دلیل اهمیت بسیار بازاریابی دیجیتال

زمانی توسعه و اجرای مبارزات بازاریابی به معنای اجرای تبلیغات در تلویزیون و رادیو و قرار دادن تبلیغات چاپی در روزنامه ها و مجلات بود. با این حال هرچه دنیای تجارت بیشتر و بیشتر به سمت بازار دیجیتال حرکت می کند، اکنون مشاغل این فرصت را دارند که از طریق تاکتیک های بازاریابی دیجیتال، دامنه خود را گسترش دهند و با بازار هدف خود ارتباط برقرار کنند.

هر برند مدرنی که بخواهد در فضای فعلی کسب و کار جلو بیفتد باید تاکتیک های بازاریابی دیجیتال را به عنوان بخشی از استراتژی کلی خود در پیش بگیرد. این بدان معنا نیست که شما باید تبلیغات چاپی سنتی را بیرون بیاندازید به خصوص اگر تجارت شما قبلاً با استقبال چشمگیر این نوع تبلیغات روبرو شده است. با این حال با استفاده از تاکتیک های بازاریابی دیجیتال در ترکیب با استراتژی های سنتی بازاریابی فعلی کسب و کار شما می تواند مبارزات شما را برای دستیابی به حداکثر نتایج بهینه کند.

 روند صنعت و آمار نشان می دهد که بازاریابی دیجیتال صرف نظر از صنعت یا اندازه شرکت شما واقعاً کارساز است.  در زیر ما ۱۰ دلیل اصلی غیر قابل انکار را توضیح می دهیم که مارک شما برای جذب هدایت های جدید، ارتباط با مشتری و بستن فروش بیشتر در سال ۲۰۱۷ و بعد از آن به بازاریابی دیجیتال نیاز دارد:

  1. مصرف کنندگان مدرن تر دیجیتالی می شوند

 مصرف کننده مدرن به طور فزاینده ای به سمت تجربه دیجیتال تر در هنگام تحقیق و خرید می رود. موتور های جستجو مانند Google همچنان محبوب ترین کانال برای تحقیقات مصرف کنندگان هستند. چه مصرف کنندگان در مراحل ابتدای سفر مشتری باشند و چه آماده خرید، اغلب از موتور های جستجو برای یافتن اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری خرید آگاهانه و تحقیق در مورد مارک های خاص استفاده می کنند. بسیار مهم است که کار شرکت ها در طی این جستجو های دیجیتال قابل مشاهده باشد، بنابراین آن ها می توانند مشتری را درگیر کنند و با ارائه اطلاعات ارزشمند باعث شوند تا بر تصمیمات خرید او تأثیر بگذارند.

گرچه جستجو یک روش مهم بازاریابی دیجیتال است، اما این تنها ابزاری نیست که مصرف کننده مدرن از آن برای تصمیم گیری آگاهانه در خرید استفاده می کند. یک مطالعه از Blue Nile Research نشان می دهد که بین ۷۹ و ۸۲ درصد از مصرف کنندگان از جستجو، وب سایت های مارک و بررسی مشتری برای تحقیق استفاده می کنند. بین ۱۴ تا ۲۵ درصد برای کشف راه حل ها، محصولات و مارک های جدید از وبلاگ های اجتماعی، موبایل و وبلاگ استفاده می کنند. همه این تاکتیک های بازاریابی دیجیتال با هم کار می کنند تا به برند شما کمک کنند تا اطلاعاتی را به مشتریانی که دقیقاً مانند محصولات شما به دنبال محصولات یا خدمات هستند برساند. اگر درگیر این استراتژی های بازاریابی دیجیتال نشوید ممکن است فرصتی را برای دستیابی به این مشتریان از دست بدهید.

