چرا بازاریابی دیجیتال امری حیاتی به شمار می رود؟

از CMO هر یک از شرکت های سطح بالا در مورد نکات خود برای رسیدن به اهداف تجاری بپرسید و بدون شک جوابشان یک استراتژی بازاریابی دیجیتال قوی شماره یک خواهد بود.  بازاریابی دیجیتال نسبت به روش های سنتی بازاریابی مقرون به صرفه، انعطاف پذیر و جذاب تر است. حتی شرکت های کوچک و متوسط ​​با عملکرد بالا نیز از طریق بازاریابی دیجیتال در حال یافتن رقابت بهتر، بهبود بهترین شیوه ها و افزایش تعاملات هستند.

جریان بازاریابی دیجیتال مختص شرکت های بزرگ نیست.  صرف نظر از اندازه، صنعت یا جغرافیا، دیجیتال امروزه و فراتر از آن برای رشد و نوآوری در تجارت یک ضرورت است. در اینجا ۱۳ دلیل وجود دارد که بازاریابان می توانند برای دفاع از پرونده بازاریابی دیجیتال خود استفاده کنند.

 1. هزینه های بازاریابی دیجیتال کمتر است

 کمپین های بازاریابی سنتی از جمله چاپ و تلویزیون، به دلیل منابع گران قیمت و دشواری ردیابی بازگشت سرمایه هزینه بیشتری دارند. بازاریابی دیجیتال از تحقیقات و تجزیه و تحلیل های هدفمند استفاده می کند تا به سرعت تعیین کند که کدام رویکرد ها به درستی کار می کنند و کدام یک به صرف هزینه و منابع نیستند. بنابراین بیشتر کانال های بازاریابی دیجیتال از همان ابتدا هزینه کمتری دارند و از هزینه زیاد در فعالیت های کم عملکرد جلوگیری می کنند.

 ۲- مشاغل کوچک از رقابت بیشتری برخوردار هستند

 بازاریابی دیجیتال فاصله بسیاری را بین شرکت های بزرگ، متوسط ​​و کوچک برطرف می کند زیرا از هر سطح با بسیاری از منابع یکسان سود می برد. در حالی که شرکت های بزرگ با بودجه بیشتر قادر به صرف هزینه بیشتری در تبلیغات پولی و نرم افزار پیشرفته هستند، بازاریابی دیجیتال به SMB ها فرصت بیشتری برای رقابت، ارتقا سطح آگاهی از برند و ایجاد مخاطب می دهد.

 1. نتایج برنامه اقدامات بازگشت سرمایه ROI

 در اینجا ROI این سوال را مطرح می کند، “برنامه های من چه نوع نتایجی را ارائه می دهند؟” اگرچه ساده ترین اندازه گیری بازاریابی برای محاسبه نیست، محصول نهایی برای اندازه گیری موفقیت بسیار ارزشمند است. انتساب منفرد (اولین لمس و آخرین لمس) روشی برای اندازه گیری است که تقریباً نیمی از تیم های بازاریابی از آن استفاده می کنند. این روش این تئوری را تأیید می کند که برای تبدیل تصمیم به فروش به طور متوسط ​​هفت لمس طول می کشد و بالا ترین مقدار را در اولین یا آخرین لمس قرار می دهد. وقتی نوبت به بازاریابی سنتی می رسد اندازه گیری میزان بازگشت سرمایه یک تبلیغ چاپی بسیار دشوار تر از اندازه گیری تبلیغات دیجیتال است، زیرا مخاطبان یک تبلیغ چاپی بسیار گسترده تر هستند. با بازاریابی دیجیتال که می تواند مخاطبان خاص را هدف قرار دهد راحت تر می توان تشخیص داد که کدام تبلیغ منجر به فروش شده است.  روش های دیگر اندازه گیری ROI ، انتساب در چندین برنامه و افراد، گروه های آزمون و کنترل و مدل سازی آمیخته بازار است.

