۱۲ تاکتیک کاربردی بازاریابی دیجیتال برای سال ۲۰۲۱

وقتی نوبت به استراتژی های بازاریابی دیجیتال می رسد می توانید یک طومار طولانی از هر تکنیک یا فناوری موجود ایجاد کنید. در حالی که احتمالاً پیشنهاد های زیادی خواهید شنید که همه یا برخی از استراتژی های بازاریابی دیجیتال بهتر از سایر استراتژی ها هستند، اما واقعا کدام یک مهمترین هستند؟

برای رقابت در فضای بیش از حد رقابتی سال ۲۰۲۱، باید بر دوازده حوزه خاص تمرکز کنید. در حالی که احتمالاً در مورد این موارد شنیده اید، اما واقعاً چند جزئیات برای تأثیرگذار بودن هر کدام می دانید؟ آن:ها همه استاندارد های امسال و دهه آینده هستند.

به هرکدام نگاهی بیندازید و ببینید واقعاً چقدر می دانید.  سپس ارزیابی کنید که به چه عناصری از آن ها نیاز دارید تا از آن ها استفاده کنید. همه این ها از SEO گرفته تا صفحات فرود را شامل می شود. در این بین ممکن است نکات جدیدی درباره بازاریابی جستجوی محلی و قالب همیشه محبوب ویدیو یاد بگیرید.

 1. سئو

 در بازاریابی دیجیتال هیچ چیز مهمتر از SEO نیست، چیزی که همچنان ممکن است شما را در پیچیدگی مداوم خود اسیر کند. اگرچه درست است که الگوریتم های Google هنوز هم گیج کننده هستند، اما وقتی بیشتر با این مفهوم کار می کنید بهتر می توانید نحوه عملکرد آن را درک کنید.

اگر می خواهید واقعاً موفق شوید همیشه داشتن یک متخصص برای مدیریت SEO برای شما بهتر است. اگرچه می توانید برخی اصول را بیاموزید، اما از شخصی که مدتی در آن کار کرده است می خواهید به شما کمک کند تا بهترین راهکار ها را تحقق ببخشید.

یک استراتژی اخیر شامل الزامات جدید HTTPS است که قبلاً روی نتایج SEO تأثیر گذاشته اند. اگر عادت به استفاده از صفحات HTTP دارید، Google اکنون به شما پیشنهاد می دهد که به قالب HTTPS بروید. دلیل این امر این است که بسیاری از فرم های تماس با استفاده از صفحات HTTP به اندازه کافی ایمن ارزیابی نمی شوند.

 اکنون که Google قصد دارد این “غیر ایمن” را برچسب گذاری کند ضروری است وب سایت خود را با تعیین HTTPS به روز کنید. در غیر این صورت داشتن مهر “غیر ایمن” در سایت شما می تواند یک خط قرمز جدید برای قرارگیری شما در موتوردهای جستجو باشد.

یک سرویس خبره متخصص B2B به شما کمک می کند تا این تغییر را ایجاد کنید.

 1. بازاریابی موتور جستجو

 اگر در بازاریابی موتور جستجو تازه وارد هستید، معمولاً آن را با اختصار SEM می بینید. این نوعی بازاریابی اینترنتی است که در آن SERP خود را از طریق روش های تبلیغاتی پولی افزایش می دهید.

شما می خواهید یک متخصص در این زمینه به شما کمک کند، به ویژه شخصی که با Google Ads و تبلیغات جستجو و نمایش کار می کند. در مورد Google Ads می خواهید ابتدا به خودتان در مورد نحوه کار فرآیند آموزش دهید.

آنچه که بیشتر از آن قدردانی خواهید کرد این است که Google با توجه به شخصی سازی، استفاده از Google Ads خود را آسان می کند. آن ها به شما امکان می دهند تبلیغات نمایش گرافیکی، تبلیغات ویدیویی یوتیوب، تبلیغات جستجوی متنی یا تبلیغات تلفن همراه درون برنامه ای را انتخاب کنید. همه این ها به سبک کسب و کار شما و مشتریانی که باید به آن ها دسترسی پیدا کنید بستگی دارد.

گوگل با قابلیت تبلیغات محلی و همچنین معیار های برتر برای ردیابی عملکرد آگهی های شما این کار را آسان تر می کند. سایر فرصت های تبلیغات پولی به ویژه تبلیغات Facebook را فراموش نکنید. مورد دوم به شما فرصت کافی برای سفارشی سازی در چندین قالب آگهی را می دهد.

 1. بازاریابی جستجوی محلی

احتمالا در چند سال گذشته توجه بیشتری به بازاریابی جستجوی محلی مشاهده کرده اید. تا زمانی که مشاغل محلی به ارزش یافتن توسط مصرف کنندگان محلی پی ببرند، اهمیت آن تا دهه آینده ادامه خواهد یافت.

