۱۹ هدف تجاری برای توسعه کسب و کار خود در سال جاری

تعیین هدف یکی از مهم ترین فعالیت هایی است که می توانید در تجارت کوچک خود انجام دهید، صرف نظر از اینکه قدمت کسب و کار شما، محل استقرار شما، میزان سودآوری آن یا فروشتان چقدر است. اهداف به شما کمک می کنند تا تمرکز خود را حفظ کنید و می توانند مانع از راکد شدن کسب و کار شما شوند. اهداف شغلی شما را به جلو سوق می دهد و زمینه را برای موفقیت مداوم فراهم می کند.

اگرچه ما غالباً تعیین هدف را کاری می دانیم که در آغاز هر سال انجام می دهیم، واقعیت این است که تلاش برای اهداف تجاری خود در طول سال بسیار مهم است. شما باید هر ساله چندین بار هدف تعیین کنید، پیشرفت خود را ردیابی کرده و استراتژی هایی را که دنبال می کنید اصلاح کنید تا به طور مداوم به اهداف خود برسید.

برای کمک به شما در زمینه دستیابی به اهداف تجارت کوچک خود در سال جاری در اینجا لیستی از اهدافی آورده شده است که امکان تغییر بهتر کار شما را دارند. یکی یا دو مورد مناسب برای کسب و کار کوچک خود را انتخاب کنید، آن ها را به اهداف SMART که در ادامه به آن می پردازیم تبدیل کنید و برنامه ای برای بررسی آن ها در ماه های آینده ایجاد کنید.

 هزینه های در حال انجام تجارت را کاهش دهید

 این هدفی است که برای بیشتر مشاغل کوچک مناسب است.  از این گذشته کدام صاحب تجارتی نمی خواهد هزینه های اداره مشاغل خود را کاهش دهد؟ هنگامی که این هدف را برای سال تعیین می کنید در مورد چگونگی کاهش هزینه های کسب و کار، استفاده از فناوری بیشتر، کاهش بدهی یا تغییر در فعالیت های خود به منظور استحکام آن مشخص باشید.

 اولین کارمند خود را استخدام کنید

 اگر کسب و کار انفرادی شما به جایی رسیده است که نمی توانید تنهایی به کار خود ادامه دهید، با استخدام کارمند امسال خواسته های سالتان را گسترش دهید. وقت بگذارید تا با حسابدار و وكالت خود مشورت كنید تا مطمئن شوید كه از تمام مقررات لازم پیروی کرده و تأیید می كنید كه زمان مناسب شما برای استخدام كارمند قبل از حركت به جلو است.

 بهره وری را در تجارت خود افزایش دهید

 سطح بهره وری شما می تواند به طور مستقیم در نتیجه کار شما تأثیر بگذارد، بنابراین هرگز فکر بدی نیست که برای افزایش بهره وری و تیم خود هدف تعیین کنید. شما می توانید با از بین بردن عوامل حواس پرتی در طول روز کاری، بهبود روش استفاده از ابزار های تجاری مانند ایمیل و استفاده از برنامه های لازم، بهره وری بیشتری داشته باشید.

 یک فرآیند خدمات مشتری جدید ایجاد کنید

 چگونه با کارمندان خود ارتباط برقرار می کنید و رضایت آن ها را از تجارت و محصولات و خدمات خود تضمین می کنید؟ هدفی را تعیین کنید که تمرکز شما بر استثنای قرار دادن روند خدمات مشتری شما، رسیدگی موثر تر به شکایات مشتری یا گنجاندن خدمات مشتری در شیوه های رسانه های اجتماعی شما باشد. و در مورد تقاضای بازخورد از مشتریان خود برای شناسایی کار هایی که تجارت شما می تواند بهتر انجام دهد فراموش نکنید.

 افزایش بازدید در وب سایت یا وبلاگ تجارت خود

 بازدید بیشتر از وب سایت ها اغلب به افزایش فروش و وفاداری مشتری منجر می شود و این یک هدف عالی برای مشاغل کوچک است. روش های زیادی برای جلب توجه بیشتر به وب سایت یا وبلاگ شما وجود دارد. با ایجاد طرحی برای تقویت استراتژی بازاریابی محتوای خود شروع کنید.

