در شرایط سخت چگونه تجارت کوچک خود را سر پا نگه داریم؟

رکود اقتصادی، تورم، مشارکت غیر صادقانه، یا متلاشی شدن صنعت، همه اتفاقاتی است که می تواند تجارت شما را در معرض آزمایش قرار دهد. زنده ماندن در روز های سخت نیاز به عزم راسخ پولادین و نگرش هرگز رها نکردن دارد. اما در بازار سریع و بی رحم امروز بیش از نگرش یک برنده مورد نیاز است. در اینجا شش استراتژی سخت مشاغل کوچک برای کمک به هدایت آب های خرد تجارت وجود دارد.

 برش با دقت

 روش معمول کاهش هزینه توسط شرکت ها در زمان های سخت استفاده از یک سیاست گسترده برای کاهش هزینه است. برای مشاغل کوچک کاهش هزینه ها باید با دقت چاقوی جراحی انجام شود. خیلی عمیق برش بزنید و تجارت شما هرگز بهبود نخواهد یافت. مشکلات بسیار کم عمق و جریان نقدی می تواند شما را مجبور به نشستن در پشت خط بیکاری کند. در تعیین اینکه چه چیزی و کجا باید برش داده شود و آن هم به چه میزان دقت و قضاوت کنید.

 بیرون را نگاه کن

 برای اکثریت قریب به اتفاق مشاغل کوچک معمولاً محلی بودن نه تنها در مکان بلکه در تمرکز بازاریابی است. در زمان های سخت جستجوی فراتر از مرز های منظم کسب و کار شما کار خوبی است. یکی از این فرصت ها تجارت بین الملل است. در زمان کاهش ارزش دلار آمریکا در بازار های سراسر جهان، صاحبان مشاغل هوشمند به تقاضای فزاینده کالا ها و خدمات آمریکایی پی برده اند.

 از بازاریابی با بودجه کم استفاده کنید

 وقتی رکود و دیگر اوقات دشوار اتفاق می افتد، عملکرد بازاریابی یک کسب و کار اولین کسری است که قطع می شود. با تبلیغات و بازاریابی کمتر، کانال آینده چشم انداز کاهش می یابد و حتی درآمد بیشتری کاهش یافته و یک چرخه معیوب ایجاد می کند.

کلید نجات هر مشاغل در روز های سخت کاهش فعالیت های بازاریابی نیست بلکه جایگزینی آن ها با بازاریابی با بودجه کم است. بازاریابی با بودجه کم شامل تاکتیک هایی مانند روابط عمومی، شبکه سازی، سخنرانی در جمع، بازاریابی آنلاین و موارد دیگر است.

 با همتایان خود ارتباط برقرار کنید

 اوقات سخت به شکل رکود اقتصادی یا لرزش صنعت به بیش از تجارت شما تأثیر می گذارد. کل بخش های بازار گرما را احساس می کنند. یک روش مفید برای زنده ماندن استفاده از خِرَد جمعیت است. اصطلاحی که جیمز سوروویکی در کتاب پرفروش خود با عنوان «خِرَد جمعیتی» ابداع کرده است، اظهار می دارد که خرد گروهی از دانش فرد بیشتر است.

با استفاده از فلسفه خرد جمعی کسب و کار شما می تواند با گروه های تجاری صنعت یا گروه های همکار حرفه ای ارتباط برقرار کند تا دانش و بهترین شیوه های اعمال شده در هنگام کسادی تجارت را استخراج کند.

 تمرکز اساسی

 در اوقات خوب تجارت آسان می شود. ارائه یا بازاریابی فروش شما ممکن است تأثیر کمتری داشته باشد اما به نتیجه می رسد. زنده ماندن در شرایط سخت مستلزم بازگشت کامل به اصول اساسی تجارت است. انجام چک های مالی منظم، ارائه آموزش فروش، مدیریت روابط با مشتری برخی از موارد اساسی است که باید دوباره آموخته و بازدید مجدد شود.

 توسعه بدون تکرار دوباره

 آسان است که در دام بازی دوباره وضعیتی که امروز شما را به اینجا رسانده است بیفتید. اگر مشارکت ناموفق داشتید، تکرار مجدد اشتباهات خطرآفرین است. تحقیق منتشر شده در ژورنال شخصیت و روانشناسی اجتماعی توسط لیوبومیرسکی، سوزا و دیگران نشان می دهد تجزیه و تحلیل حین صحبت یا نوشتن در مواقع دشوار مفید است در حالی که پخش مجدد رویداد های منفی به طبع مضر می باشد. از اشتباهات بیاموزید و ادامه دهید.

زنده ماندن در زمان های دشوار چه شخصی و چه رویداد هایی مانند رکود اقتصادی نیاز به چشم انداز سالم و همچنین یک استراتژی خوب دارد.  به یاد داشته باشید اوقات بد برای همیشه ادامه ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.