برای شروع بازاریابی جستجوی محلی می توانید از هدایای بیشتر Google استفاده کنید. از طریق Google برای کسب و کار من شما قادر خواهید بود لیست خود را در ثانی قرار دهد که کسی براساس کلمات کلیدی کاربر جستجوی Google را انجام دهد.  این شامل تجارت شما در Google Maps است. گوگل به روزرسانی لیست شما را آسان می کند بنابراین هیچ چیز منسوخ نمی شود.

در مورد اهمیت بررسی آنلاین و همچنین شهرت اجتماعی خود فراموش نکنید. در شبکه های اجتماعی، شروع مکالمه و ارسال محتوای هدفمند به شما کمک می کند از بازاریابی داخلی استفاده کنید. تکنیک های ورودی مشتری ها را به سمت شما جلب می کند تا اینکه شما به دنبال آن ها باشید.

 1. بازاریابی محتوا

 به عنوان یک رشته اتصال به بازاریابی ورودی در بالا، بازاریابی محتوا قسمت عمده ای از جذب مخاطب هدف است. آنچه در مورد بازاریابی محتوا ضروری است این است که شما باید محتوای خود را با ارزش، مرتبط و سازگار جلوه دهید تا ارزش آن را برای افرادی که آن را مصرف می کنند مشخص باشد.

در زمان امروز شما باید بر ایجاد محتوایی تمرکز کنید که بتواند نقاط مشکل را حل کند و همیشه سبز بماند. استفاده از میانبر ها یا تاکتیک های SEO کلاه سیاه فقط برای رفتن به بالای موتور های جستجو به لطف چشم بینای گوگل کارایی نخواهد داشت.

بنابراین همیشه “محتوا پادشاه است” را در ذهن داشته باشید، همانطور که بسیاری دوست دارند آن را بیان کنند.  برای اینکه بازاریابی محتوا به خوبی کار کند باید بر روی محتوای موبایل، تبلیغات بومی، بازاریابی تأثیرگذار و اتوماسیون بازاریابی تمرکز کنید.

به طور جدی در مورد محتوای تلفن همراه فکر کنید زیرا تلفن های هوشمند در حال حاضر ۵۰٪ از کل دستگاه های جهانی را تشکیل می دهند. این امر بر تبلیغات دیجیتال و چگونگی تأثیر برند های شما تأثیر می گذارد.

ابزار های اتوماسیون درست در زمان های مناسب محتوا را به دستگاه های تلفن همراه خود می فرستند.

 1. بازاریابی مجدد

 یکی دیگر از جنبه های مهم بازاریابی دیجیتال این است که اگر بار اول به تبلیغات بنر سایت شما پاسخ ندادند، محتوای بازاریابی را دوباره دنبال می کنید. این کار با ردیابی این بازدید کنندگان از طریق کوکی ها و ایجاد تبلیغات جدید در سایت های مرتبط انجام می شود.

همچنین می توانید تبلیغات جدیدی در سایت خود ایجاد کنید تا چشم انداز های خود را بهتر هدف قرار دهید.  اطلاعاتی که از بازدید کنندگان سایت خود می گیرید، داده های ارزشمندی را در اختیار شما قرار می دهد تا تبلیغات خود را با هماهنگی آن ها تغییر دهید.

 در نهایت بازاریابی مجدد به شما کمک می کند تا بیشتر درگیر چشم انداز ها باشید، به آگاهی از برند کمک می کند و تبدیل ها را افزایش می دهد. همچنین می توانید مشتریان رقبای خود را به دست آورید و به بازپرداخت هرگونه سرمایه گذاری که در ایجاد تبلیغات جدید انجام می دهید کمک کنید.

 1. طراحی وب پاسخگو

اکنون دستیابی به مشتری از طریق تلفن همراه کم و بیش استاندارد است و این در دهه آینده ادامه خواهد داشت.  سازگاری وب سایت خود با صفحه نمایش موبایل یکی از اساسی ترین قسمت های بازاریابی دیجیتال است. تنها راهی که می توانید با موفقیت این کار را انجام دهید طراحی وب پاسخگو است.

با برنامه نویسی پاسخگو می توانید وب سایت خود را به طور خودکار با تمام صفحه های تلفن همراه مطابقت دهید.  این به معنای بیش از یک قالب، از جمله تبلت ها و افزایش استفاده از ساعت های هوشمند است.

در حالی که برای ساختن این کار باید با یک طراح وب کار کنید، برای جنبه دیگری از RWD می خواهید یک متخصص SEO داشته باشید. AMP (یا Accelerated Mobile Pages) یک کد منبع باز جدید است که به بارگیری سریع تر صفحات وب تلفن همراه کمک می کند.

