنندگان می توانند بررسی محصولات شما را بخوانند، بر روی تبلیغات وب سایت کلیک کنند یا حتی به لیست مشترکان ایمیل بروند، جایی که  شما می توانید با لیست ایمیل خود چندین فروش مختلف را انجام دهید.

 مزایا

 می توانید از تلفن هوشمند یا رایانه موجود خود استفاده کنید

 این کار در چندین حالت مختلف انجام پذیر است

 معایب

 ایجاد و ارسال فیلم می تواند زمانبر باشد

 ممکن است مدتی طول بکشد تا شروع به کسب درآمد کنید

  1. محصولات اطلاعاتی

 هنگامی که شما یک تجارت اینترنتی دارید حتمی لازم نیست که در مورد فروش محصولات فیزیکی باشد. در واقع محصولات اطلاعات دیجیتال یکی از ساده ترین و سریع ترین راه های کسب درآمد هستند.

 ‏ هیچ کمبود راهی برای ایجاد محصولات اطلاعاتی نیست، اما محبوب ترین قالب ها عبارتند از:

 صوتی: یک کنفرانس تلفنی ضبط شده، مصاحبی، دوره یا برخی دیگر از محصولات گفتاری

 ویدئو: یک وبینار ضبط شده، یک نحوه انجام مصاحبه

 متن: کتاب الکترونیکی، نوعی کتابچه راهنما، راهنمای سفر

 در هر یک از این دسته ها به شرط جذاب و مفید بودن، می توانید واقعاً خلاق باشید و از هر نوع و قالب محتوایی استفاده کنید. مهم نیست که از چه راهی این کار را انجام دهید، این درآمد منفعل است؛ پولی که حتی هنگام خواب به دست می آورید زیرا این محصولات را برای فروش در وب سایت خود قرار می دهید و مشتری می تواند آن ها را در هر ساعت از شبانه روز به طور خودکار خریداری و بارگیری کند. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که به صورت دوره ای فروش را بررسی کنید تا ببینید چه موضوعات یا انواع محصولات بهترین فروش را دارند تا بتوانید از این محصولات بیشتر استفاده کنید.

 مزایا

  •  هنگامی که محصول را وارد بازار کردید، می تواند درآمد منفعل داشته باشد
  • ممکن است راهی سریع برای کسب درآمد باشد

 معایب

  •  ایجاد یک محصول مقدماتی و زمانبر است
  •  در ابتدا ممکن است لازم باشد مقداری پول سرمایه گذاری کنید

 نتیجه گیری

شوید در بازار سودآوری خوبی قرار دارید. بنابراین حتماً روند ها را زیر نظر داشته باشید، لیست های پر فروش را در سایت هایی مانند آمازون بررسی کرده و آنچه را که مردم در شبکه های اجتماعی در مورد آن بحث می کنند بررسی کنید.

نکته ای که باید بخاطر بسپارید این است که لازم نیست فقط به یکی از این فرصت های تجارت الکترونیکی محدود شوید. با یکی شروع کنید و آن را ادامه دهید. سپس در صورت امکان جریان های درآمدی جدیدی اضافه کنید. این درآمد شما را رشد می دهد و اطمینان حاصل می کند که در صورت از بین رفتن یک تجارت، چیزی برای پس گرفتن دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.