هر چه تعداد بیشتری از مصرف کنندگان از تلفن های هوشمند و سایر دستگاه های تلفن همراه خود به عنوان بخشی از سفر خرید مصرف کننده استفاده می کنند تاکتیک های بازاریابی دیجیتال از اهمیت بیشتری برخوردار می شوند. بازاریاب باید هدف خود را ارائه محتوای مورد نیاز مشتری در لحظه نیاز قرار دهد. مانند جستجوی یک رستوران محلی ایتالیایی هنگام سوار شدن در اتوبوس یا تحقیق در مورد بهترین جاروبرقی هنگام خراب شدن مدل فعلی آن ها. استفاده از تاکتیک های بازاریابی دیجیتال یکی از بهترین راه های دستیابی به مصرف کنندگانی است که دقیقاً مانند شما در یک زمان ضروری به دنبال محصولات یا خدمات هستند.

  1. استراتژی های بازاریابی دیجیتال مقرون به صرفه هستند

 حتی شرکت های بزرگ با بودجه کل بازاریابی نیز باید از نحوه هزینه بازاریابی خود آگاه باشند. یکی از بزرگترین مزایای بازاریابی دیجیتال این است که این تاکتیک ها هم مقرون به صرفه و هم موثر می باشند. مشاغل می توانند از طریق ایمیل، رسانه های اجتماعی و بازاریابی محتوای مبتنی بر سئو تنها با کسری از هزینه تولید و توزیع تبلیغات چاپی یا توسعه و قرار دادن تبلیغات در ایستگاه های رادیویی یا کانال های تلویزیونی برجسته بازاریابی کنند.

استراتژی های بازاریابی دیجیتال نه تنها می توانند مقرون به صرفه تر باشند، بلکه اغلب ROI جذاب برای صاحبان مشاغل ارائه می دهند. در حقیقت هزینه بازاریابی محتوا ۳ برابر کمتر از برخی روش های سنتی بازاریابی است. علاوه بر این بازاریابانی که به طور مداوم محتوای وبلاگ مرتبط و با ارزش را منتشر می کنند ۱۳ برابر بیشتر احتمال دارد که بازدهی مثبت سرمایه گذاری را تجربه کنند. بازاریابی محتوایی تنها تاکتیک مقرون به صرفه بازاریابی دیجیتال نیست که ROI عالی ارائه می دهد. به طور کلی تاکتیک های بازاریابی دیجیتال می تواند به شما کمک کند تا درآمد بیشتری کسب کنید.

صاحبان مشاغل و بازاریابان با سرمایه گذاری در تاکتیک های مقرون به صرفه تر که بازدهی سرمایه مثبت دارند می توانند بودجه بازاریابی خود را بهینه کنند. صاحبان مشاغل با اجرای تاکتیک های مقرون به صرفه بازاریابی دیجیتال برای برخی از کمپین ها می توانند در هزینه های خود صرفه جویی کنند در حالی که هنوز می توانند بودجه ای را به کمپین هایی اختصاص دهند که ممکن است به مواد سنتی گران قیمت تر و بازاریابی نیاز داشته باشند. در پایان این استراتژی های بازاریابی دیجیتال مقرون به صرفه و موثر به کسب و کار ها کمک می کند تا از بودجه بازاریابی خود بیشترین بهره را ببرند.

  1. ردیابی و نظارت بر مبارزات دیجیتالی شما آسان است

 بسیار مهم است که بازاریاب مدرن راهی برای ردیابی موفقیت در مبارزات بازاریابی خود داشته باشد. این به مارک ها کمک می کند تا ببینند چه چیزی کار می کند و چه چیزی مفید نیست آن هم وقتی صحبت از تاکتیک های بازاریابی آن ها می شود. با استفاده از این اطلاعات شرکت ها نه تنها می توانند بازده سرمایه گذاری خود را با دقت بیشتری اندازه گیری کنند، بلکه می توانند زمینه های بهبود را شناسایی کرده و بر اساس یافته ها برای ایجاد کمپین های موفق تر کار کنند.  بازاریابی دیجیتال با برداشتن حدس و گمان خارج از ردیابی و نظارت بر موفقیت در مبارزات بازاریابی این وظایف را از همیشه آسان تر می کند.