گوگل با استفاده از این وب سایت اولویت خود را می گذارد، بنابراین آن را جدی بگیرید. اگر سایت انتشاراتی داشته باشید یا مطالب خود را به طور منظم به وب سایت خود ارسال کنید بسیار مفید است.

 1. ایمیل مارکتینگ

 بدون شک شما بازاریابی ایمیلی انجام داده اید، اما چقدر در دستیابی به اهداف مورد نظر خود در زمان مناسب موثر است؟ بازاریابی از طریق ایمیل در حال حاضر ابزاری عالی برای تولید هدایای بیش از حد ممکن از طریق هر روش بازاریابی دیگر است. همچنین می توانید نرخ فروش و تبدیل خود را افزایش دهید.

اگر از قبل از هزینه زیاد برای بازاریابی دیجیتال دیگر رنج می برید، بازاریابی از طریق ایمیل یکی از مقرون به صرفه ترین روش های موجود است. در بعضی موارد حتی رایگان می باشد مگر اینکه از خدمات برون سپاری استفاده کنید.

از آنجا که می توانید آن را با رسانه های دیگر ترکیب کنید این نیز یکی از یکپارچه ترین روش های بازاریابی است. می توانید نماد های اشتراک اجتماعی، به علاوه سیستم های پاداش ارجاع را اضافه کنید. بازاریابی از طریق ایمیل در نهایت به شما کمک می کند هنگام استفاده از محتوای جذاب چرخه فروش خود را کوتاه کنید.

 1. بازاریابی شبکه های اجتماعی

 بدون شک شما از قبل محتوا را در شبکه های اجتماعی ارسال کرده اید. با این وجود چه کاری می توانید انجام دهید تا امسال و سال آینده موثر تر باشد؟ برای جلب مخاطبان امروز Forbes موارد مختلفی را یادداشت می کند از جمله اتوماسیون برای ارسال مطالب شما هنگامی که می دانید مخاطبان شما آن را می خوانند.  استفاده از ابزاری مانند Hootsuite برای زمانبندی ارسال کمک زیادی به دسترسی به کاربران در مناطق دیگر می کند.

در صورت امکان برای اثبات قدرت نفوذ خود می خواهید برخی از مطالب را نیز تصحیح کنید. وقتی محتوا را از دیگران متمایز می کنید، احتمالاً آن ها پاسخ متقابل خواهند داد. به علاوه استخدام اینفلوئنسر ها را برای ارسال محتوا برای شما در کانال های محبوب رسانه های اجتماعی فراموش نکنید.

 1. اتوماسیون بازاریابی

  همانطور که می بینید اتوماسیون بازاریابی یک عنصر مهم در بسیاری از تکنیک های بازاریابی دیجیتال است. به طور کلی دانستن بیشتر در مورد آن باید به عنوان یک اولویت اصلی تبدیل شود، زیرا این یک استاندارد برای مشاغل در سراسر جهان می باشد.

با توجه به اینکه ۹۱٪ از مشاغل موفق اکنون گفته اند اتوماسیون برای موفقیت آن ها بسیار مهم است، شما می توانید چشم انداز آینده و بازاریابی را ببینید. برای موفقیت در این امر سعی کنید به دنبال یک سیستم عامل CRM با سیستم اتوماسیون بازاریابی داخلی باشید.  این ها می توانند به خوبی با هم کار کنند زیرا CRM شما از قبل دارای اطلاعات تماس است. خودکارسازی محتوای بازاریابی مستقیماً در لیست مخاطبین شما به شما کمک می کند بازاریابی خود را به جای استفاده از منابع متفاوت در یک مکان یکپارچه کنید.

آنچه در اتوماسیون مهم است این است که محتوای خود را در تمام کانال ها ثابت نگه دارید تا از سردرگمی برند جلوگیری شود.

 1. بازاریابی تأثیرگذار

 آیا به این فکر کرده اید که چگونه می توانید یک کمپین بازاریابی دیجیتال را بدون نیاز به صرف هزینه زیاد انجام دهید؟ در حالی که با انجام بازاریابی از طریق ایمیل و تکنیک های ورودی می توانید پس انداز کنید، استخدام تأثیرگذاران نیز همین کار را می کند. اگر فکر می کنید استخدام اینفلوئنسر ها برای تبلیغات آنلاین برند خود همیشه در مورد استخدام افراد مشهور است دوباره فکر کنید. یک شخص تأثیرگذار در شبکه های اجتماعی همیشه به معنای مشهور بودن نیست. این به سادگی می تواند کسی باشد که دنبال کنندگان زیادی داشته و سابقه خوبی در تبلیغ محصولات دارد.

