چگونه کسب و کار خود را ارتقا دهیم؟

ارتقا کسب و کار به منظور اداره یک تجارت موفق مشابه تمرین برای نواختن پیانو به خوبی است. این ممکن است به خودی خود یک فعالیت هیجان انگیز نباشد، اما شما فقط باید آن را انجام دهید! باید روزانه حداقل یک ساعت به تبلیغ مشاغل یا برنامه ریزی برای نحوه تبلیغ کار خود اختصاص دهید (و اگر بتوانید زمان را متناسب کنید بهتر است).

شما با به زبان آوردن حرفتان تجارت خود را تبلیغ می کنید و اولین اصل تبلیغات تجاری این است که باید این کار را آگاهانه انجام دهید. شما نمی توانید به دیگران اعتماد کنید تا این کار را برای شما انجام دهند، مهم نیست که محصول یا خدمات شما چقدر عالی است.

دومین اصل تبلیغات تجاری این است که مانند هر جنبه دیگری از کسب و کار شما، این یک فعالیت بودجه ای است.  اما ارتقا نیازی نیست که گران باشد. در اینجا ده روش ارزان برای ارتقا تجارت شما آورده شده است.  تمام این هزینه ها برای مدتی هزینه دارد.

 هر زمان که ارتباط برقرار کردید تجارت خود را ارتقا دهید

 شما کارت ویزیت دارید، اما بسیاری از اسناد دیگر را نیز در جریان تجارت قرار می دهید. این موارد را بررسی کنید تا مطمئن شوید از امکانات تبلیغاتی آن ها به طور کامل استفاده می کنید. آیا نام، نشان، اطلاعات تماس (از جمله آدرس وب) و شعار کسب و کار شما در کلیه مکاتبات شما وجود دارد؟ هر سندی که ارسال می کنید (چه الکترونیکی و چه چاپی) باید دارای یک سربرگ با تمام اطلاعات شرکت شما باشد.

و فراموش نکنید که حتماً ایمیل شما دارای یک امضای کامل است که کلیه اطلاعات مربوط به تجارت شما و یک برچسب تبلیغاتی را ارائه می دهد. همچنین می توانید بخشی را با پیوند هایی برای Facebook ، LinkedIn ، Twitter و Pinterest اضافه کنید تا گیرنده بتواند با شما در شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار کند.

اسناد الکترونیکی مانند ایمیل به راحتی با آخرین اطلاعات تبلیغات تجاری شما به روز می شوند، خواه قیمت ویژه ای برای محصول یا خدمات شما باشد یا به مردم خبر دهید که شرکت شما یک جایزه برنده شده است.

به یاد داشته باشید این فقط یک ایمیل نیست، بلکه یک ابزار ارتقا مشاغل است. به هر حال شما آن را ارسال می کنید، پس چرا کاری نمی کنید که برای شما مناسب باشد؟

با یک بسته بندی وسیله نقلیه، وسیله نقلیه خود را به یک بیلبورد سیار تبدیل کنید

 تبلیغات مشاغل همراه فقط برای وانت های سفید تحویل نیست. بسیاری از وسایل نقلیه دارای نام و شماره تلفن مشاغل تزئینی در یکی از پنجره ها یا درها هستند. به همه افرادی که هنگام رانندگی وسیله نقلیه شما را می بینند فکر کنید، به خصوص اگر در مکانی زندگی می کنید که مردم اغلب در ترافیک گیر می کنند!

تبلیغات بسته بندی مدرن وسیله نقلیه شامل استفاده از “برچسب های” قابل جابجایی حاوی آرم و اطلاعات کسب و کار شما است. بسته بندی ها به صورت دیجیتالی بر روی یک رسانه خاص اعمال می شوند و به کار رنگ خودرو آسیب نمی رسانند.

طبق انجمن تبلیغات در فضای باز آمریکا، بسته به نوع محلی و جمعیت شما، یک بسته بندی وسیله نقلیه می تواند روزانه ۳۰،۰۰۰ تا ۷۰،۰۰۰ بازدید ایجاد کند و این یکی از ارزان ترین روش ها برای ارتقا تجارت شما است.

از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

 فیس بوک، توییتر و یوتیوب روش های عالی برای تبلیغ تجارت شما از طریق رسانه های اجتماعی هستند. اخیراً وقتی ما قطعی برق داشتیم و برخی مناطق جامعه ما را تحت تأثیر قرار داد، نمونه خوبی از چگونگی موثر بودن آن برای من نشان داده شد. یکی از رستوران های محلی در فیس بوک ارسال کرد که آن ها دارای برق بوده و برای کار باز هستند و در عرض یک ساعت پر از مشتری شدند.

