کسب و کار های آنلاین چگونه به موفقیت دست پیدا می کنند؟

مشاغل مختلف تجارت الکترونیکی با چالش های مختلفی روبرو هستند. مشاوره سریع برای موفقیت در تجارت الکترونیکی فقط باعث خستگی در مورد آنچه کسب و کار های موفق را از مشاغل سخت جدا می کند می شود.  با این وجود مشاغل تجارت الکترونیکی با موفقیت طولانی مدت برخی از ویژگی های مشترک را دارند. با بررسی این ویژگی ها، تازه واردان می توانند با یک جعبه ابزار مفید از ترفند ها و نکاتی در مورد نحوه رشد در این بازار دیجیتال، وارد دنیای تجارت الکترونیکی شوند.

 تجارت خود را متمایز کنید

 چرا مشتری باید از شما بازدید کند؟ آیا کالا های انحصاری می فروشید؟ آیا کمترین قیمت را ارائه می دهید؟ آیا خدمات مشتری شما را متمایز می کند؟ پاسخ به این سوالات تجاری شما را به سمت توسعه USP یا “پیشنهاد فروش بی نظیر” سوق می دهد. هر تجارت باید خودش را متمایز کند. به عنوان یک تجارت الکترونیکی نمی توانید امیدوار باشید که همه چیز را به همه بفروشید.

در این مرحله ممکن است سر خود را تکان دهید و به Amazon.com اشاره کنید. همه چیز از کتاب های دست دوم گرفته تا میگوی تازه به فروش می رسد. و مطمئناً اگر فکر می کنید می توانید آمازون بعدی شوید، به دنبال آن بروید. اما قبل از انجام این کار از خود بپرسید که چند نمونه کسب و کار دیگر را می توانید تصور کنید که چنین هدف مشابه و گسترده ای داشته باشند. احتمال این وجود دارد که تجارت شما برای موفقیت به توانایی آن بستگی دارد که بتواند چیزی خاص را در ذهن مصرف کنندگان قرار دهد.

یکی از راه های تمایز کسب و کار شما حل حداقل مشکلی است که مشتریان با آن روبرو هستند، به ویژه مشکلی که هیچ کس دیگری آن را حل نمی کند.

 فناوری خود را درست دریافت کنید

 با نوع نرم افزار تجارت الکترونیکی قوی و میزبانی این روز ها هیچ بهانه ای برای وب سایت های تجارت الکترونیکی که کار نمی کنند وجود ندارد. درست رسیدن به این فناوری فقط داشتن یک وب سایت بدون اشکال نیست. همچنین استفاده از فناوری برای دستیابی به اهداف تجاری است.

به عنوان مثال زمانی وجود داشت که برای مشاغل تجارت الکترونیکی ایجاد وبلاگ در وب سایت خود محبوب بود.  امروزه به نظر می رسد بسیاری از آن وبلاگ ها مانند قبرستان های مغفول مانده هستند. این سایت ها از تعهد به حفظ وبلاگ جذاب و فعلی یا حذف کامل آن بهره مند می شوند.  به همین ترتیب بیش از یک تجارت الکترونیکی وجود دارد که SEO (بهینه سازی موتور جستجو) را به عنوان راه حل تمام مشکلات خود تلقی می کند. SEO ابزاری مهم است، اما اگر صفحه فرود سایت پر از اشکالات یا اطلاعات منسوخ باشد، عملکرد بهتر در موتور های جستجو کمکی نخواهد کرد.

 باعث نشوید که مشتری ها سردرگم بمانند

 عقل سلیم حکم می کند که یک تجارت باید خرید ها را راحت انجام دهد. با کمال تعجب برخی از وب سایت های تجارت الکترونیکی خرید را خیلی پیچیده می کنند. آن ها به جای ساده کردن فرایند، بازدیدکنندگان اولیه را وادار می کنند که فرم ثبت نام را پر کنند، ثبت نام را از طریق یک لینک ایمیل تأیید کنند، با استفاده از اعتبارنامه ثبت نام به سایت وارد شوند، سپس یک سری تلاش های فروش قبل از رسیدن به بخش اصلی را متحمل شوند.

حتی مشاغل موفق در تجارت الکترونیکی ممکن است دریابند که نیمی از مشتریانشان (یا بیشتر) قبل از پرداخت، سبد خرید خود را کنار می گذارند. وقتی تجارت الکترونیکی مشتری پسند نباشد، نرخ تبدیل حتی بیشتر از حد خود جابجا می شود. پیام اصلی واضح است: بسیاری از مشتریان از دویدن و پرسه زدن اضافی خودداری می کنند.

 زنجیره تأمین خود را ایمن کنید

 تحقق سفارش در پشت صحنه صورت می گیرد، اما وقتی بخشی از زنجیره تأمین خراب شود، مشتریان این را احساس خواهند کرد. کالادهای نادرست، آسیب دیده، با تأخیر یا از دست رفته می توانند اطمینان حاصل کنند که مشتری هرگز به شما مراجعه نمی کند.

مدیریت زنجیره تأمین قبل از تجارت الکترونیکی است، بنابراین ارائه دهندگان خدمات معتبری که می توانند بر منابع، تأمین و سایر جنبه های آن نظارت داشته باشند کم نیستند.  همه مشاغل تجارت الکترونیکی بخشی از زنجیره تأمین خود را برون سپاری می کنند، اما شما نمی توانید مسئولیت خود را در قبال مشتری برون سپاری کنید. هر مشارکت برون سپاری باید یک انتخاب استراتژیک باشد، وقتی مشکلی پیش می آید مشتری تجارت شما را مقصر می داند نه زنجیره تأمین را.

در هزینه ها صرفه جویی کنید

در تلاش برای افزایش فروش، مشاغل تجارت الکترونیکی وسوسه می شوند که حاشیه ناخالص را به یک رقم کاهش دهند، با این حال این کار پایدار ندارد. همه مشاغل تجارت الکترونیکی فشار را برای کاهش قیمت احساس می کنند.  تاریخ تجارت الکترونیکی مملو از جنگ های قیمتی است که برخی از آن ها منجر به نابودی بازیکنان بزرگ شده است.

بعضی از مشاغل قیمت بالا را انتخاب می کنند، در حالی که دیگران تخفیف های عمیق ارائه می دهند. اما وقتی صحبت از مدیریت هزینه می شود، نمی توان دیدگاه های واگرایی داشت. فقط مشاغل تجارت الکترونیکی با فرآیند های موثر کنترل هزینه زنده می مانند. محصول خود را شناخته، مشتری خود را بشناسید و قیمت ها را بر اساس یک برنامه تجاری دقیق تعیین کنید. اجازه ندهید که تمایل شما به حجم فروش تصمیمات شما را تحریک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.