فوربس خاطرنشان می کند که شما ابتدا باید تأثیرگذاران برتر را شناسایی کنید که شامل کمی تحقیق است. می توانید این کار را با جستجوی هشتگ در مکان هایی مانند توییتر انجام دهید تا ببینید مردم در مورد موضوعات مرتبط با صنعت شما چه می گویند.

در رسانه های اجتماعی با این افراد تأثیرگذار ارتباط برقرار کنید و از آن ها بپرسید آیا مایل به تبلیغ برند شما هستند یا نه. ممکن است برخی پیشنهاد دهند که این کار را در ازای محصولات رایگان انجام دهند. با این حال بیشتر آن ها خواهان پرداخت هزینه هستند. برای اطمینان از بازگشت سرمایه حتماً نتایج خود را پیگیری کنید. به خاطر داشته باشید کسانی که تعداد فالوئر کمتری دارند می توانند به اندازه کسانی که ده برابر فالوئر دارد تأثیر بگذارند.

 1. فیلم

 در طول دهه گذشته ما به یک فرهنگ بصری تر جذب می شویم که در زمینه های دیجیتال به تصاویر نزدیک می شود.  بسیاری از این موارد به اشکال مختلف وجود دارد، اما هیچ سوالی وجود ندارد که ویدیو در بالای نمودار است.

اکنون در نقطه ای هستیم که مصرف کنندگان بیشتری از محتوا ویدیو را بالا تر از هر رسانه تصویری دیگری ترجیح می دهند. آمار های اخیر نشان می دهد ۸۷٪ از کل بازاریابان آنلاین اکنون از نوعی محتوای ویدیویی استفاده می کنند.

بسیاری از این موارد ناشی از تماشای گسترده در مکان هایی مانند یوتیوب است. بازاریابی ویدیویی موفقیت آمیز می تواند به معنای گشت و گذار در پشت صحنه تجارت شما باشد، یا توصیفاتی برای نشان دادن جنبه انسانی برند شما. این به معنای توجه به یک روند عمده در بازاریابی ویدئویی است: قصه گویی.

وقتی بتوانید یک داستان جذاب در مورد تجارت خود بگویید و ثابت کنید که می توانید نقاط درد مشتریان را حل کنید، به فرمول جادویی دست پیدا کرده اید. همچنین بهتر است که فیلم های خود را کوتاه نگه داری. دامنه توجه مانند همیشه کوتاه بوده و شما باید داستان خود را به صورت فشرده و با روند جذاب بیان کنید.

 1. مجدداً از صفحه های فرود خود بازدید کنید

 اگر قبلاً به عنوان بخشی از کمپین بازاریابی دیجیتال خود یک صفحه فرود ایجاد کرده اید، آیا مطمئن هستید که احتمالاً افرادی که قبلاً بازدید کرده اند دوباره برمی گردند؟ این سوالی است که باید هسته اصلی تلاش های بازاریابی دیجیتال شما شود. همه کارشناسان بازاریابی تأکید می کنند که چگونه ترافیک صفحه فرود هسته اصلی بازاریابی ورودی داخلی است. مسئله این است که صفحه فرود شما در حال حاضر خیلی اغوا کننده نیست. حل این مسئله (تا حدی) به طراحی وب برمی گردد، از جمله جایی که دعوت به عمل و تبلیغات خود را انجام می دهید.

هرچند فراتر از آن چیزی است که در وب سایت خود قرار می دهید. شما می خواهید در تبلیغات PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) سرمایه گذاری کنید تا تبلیغات سایت خود را در کانال های دیجیتال مرتبط قرار دهید. گزینه های دیگر شامل خرید حمایت مالی با شرکت های دیگر، یا فقط یک بازاریابی ایمیل ساده است. در حالت دوم قرار دادن پیوندی که خواننده را برای دریافت محتوای بیشتر به صفحه اصلی شما ببرد یک استراتژی معمول است.

برای CTA حتماً یکی را در صفحه اصلی خود قرار دهید تا از بروز عوارض جلوگیری کنید. حتی CTA در انتهای وبلاگ شما یک رشته اتصال دهنده به محتوای شما می دهد تا بازدید دیگری را فریب دهد. بعلاوه به بحث های “بالا در مقابل زیر” توجه کنید.  Kissmetrics یک بار اشاره کرد که قرار دادن CTA به طول صفحه فرود شما بستگی دارد. یک صفحه کوتاه تر به این معنی است که شما باید CTA را بالای پوشه قرار دهید.

 نتیجه گیری

 این دوازده مرحله را دنبال کنید و در ادامه سال شروع خوبی در بازاریابی دیجیتال خواهید داشت. انتظار می رود که این ها تا پایان سال ۲۰۲۱ نیز تقریباً ثابت بمانند. همچنین از کار با مشاوران بازاریابی دیجیتال (به خصوص در جستجوگر ها) نترسید تا بعد از هفته ها یا ماه ها سخت کاری نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.