 یک محصول جدید ایجاد کنید

 اگر مدتی است که خط تولیدتان را تغییر نداده اید، یکی از راه های حیات بخشیدن به کسب و کار خود ایجاد یک محصول جدید برای افزودن به پیشنهادات است. بازخوردی که از مشتریان دریافت کرده اید و رفتار خرید آن ها هنگام شروع این هدف را در نظر بگیرید. همچنین می توانید نحوه بازاریابی کالای موجود را تغییر دهید زیرا گاهی اوقات چرخش جدید می تواند به کالای قدیمی جان تازه ای ببخشد.

 شروع به استفاده از بازاریابی شبکه های اجتماعی در تجارت خود کنید

برای افزودن تاکتیک جدید بازاریابی در تجارت خود هرگز دیر نیست و اگر در برابر شبکه های اجتماعی مقاومت کرده اید امسال وقت شروع است. با خواندن مجموعه مقالات درباره استفاده از رسانه های اجتماعی برای کسب و کار های کوچک بیشتر بیاموزید و سپس  پلتفرم اجتماعی را انتخاب کنید و هدفی را در نظر بگیرید که امسال آن را در برنامه بازاریابی خود بگنجانید.

 سلامت مالی تجارت خود را بهبود ببخشید

 آیا شما مسئولیت پرداخت پول و ورود و خروج از تجارت را دارید؟ آیا بودجه ای مداوم برای هدایت هزینه های خود دارید؟ امسال را به عنوان سالی قرار دهید که روند کنترل هزینه های خود را محکم می کنید و سلامت مالی تجارت را بهبود می بخشید.

 مکان کسب و کار دوم را باز کنید

 اگر مغازه خرید فیزیکی و سنتی دارید که وضعیت خوبی دارد، شاید زمان آن فرا رسیده باشد که مکان دیگری را افتتاح کنید. در صورت جستجو در حالی که گسترش ردپای شما اقدامی مناسب برای مشاغل کوچک شما است، از آن دریغ نکنید.

 بدون کاغذ پیش برو

 حذف یا کاهش مقدار کاغذی که در تجارت کوچک خود استفاده می کنید، در صورت موفقیت آمیز بودن، می تواند باعث کاهش هزینه ها و بهبود بهره وری شود. اما به خاطر داشته باشید که بدون کاغذ پیش رفتن برای هر شغلی صحیح نیست. قبل از اینکه به این هدف متعهد شوید نگاهی به جوانب مثبت و منفی یک دفتر بدون کاغذ بیندازید تا تصمیم بگیرید که آیا این کار می تواند در تجارت کوچک شما موثر باشد یا نه.

 حسابرسی بازاریابی را انجام دهید

 گاهی اوقات ما درگیر “انجام” می شویم و فراموش می کنیم بررسی کنیم که آیا کاری که انجام می دهیم ارزش زمان و هزینه ای را دارد که در آن سرمایه گذاری می کنیم. آخرین باری که شما تمام فعالیت های بازاریابی را که در تجارت کوچک خود انجام می دهید حساب کرده اید کی بوده است و آیا میزان موفقیت هر یک را اندازه گیری کرده اید؟ متعهد شوید امسال حسابرسی بازاریابی را انجام دهید تا اثر بخشی سرمایه گذاری بازاریابی خود را بهبود ببخشید.

 یک تجزیه و تحلیل کامل SWOT انجام دهید

 تجزیه و تحلیل SWOT ابزاری است که به شما کمک می کند نقاط قوت و ضعف تجارت خود، محصول جدید و رقابت را شناسایی کنید. این می تواند در هر مرحله از تجارت مورد استفاده قرار گیرد تا به شما کمک کند تا مشخص کنید چه چیزی باعث منحصر به فرد شدن کسب و کار شما می شود، مناطق جدید بالقوه بازار را که استفاده نشده اند شناسایی کنید و بررسی کنید که رقابت شما چه چیزی را بهتر از آنچه شما دارید می کنید انجام می دهد. امسال به عنوان بخشی از یک فرایند بزرگ تر برای بهبود توانایی تصمیم گیری، تجزیه و تحلیل SWOT را انجام دهید.