بازاریابی دیجیتال به بازاریابان و صاحبان مشاغل مزیت داشتن انبوهی از داده های مفید تبلیغات را در نوک انگشتان خود می دهد. صاحبان مشاغل و بازاریاب ها با استفاده از ابزار ها و نرم افزار های تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال با کاربرد آسان می توانند محتوای تبلیغات مختلف را آزمایش کنند تا ببینند چه چیزی بیشتر از همه در بین مخاطبان مورد نظر آن ها طنین انداز است. در حالی که تاکتیک های سنتی بازاریابی شما را ملزم می کند تا زمان برگزاری کمپین منتظر بمانید تا بررسی کنید چه مواردی م موثر بوده است  اما ابزار تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال به شما امکان می دهد عملکرد کمپین های خود را در زمان واقعی مشاهده کنید و در کمپین های خود تنظیماتی انجام دهید.

به طور کلی توانایی ردیابی و نظارت بر موفقیت در مبارزات دیجیتال مارکتینگ اجازه می دهد تا مارک ها بیشتر از بودجه بازاریابی خود استفاده کنند. با دسترسی به تجزیه و تحلیل های بی درنگ می توانید قبل از اینکه هزینه بیشتری را برای تاکتیک های بی نتیجه هدر دهید در ایجاد کمپین ها تغییراتی ایجاد کنید. با مرور دوره ای این تجزیه و تحلیل ها می توانید با اختصاص بیشتر بودجه خود به روش هایی که بهترین نتیجه را دارند بودجه بازاریابی خود را بهینه کنید.

 ۴- برند شما می تواند تجربه تعاملی بیشتری را از طریق کانال های بازاریابی دیجیتال فراهم کند

 کانال های بازاریابی دیجیتال همچنین به شرکت ها این امکان را می دهند تا از طریق تبلیغات ویدئویی تعاملی و توصیه های مناسب محصولات تجربه شخصی تری را ارائه دهند. فیلم آنلاین به سرعت جزئی از زندگی روزمره مصرف کنندگان شده است. در حقیقت سیسکو پیش بینی می کند که تا سال های آینده ۸۰ درصد از ترافیک اینترنت جهان ویدیو باشد و ویدئو ۸۵ درصد از کل ترافیک اینترنت ایالات متحده را تشکیل دهد. این فرصتی عالی برای مارک ها است تا بتوانند مخاطبان هدف خود را درگیر کنند. مشاغل می توانند با استفاده از ویدئوی آنلاین توجه مخاطبان خود را جلب کرده و مصرف کنندگان ایده آل خود را آگاه، سرگرم و جذب کنند.

در مورد شخصی سازی توصیه های محصول بهترین راه برای تشویق فروش مکرر، فروش متقابل و فروش بالا تر به مشتریان فعلی شما است. در واقع ۵۶ درصد از مصرف کنندگان اگر تجربه خرید شخصی به آن ها داده شود، بیشتر تمایل به خرید از یک مارک دارند. مشاغل می توانند از انبوه داده هایی که بازاریابی دیجیتال ارائه می دهد برای ارائه توصیه های شخصی بر اساس رفتار کاربر استفاده کنند. از طریق ایمیل و تبلیغات اجتماعی می توانید مشتریان فعلی خود را هدف قرار دهید و براساس خرید های گذشته یا رفتار مرور توصیه های شخصی ارائه دهید.

علاوه بر این بازاریابی دیجیتال به شما امکان می دهد تا به مشتریانی که از سایت شما بازدید کرده اند، سبد خرید خود را پر کرده اند و بدون خرید مراجعه کرده اند ارتباط برقرار کنید. با تبلیغات بازاریابی مجدد در شبکه های اجتماعی می توانید با نشان دادن آنچه که از خود به جای گذاشته اند به فروش خود بیفزایید یا به آن ها یادآوری کنید که چرا نام تجاری شما بسیار عالی است. با ارائه مجدد محتوای تبلیغاتی شخصی به مشتریانی که هنوز خرید خود را دنبال نکرده اند می توانید در ذهن آن ها باقی بمانید و برای تشویق خرید آینده آن ها تلاش کنید.