برای شروع با رسانه های اجتماعی، یک طرح رسانه های اجتماعی ایجاد کنید. اگر در گرفتن فیلم مهارت دارید (یا شخصی را می شناسید) می توانید تبلیغات ویدئویی محصولات یا خدمات خود را ضبط کرده و در یوتیوب ارسال کنید.

 با بلاگ نویسی و نوشتن مقالات ، تجارت خود را ارتقا دهید

 وقتی به چگونگی ارتقا تجارت خود فکر می کنید نوشتن مقاله را فراموش نکنید. مقالات خوب نوشته شده می توانند تبلیغات رایگان داشته باشند و شهرت دهان به دهان مثبت بسازند. به عنوان مثال اگر معاملات ملکی انجام می دهید، می توانید در تهیه خانه خود برای نمایش یک قطعه بنویسید. اگر شما یک طراح وب سایت هستید ممکن است مطلبی در مورد ارزیابی قابلیت استفاده از وب سایت بنویسید.

 هرچه موضوع شما بیشتر مشخص باشد بهتر است. برای ادامه مقاله، یک یادداشت کوتاه بیوگرافی بنویسید و سپس آن را ارسال کنید! کجا؟ از آنجا که هدف ترویج مشاغل شما است، در حالت ایده آل دوست دارید که در نشریه ای که بازار هدف شما آن را می خواند منتشر شود.

 وبلاگ ها / وب سایت ها: تعداد نجومی از این ها وجود دارد که تشنه مطالب هستند. بسیاری از آن ها “پست های مهمان” ، وبلاگ ها یا مقالات افرادی را که توسط شخص یا شغل اداره کننده سایت استخدام نشده اند می پذیرند. تا زمانی که وبلاگ یا وب سایتی را انتخاب کنید که به شما اجازه انتشار کار هایتان را با دقت می دهد، این می تواند جایگاه تبلیغاتی خوبی برای شما باشد. داشتن یک یا چند مقاله از شما در سایتی که بازدید کمی دارد کمکی به شما نمی کند و حتی اگر سایتی ناخواسته باشد ممکن است به تجارت شما آسیب برساند. در حالت ایده آل شما می خواهید قطعه خود را در یک وبلاگ یا وب سایتی منتشر کنید که بازدید بالایی داشته و شانس زیادی برای بازدید توسط مشتریان احتمالی شما دارد. همچنین شما باید بازار هدف خود با دقت انتخاب کنید. اگر لباس کودک می فروشید انتشار یکی از مقالات خود در یک وبلاگ درباره بهینه سازی موتور جستجو توسط بسیاری از مشتریانی که امیدوارید تحت تأثیر آن ها قرار بگیرید در صورت وجود مشاهده نخواهد شد. کار در یک وبلاگ محبوب که مستقیماً مربوط به تربیت کودک است بسیار مناسب تر می باشد.

 مجلات: صنعت مجله هنوز نمرده است و بسیاری از آن ها نیز به دنبال مطالب هستند. بار دیگر ترفند این است که مقاله خود را در یک مجله منتشر کنید که احتمالاً بازار هدف شما آن را بخواند. این ها را با موضوع خاص (به عنوان مثال مجلات کودک) به صورت آنلاین جستجو کنید. سایت های نوشتن مستقل همچنین اطلاعات زیادی در مورد انواع نشریات ارائه می دهند که ممکن است تلاش های شما را منتشر کند. با شروع با یک سایت عالی که انواع لیست ها و اطلاعات مربوط به بازار هایی مانند FreelanceWriting.com را ارائه می دهد تحقیقات خود را آسان تر کنید.

 روزنامه ها: رسانه های چاپی هنوز هم می توانند مکان خوبی برای قرار دادن مقاله تبلیغات تجاری شما باشند. سعی کنید با ویرایشگر تجارت مقاله محلی خود تماس بگیرید و مقاله خود را ارائه دهید. اگر این رویکرد ناموفق باشد ممکن است بتوانید با ارسال نامه به قسمت تحریریه مقاله خود را وارد نسخه چاپی یا آنلاین مقاله کنید.

 برای تبلیغات تجاری از اطلاعیه های مطبوعاتی استفاده کنید

 ارسال بیانیه های مطبوعاتی یکی دیگر از راه های عالی برای دستیابی به تبلیغات تجاری رایگان است. نکته مهم در استفاده از اطلاعیه های مطبوعاتی به عنوان ابزاری برای پیشبرد مشاغل این است که بیانیه مطبوعاتی شما باید حاوی اطلاعاتی باشد که خبرساز هستند و به اندازه کافی جذاب باشد تا بتواند علاقه مردم را جلب کند.