 سهم خود را در بازار افزایش دهید

 تصرف بخش عمده ای از بازار یکی از مولفه های اصلی در رقابت بیشتر کسب و کار و افزایش سودآوری است. یکی از راه های شروع کار با هدف افزایش سهم بازار، انجام تحقیقات در بازار است.

 یک برنامه تشویقی برای کارمندان جدید ایجاد کنید

 ادامه روحیه و ایجاد انگیزه در کارمندان برای کار سخت در تجارت شما می تواند یک چالش باشد. این امر به ویژه برای مشاغل کوچک که همیشه منابعی برای ارائه مشوق های مالی ندارند صادق است. خبر خوب این است که مشوق های کارمندان لزوماً نباید از نظر مالی هدایت شوند. خلاقیت به خرج دهید و ببینید که چگونه می توانید طرح هایی تشویقی برای کارمندانتان ایجاد کنید.

 فرصت های جدیدی برای شبکه سازی پیدا کنید

 اگر در مشاغل کوچک خود به طور فعال شبکه نمی کنید، امسال هدفی را تعیین کنید که شما را در مقابل افراد بیشتری قرار دهد و شبکه تجاری شما را گسترش دهد. شما می توانید در کنفرانس های بیشتری شرکت کنید، شبکه آنلاین خود را در سیستم عامل هایی مانند LinkedIn تقویت کنید و حتی با سخنرانی در رویداد های کسب و کار کوچک، تخصص خود را به اشتراک بگذارید.

 روی مارک شخصی خود کار کنید

 در بسیاری از اوقات در کسب و کار های کوچک موفقیت متکی به صاحب مشاغل و توانایی برجسته بودن وی در بین مردم است. به همین دلیل توسعه یک برند شخصی بسیار مهم است. اگر هنوز وقتتان را برای ایجاد نام تجاری خود صرف نکرده اید، آن را برای امسال هدف گذاری کنید و همزمان اعتبار خود را افزایش دهید.

 طرح تجاری خود را اصلاح کنید

 شما احتمالاً هنگام شروع کار خود نوعی از طرح تجاری را ایجاد کرده اید، اما آخرین باری که نگاهی به آن انداخته اید کی بوده است؟ امسال بهترین زمان برای پاک کردن برنامه کسب و کار شما است، ببینید که در آن مکان نسبت به مکانی که انتظار داشتید قرار داشته باشید و یک برنامه جدید ایجاد کنید که به شما کمک کند حتی با تجارت کوچک خود پیشرفت بیشتری داشته باشید.

 برنامه ای برای استراحت خود تنظیم کنید

اگر مدتی است که از کار خود فاصله نگرفته اید، باید در نظر داشته باشید که امسال حتی برای یک بار چنین امری را تعیین کنید. مرخصی نه تنها می تواند به کاهش استرس و جلوگیری از فرسودگی شغلی کمک کند، بلکه می تواند دیدگاهی تازه به شما بدهد که هنگام بازگشت می توانید از آن در تجارت خود استفاده کنید. مطمئناً استراحت حتی کوتاه مدت از تجارت خود اغلب آسان تر از انجام کار است، پس حتمی یک برنامه استراحتی را در نظر داشته باشید.

 از تنظیم هدف SMART استفاده کنید

 وقتی ایده هایی در مورد اهدافی که می توانید در تجارت کوچک خود تعیین کنید داشته باشید، وقت آن است که قدم بعدی را بردارید و هر هدف را به یک هدف SMART تبدیل کنید. هدف SMART هدفی خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و مبتنی بر زمان است. به عنوان مثال یک هدف برای افزایش سهم بازار شما می تواند این باشد: سهم بازار را ۳٪ قبل از سه ماهه ۴ ام ۲۰۲۱ افزایش دهید. این نسخه از هدف تمام معیار های SMART را برآورده می کند.

این مقاله را در مورد تعیین هدف SMART مرور کرده و از منابع موجود در راهنمای نهایی هدف گذاری کسب و کار های کوچک برای تعیین و دستیابی به اهداف کلان تجارت کوچک خود در سال جاری استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.