  1. کانال های بازاریابی دیجیتال به شما امکان می دهند بخشی از مکالمه درباره شرکت خود باشید

 بازاریابی در شبکه های اجتماعی یک تاکتیک محبوب بازاریابی دیجیتال است که به شرکت شما اجازه می دهد بخشی از مکالمه آنلاین درباره نام تجاری شما باشد. طی چند سال گذشته مشخص شده است که شبکه های اجتماعی برای ماندن در اینجا حضور دارند و این فقط برای جوانان نیست.  تحقیقات نشان می دهد که ۷۹ درصد از کل کاربران اینترنت در ایالات متحده دارای پروفایل فیس بوک و ۶۸ درصد از کل آمریکایی ها دارای پروفایل هستند. این آمار نشان می دهد که فرصتی جذاب برای مارک هایی وجود دارد که می خواهند به بازار هدف خود برسند و مکالمه ای را در شبکه های اجتماعی آغاز کنند.

علاوه بر این مصرف کنندگان فقط از سایت های رسانه های اجتماعی به طور مکرر استفاده نمی کنند، اما اغلب تحت تأثیر اطلاعاتی که در آنجا پیدا می کنند قرار می گیرند. به گفته آیرون پیپر، ۹۳ درصد تصمیمات خریداران تحت تأثیر شبکه های اجتماعی هستند. این نشان دهنده قدرتی است که شبکه های اجتماعی می توانند در تصمیمات خرید مصرف کننده داشته باشند. خواه مصرف کنندگان به بررسی نظرات در فیس بوک بپردازند یا قبل از خرید از دوستان و خانواده خود مشاوره بخواهند، تعامل در شبکه های اجتماعی می تواند تا حد زیادی در تعیین تصمیم نهایی خرید یک مصرف کننده نقش داشته باشد.

مشاغل می توانند از بازاریابی در شبکه های اجتماعی به عنوان ابزاری برای شرکت در مکالمه در مورد نام تجاری خود به صورت آنلاین استفاده کنند. از طریق مشارکت مداوم و ارسال محتوای ارزشمند مارک ها می توانند در جهت ایجاد ارتباط قوی تر با مشتریان فعلی ضمن شروع مکالمه با لید های بالقوه تلاش کنند. با پاسخ دادن به سوالات و نگرانی ها در شبکه های اجتماعی مارک ها همچنین می توانند روند خدمات مشتری خود را بهبود بخشند که به شهرت آنلاین بهتر کمک می کند.

  1. با بازاریابی دیجیتال می توانید به روند ها و محبوبیت ها در زمان واقعی پاسخ دهید

 بازاریابی دیجیتال به شما امکان می دهد تا به صورت لحظه ای به روند های محبوب پاسخ دهید. این به کسب و کار شما کمک می کند تا از پاسخ مصرف کننده به رویداد های فعلی، روند ها، موضوعات و فناوری ها استفاده کند. چه مارک تجاری شما از آخرین فناوری ها برای ارتباط با مشتریان استفاده کرده، چه در مکالمه در مورد رویداد های محبوب فعلی ارتباط برقرار می کند و چه از محبوب ترین سیستم عامل ها برای ارائه محتوای تبلیغاتی هدفمند استفاده می کند، بازاریابی دیجیتال امکان جلوتر بودن از بازی را فراهم خواهد کرد. با استفاده از مواردی که در حال حاضر محبوب هستند مشاغل می توانند قابلیت مشاهده آنلاین خود را افزایش دهند و به مشتریان و کاربران بیشتری دسترسی پیدا کنند.