آیا فعالیت شما اخیراً گسترش یافته است؟ آیا محصول جدیدی دارید؟ آیا در فعالیت های تبلیغاتی مانند حمایت از یک کار خیرخواهانه شرکت داشته اید؟ آیا شما یا شرکت شما اخیراً برنده جایزه شده اید؟ همه اینرها نمونه هایی از “اخبار” است که می توانید با بهره گیری از آن ها تبلیغات رایگان کسب و کار خود را بدست آورید.

اطلاعیه های مطبوعاتی می توانند به صورت آنلاین یا چاپی منتشر شوند.

 از بازاریابی دوستان (Cross-Promotion) استفاده کنید

 بازاریابی دوستان شامل پیوستن به مشاغل یا کسب و کار های دیگر و جمع کردن منابع برای ارتقا همه تجارت های شماست. همانطور که یک سرمایه گذاری مشترک است، بازاریابی دوستان راهی عالی برای افزایش توانایی نیز می باشد.

به عنوان مثال هنگام ارسال بروشور می توانید یک جزوه و یا کارت بازرگانی کسب و کار دیگری همراه داشته باشید که موافقت کرده است همان کار را برای شما انجام دهد. این فرصت را برای شما فراهم می کند تا به مجموعه جدیدی از مشتریان بالقوه برسید.

همچنین ممکن است تبلیغات تجاری را با مشاغل مکمل برنامه ریزی و انجام دهید. به عنوان مثال یک فروشگاه حیوانات خانگی و یک شرکت نظافت حیوانات خانگی ممکن است از تبلیغات مشترک استفاده کرده یا یک مسابقه را با هم برگزار کنند. این امر می تواند هزینه تبلیغات تجاری شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و به هر کسب و کار اجازه دهد از تکنیک های تبلیغاتی استفاده کند که هزینه اجرای آن ها به تنهایی بسیار زیاد است.

 به عنوان ترفیع کسب و کار، تبلیغات رایگان ارائه دهید

 همه ما با شنیدن یا خواندن تبلیغاتی آشنا هستیم که قول می دهد ۵۰ نفر اول بازدید کننده از یک فروشگاه خاص هدیه (   ) رایگان دریافت کنند. جای خالی را پر کنید. این می تواند از گل رز قرمز تا مخروط بستنی باشد! قلم ها، لیوان های طرح دار، کلاه های توپی و تی شرت ها نیز همیشه محبوب هستند. همه ما با این نوع تبلیغات نقطه ای آشنا هستیم زیرا موثر می باشند. مردم دوست دارند چیز های رایگان دریافت کنند.

علاوه بر استفاده از تبلیغات رایگان به عنوان تبلیغات تجاری می توانید از آن ها به طور منظم به عنوان “پاداش” مشتری نیز استفاده کنید. چه چیزهای کوچک و ارزان قیمتی را می توانید با محصول یا خدمات خود ارائه دهید که باعث شود مشتری فکر خوبی درباره شما بکند؟ ترکیب تبلیغات تجاری و جوایز مشتری قطعاً یک موقعیت برنده است.

 با ارائه یک سمینار یا سخنرانی تجارت خود را ارتقا دهید

شما تخصصی دارید که افراد دیگر به آن علاقه مند هستند. چرا این تخصص را به اشتراک نمی گذارید و تجارت خود را به طور همزمان ارتقا نمی دهید؟ به عنوان مثال یک شرکت فرش محلی سمینار رایگان تکنیک های نصب برای یک نوع کف لمینت را تبلیغ می کند. شرکت کنندگان نه تنها نحوه نصب این نوع کفپوش ها را خود می آموزند بلکه در صورت تمایل به خرید کفپوش لمینت، قیمت تخفیف ویژه به آن ها پیشنهاد می شود. خرده فروش محلی دیگری که کالا های ساخته شده از شیشه های رنگی را می فروشد دوره های کار با شیشه های رنگی را در محل ارائه می دهد.

اگر هیچ ارتباط مستقیمی با محصول یا خدمات شما وجود ندارد، هنوز هم می توانید سمینار هایی در مورد یک موضوع مرتبط ارائه دهید. به عنوان مثال افراد مهد کودک یا باغبان اغلب در موضوعاتی مانند هرس درختان، یا نمایش پرده ای از باغ های مشهوری که بازدید کرده اند در دوره ها صحبت هایی می کنند.