یک نمونه از این موارد استفاده از کانال های بازاریابی دیجیتال است که رسانه های اجتماعی و وبلاگ ها برای ارائه مطالب مرتبط و مفید در مورد روند های محبوب صنعت استفاده می کنند. مهم نیست که تجارت شما چه نوع محصول یا خدماتی را ارائه می دهد، مطمئناً روند هایی در صنعت شما وجود دارد که با گذشت زمان تغییر می کنند. با بازاریابی دیجیتال می توانید با مشارکت در مکالمه یا تحویل محتوای هدفمند که بیانگر نگرانی های فعلی مصرف کنندگان هدف شما است به این روند ها در لحظه پاسخ دهید. این می تواند به ایجاد وفاداری به برند کمک کرده و تجارت شما را به عنوان یک پیشرو در صنعت تعیین کند.

همچنین بی واسطه بودن بازاریابی دیجیتال به شما امکان می دهد به سرعت به این روند ها پاسخ دهید. در حالی که توسعه، تولید و توزیع وثیقه سنتی بازاریابی به زمان نیاز دارد، تاکتیک های بازاریابی دیجیتال کمی سریع تر کار می کنند. به عنوان مثال اگر شما نیاز به برقراری ارتباط سریع با مشتریان خود دارید و می توانید سریعاً محتوای وبلاگ یا رسانه های اجتماعی را در یک ساعت توسعه داده و یا از آن ها استفاده کنید یا از بازاریابی پیامکی برای انتقال سریع پیام به مشتریان خود استفاده ببرید.

  1. تجارت شما می تواند دسترسی را به میزان قابل توجهی افزایش دهد

 مواد سنتی بازاریابی می توانند برای دستیابی به مخاطبان هدف کاملاً موثر باشند. به عنوان مثال اگر می خواهید موقعیت جغرافیایی خاصی را هدف قرار دهید، تبلیغات رادیویی و تلویزیونی می تواند راهی عالی برای دستیابی به مخاطبان محلی باشد. به همین ترتیب تبلیغات چاپی در روزنامه ها و مجلات راهی م موثر برای دستیابی به جمعیت شناسی خاصی است که وقت خود را صرف خواندن این انتشارات می کند. با این حال اگر به دنبال راه هایی برای فراتر رفتن از این مخاطبان هدفمند یا دستیابی به مخاطبان هدفمند جدید در سراسر کشور یا جهان هستید، بازاریابی دیجیتال می تواند به شما کمک کند تا میزان دسترسی کلی خود را افزایش دهید.

مصرف کنندگان در سراسر ایالات متحده در حال حاضر آنلاین بوده و به دنبال اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات هستند یا مارک هایی را جستجو می کنند که ممکن است به آن ها کمک کند بزرگ ترین مشکلات خود را حل کنند.  چرا وقتی می توانید در سراسر کشور با مصرف کنندگان ارتباط برقرار کنید دسترسی خود را به مصرف کنندگان محلی یا مخاطبان انتشار محدود کنید؟ اگر کالایی یا خدماتی ارائه می دهید که ممکن است برای جمعیتی بزرگتر مفید باشد می توانید از ابزار های دیجیتال مارکتینگ برای دسترسی آنلاین به این مخاطبان استفاده کنید.

علاوه بر این بازاریابی دیجیتال روش های جدیدی برای هدف قرار دادن مخاطبان شما فراهم می کند. با بازاریابی سنتی ممکن است یک آگهی چاپی در مجله ای قرار دهید که توسط مشتریانی که به احتمال زیاد محصول یا خدمات شما را خریداری می کنند خوانده شود. این یک روش عالی برای جلب توجه در بازار هدف شما و ایجاد شناخت برند است. با این حال احتمال زیادی وجود دارد که این نشریه به هر مصرف کننده ای که بخشی از جمعیت شما است نرسد.  اینجاست که بازاریابی دیجیتال وارد کار می شود. با بازاریابی دیجیتال می توانید با مشتریان بیشتری در بازار هدف خود ارتباط برقرار کنید. از طریق محتوای متناسب وبلاگ، سیستم عامل های مربوط به رسانه های اجتماعی و بازاریابی موتور جستجو می توانید به مشتریانی برسید که ممکن است تبلیغ اولیه شما را از دست داده یا نیاز به تعامل کمی بیشتر قبل از خرید داشته باشند.

 ۸- بازاریابی دیجیتال می تواند به برند ها در بهبود روابط مشتری کمک کند

 دلیل دیگر اینکه بازاریابی دیجیتال برای اکثر مارک های مدرن الزامی است این است که به شرکت ها امکان می دهد روابط بهتری با مشتری برقرار کنند. در حالی که بیشتر بازاریابی سنتی ارتباط یک طرفه با مصرف کننده را فراهم می کند، بازاریابی دیجیتال امکان برقراری ارتباط دو طرفه را در زمان واقعی فراهم خواهد کرد. این امر باعث می شود تا مارک ها بتوانند بدون تأخیر و بدون درنگ به سوالات و نگرانی های مصرف کنندگان خود بپردازند و روابط تجاری را از طریق تعامل با مصرف کننده با کیفیت تقویت کنند.

رسانه های اجتماعی ابزاری عالی برای بهبود روابط با مشتری هستند. سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر به مارک ها اجازه می دهند با مشتریان ارتباط برقرار کرده و آن ها را به روشی قابل توجه و اصیل درگیر کنند. وقتی مشتریان سوال یا نگرانی دارند اغلب برای کسب اطلاعات یا حل و فصل با یک تجارت در شبکه های اجتماعی تماس می گیرند. ماهیت سریع رسانه های اجتماعی به شرکت ها این امکان را می دهد تا قبل از تشدید این سوالات و نگرانی ها را به سرعت برطرف کنند. با بهبود روابط خدمات مشتری رسانه های اجتماعی همچنین به بهبود نرخ رضایت مشتری به طور کلی کمک می کنند که می تواند منجر به تکرار فروش و مراجعه مشتری شود.

تاکتیک های بازاریابی دیجیتال مانند شبکه های اجتماعی نه تنها برای بهبود خدمات به مشتری عالی هستند بلکه با اجازه دادن به مارک های تجاری برای شناخت بهتر نیاز ها و خواسته های مشتریان خود می توانند به بهبود روابط مشتری نیز کمک کنند. با تعامل با مشتریان در وب سایت مارک، وبلاگ و حساب های رسانه های اجتماعی شرکت ها می توانند درک کنند که مشتریان و رهبران آن ها به چه چیزی نیاز دارند. با درک بزرگترین چالش های مشتری مارک ها می توانند در جهت تولید محصولات و خدمات بهتر برای پاسخگویی به نیاز های آن ها تلاش کنند. این روابط با مشتری را بهبود می بخشد اما همچنین به افزایش فروش کلی نیز کمک می کند.

  1. تاکتیک های بازاریابی دیجیتال با بازاریابی چاپ سنتی مطابقت دارند.

 بسیاری از شرکت ها این فرض را دارند که با دیجیتالی شدن دیگر نمی توانند به بازاریابی سنتی برگردند. با این حال استفاده از این دو به صورت مشترک باعث می شود “بهترین هر دو جهان باشید” آن هم هنگام جلب و جذب مشتریان.  رمز اصلی در یافتن موفقیت با یک استراتژی بازاریابی یکپارچه، در نظر گرفتن نقاط قوت هر یک از تاکتیک های بازاریابی و بهره گیری از این نقاط قوت برای به حداکثر رساندن نتایج است.