اگر ارائه سمینار در سایت شما عملی نیست، زیرا شما یک مشاغل مستقر در خانه هستید یا فقط امکانات مورد نیاز را ندارید، ترتیب دهید که سمینار را در جای دیگری برگزار کنید.  بسیاری از سازمان ها و برنامه های غیرانتفاعی تحت حمایت دولت همیشه به دنبال تجار باتجربه ای هستند که مایل به ارائه سخنرانی هستند.

همچنین ممکن است بتوانید از طریق واحد ادامه تحصیل در کالج یا دانشگاه محلی خود ترتیب ارائه موضوع خود را بدهید. ترسیده اید؟ با ارائه یک سخنرانی به یکی از گروه های محلی خود مانند انجمن مشاغل خانگی یا شبکه زنان تجارت، شروع به قدم برداشتن های کوچک کنید. اگر سخنرانی در جمع شما را وحشت زده می کند، سازمانی را امتحان کنید که به بسیاری از افراد کمک کرده است تا این ترس را از بین ببرند و بتوانند گروه هایی از مردم را مخاطب قرار دهند.

 از طریق فعالیت های اوقات فراغت تجارت خود را ارتقا دهید

اگر فعالیت های اوقات فراغت انتخاب شده شما کار بر روی پروژه مرمت موزه، صخره نوردی یا خرید باشد، در حال انجام کاری را که دوست دارید انجام دهید انواع مختلفی برای ارتقا تجارت خودتان در کنارش وجود دارد.

ضرر خرید رفتن یا صخره نوردی با پوشیدن یک تی شرت که نام تجارت شما به طور برجسته ای روی آن نشان داده شده است کجاست؟ یا اینکه در هنگام پرداخت کارت خرید کارت ویزیت خود را به هر جایی که می خواهید ببرید و کارت خود را به صورت فیش بردارید چه ضرری دارد؟ اگر شما یا بچه هایتان در یک تیم ورزشی بازی می کنید (یا فقط به یکی از آن ها علاقه دارید) اسپانسر شدن را در نظر بگیرید و اطلاعات کسب و کار خود را در مورد لباس تیم دریافت کنید. عادت کنید که هر کجا بروید تبلیغات تجاری انجام دهید و از چگونگی افزایش شهرت دهان به دهان شگفت زده خواهید شد.

اگر فعالیت های اوقات فراغت شما درگیر گروهی باشد، ممکن است بپرسید آیا می توانید اطلاعات کسب و کار خود را در همه خبرنامه های موجود آن ها قرار دهید یا اینکه آیا حداقل می توانید بروشور هایتان را به همه بدهید.

و با هر نوع فعالیت گروهی همیشه این فرصت را دارید که تجارت خود را ارتقا دهید و به دیگران بگویید که شما چه کاری انجام می دهید و چگونه می تواند به آن ها سود برساند.  این بدان معنا نیست که شما در مورد چیز دیگری صحبت نمی کنید، اما مطمئناً فرصتی وجود دارد که در مورد مشاغل خود صحبت کنید که در حین مکالمه عادی به پایان می رسد.

 کسب و کار خود را در یک برنامه گفتگو تبلیغ کنید

 ایستگاه رادیویی محلی یا ایستگاه تلویزیونی کابلی شما ممکن است برنامه هایی داشته باشد که به دنبال مهمان هستند؛ یک روش عالی کم هزینه برای تبلیغ کار شما! و فراموش نکنید که پادکست های مناسب را در اینترنت جستجو کنید. برنامه های مرتبط با تجارت ایده آل شما هستند. بدانید که میزبان کیست و اگر می خواهید تخصص خود را در مورد یک موضوع خاص به اشتراک بگذارید، با او ارتباط برقرار کنید.

تماس در برنامه ها روشی محبوب است. شما ممکن است بتوانید به عنوان یک متخصص مهمان ظاهر شوید. اگر مکانیک هستید ممکن است در مورد تعمیر و نگهداری اتومبیل تماس بگیرید. اگر یک فروشگاه بهداشتی اداره می کنید ممکن است خود را به عنوان یک متخصص در زمینه دارو های گیاهی به بازار عرضه کنید.

قبل از اینکه با میزبان برنامه تماس بگیرید پروپوزال خود را به وضوح تنظیم کنید و مطمئن شوید که پارامتر های ظاهرتان، مانند جزئیات مربوط به دوشاخه از قبل روشن هستند. همچنین می توانید یک قدم جلو تر بروید و پادکست خود را بسازید. اگر به اندازه کافی محبوب شود زمان صرف شده می تواند ارزش آن را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.