بسیاری از مارک های مدرن موفقیت خود را در جفت شدن تاکتیک های سنتی بازاریابی مانند تبلیغات چاپی با تاکتیک های بازاریابی دیجیتال مانند رسانه های اجتماعی پیدا می کنند تا موفقیت کلی در فعالیت های بازاریابی خود را به حداکثر برسانند. تاکتیک های سنتی بازاریابی مانند تبلیغات چاپی و تلویزیونی در ارائه طیف وسیعی که می تواند شناخت برند را ایجاد کند و به شما کمک کند تا در بازار هدف خود باشید موفقیت آمیز است. در حالی که بسیاری از تاکتیک های بازاریابی دیجیتال مانند رسانه های اجتماعی، وبلاگ نویسی و سئو می تواند به شما کمک کند محتوای هدفمند تری را ارائه دهید که مخاطبان شما را آگاه و آموزش دهد. ناگفته نماند برخی از مصرف کنندگان نسبت به نوع دیگری از بازاریابی واکنش بهتری نشان می دهند. هر دوی این رویکرد های بازاریابی معتبر و موفق هستند، اما ترکیب این دو روش می تواند استراتژی بازاریابی قوی تری را ایجاد کند که همه مبانی را پوشش دهد.

  1. رقبای شما این کار را می کنند!

 اگر می خواهید در صنعت خود همچنان رقابتی باقی بمانید بسیار حیاتی است که در جریان رقبا باشید. و این احتمال وجود دارد که بسیاری از آن ها از استراتژی های بازاریابی دیجیتال برای دستیابی به اهداف جدید، جذب مشتریان فعلی و تأثیرگذاری بر تصمیمات خرید استفاده می کنند.

 ‏طبق گفته موسسه بازاریابی محتوا، ۷۶ درصد بازاریابان B2C و ۸۸ درصد بازاریابان B2B در حال حاضر از استراتژی های بازاریابی محتوا مانند وبلاگ نویسی برای درگیر کردن بازار هدف خود استفاده می کنند. با توجه به اینکه اکثر مارک ها از طریق بازاریابی دیجیتال به مصرف کنندگان می رسند و آن ها را درگیر می کنند، مصرف کنندگان انتظار دارند که این نوع تعامل دیجیتال از مارک هایی که از آن ها خریداری می کنند باشد.

علاوه بر کسب ترافیک ارگانیک یا پرداخت نشده، مارک های مدرن همچنین از استراتژی های بازاریابی دیجیتال پرداخت شده برای ارتباط آنلاین با مشتریان ایده آل خود استفاده می کنند. یک گزارش نشان داد که ۶۶ درصد از بازاریابان B2B با استفاده از SEM گزارش می دهند و آن را به عنوان پرکاربردترین روش بازاریابی پولی برای مارک های B2B در می آورند. در حالی که بازاریابان B2C (64 درصد) نیز گزارش می دهند که SEM موثر ترین شکل تبلیغات پولی است. واضح است که کانال های پولی مانند جستجو و تبلیغات رسانه های اجتماعی برای استراتژی بازاریابی دیجیتال یک مارک به همان اندازه کانال هایی که در جهت هدایت ترافیک ارگانیک هستند اهمیت دارند.

نه تنها برند ها از استراتژی های بازاریابی دیجیتال برای جلب مخاطبان خود استفاده می کنند، بلکه همچنان به افزایش هزینه های خود برای این استراتژی ها ادامه می دهند. پیش بینی های E-Marketers 2016 افزایش هزینه تبلیغات دیجیتال را نشان می دهد که تا سال ۲۰۲۰ به ۲۳ میلیارد دلار برسد. کاملاً واضح است که می بینید بازاریابی دیجیتال برای ادامه کار وجود دارد. اگر شما برای ادغام تاکتیک های بازاریابی دیجیتال در استراتژی کلی بازاریابی شرکت خود کار نمی کنید، این احتمال وجود دارد که شرکت شما عقب بماند.

ما می توانیم در مورد همه روش هایی که بازاریابی دیجیتال می تواند بر روی برند شما تأثیر مثبت بگذارد کتابی بنویسیم، اما ۱۰ دلیل در بالا نشان داده شده باید کافی باشد تا حداقل علاقه شما را به اوج خود برساند. اگر در حال حاضر استراتژی بازاریابی دیجیتال ندارید، ممکن است فرصت مهمی را برای ارتباط بیشتر با مشتریان بیشتر و ایجاد ارتباط قوی تر با مشتریان فعلی خود از دست بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.