 1. سهم بازار آنلاین ارقام فروش را روشن می کند

 سهم بازار آنلاین درصد فروش کل بازار در یک شرکت است.  این رقم با تقسیم کل فروش شرکت بر فروش آنلاین و ضرب این عدد در ۱۰۰ تعیین می شود. سهم بازار به ارقام فروش زمینه می دهد و به شرکت اجازه می دهد تا فروش خود را در مورد اندازه بازار مشاهده کند. شرکت ها دقیقاً می دانند که چگونه با رقابت مقایسه می شوند، که این امر نوآوری کسب و کار را بهتر اطلاع می دهد.

 1. ارتباطات آسانتر تست A / B Hones

 یکی از بهترین مزایای بازاریابی دیجیتال این است که یک شرکت بتواند تقریباً همه جنبه های یک کمپین بازاریابی را تجربه کند. تست A / B در محل CTA ثبت نام از طریق ایمیل، رنگ بنر تبلیغاتی، عنوان موضوع و غیره بسیار آسان تر است و نتایج بسیار سریع تر در کانال های دیجیتال در دسترس هستند. با کمی دقت می توان تغییرات ساده را ردیابی و برای هدف گیری موثر تر مشتریان مورد استفاده قرار داد. به عنوان مثال آزمایش می تواند برای درگیر کردن بهتر مخاطبان هدف، بهبود CTR ها، کمک به خریداران در طول سفر و موارد دیگر باشد. از نتایج آزمایش A / B می توان برای بهبود هدف قرار دادن تبلیغات چاپی نیز استفاده کرد. به عنوان مثال اگر شرکتی همان مخاطبان گوگل را که در تبلیغ مجله چاپی است هدف قرار دهد، زبان یکسان برای هر دو موثر خواهد بود.

 1. بازاریابی موبایل تعامل را افزایش می دهد

 آیا می دانید بسیاری از افراد حتی دیگر رایانه دسک تاپ ندارند؟ بازاریابی موبایل از ایجاد تجربه کاربری شخصی تر تا رسیدن به کاربران جدید، دنیای کاملی از فرصت ها را برای افزایش تعامل باز می کند. طبق فهرست وب جهانی بیش از ۸۰٪ از کاربران اینترنت صاحب تلفن هوشمند هستند و ۹۰٪ از وقت صرف شده در تلفن های هوشمند آن ها به برنامه ها اختصاص یافته است. بازاریابی از طریق تلفن همراه از طراحی ایمیل و تبلیغات اجتماعی گرفته تا SEO تا برنامه های مارک دار به شما امکان می دهد در بومی ترین محیط خود به کاربران دسترسی پیدا کنید.

 1. تجزیه و تحلیل مدل های تجاری را بهبود می بخشد

 اندازه گیری تجزیه و تحلیل دیجیتال به شرکت ها کمک می کند تا آگاهانه در مورد محل سرمایه گذاری منابع خود تصمیم بگیرند و باعث بهبود کارایی شوند. جمع آوری اعداد برای کانال های سنتی بازاریابی یک فرایند دستی است، در حالی که اکثر سیستم عامل های دیجیتال، از جمله رسانه های اجتماعی و اتوماسیون بازاریابی، دارای داشبورد تجزیه و تحلیل داخلی با تمام داده های موجود به صورت خودکار هستند. گزارشات مربوط به داشبورد را برای سهولت بصری مشاهده کنید و با اندازه گیری معیار های عملکرد در هر مرحله سفر مشتری را ترسیم کنید.

 1. دیجیتال توجه شخصی را جلب می کند

 بازار های دارای فن و تکنولوژی مشتریان و خریداران را بر آن داشته است که انتظار توجه شخصی را داشته باشند. با کلیک روی توئیت بازاریابی دیجیتال با بینش بهتر شرکت ها در زمینه تقسیم بندی، رویکرد قدیمی “یک اندازه متناسب با همه” را برای بازاریابی از بین می برد. استفاده از نتایج حاصل از ردیابی رفتار مشتری برای شخصی سازی ارتباط تجربه ایده آل مشتری را ایجاد می کند. تجربه بهتر مشتری به معنای افزایش قابلیت اطمینان و وفاداری، بسته شدن معامله های بیشتر و تیم رو به رشد طرفداران برند است.

 1. بازاریابی مبتنی بر حساب، حساب های B2B بزرگ تر را می بندد

 کانال ها و ابزار های دیجیتال یک استراتژی جدید، بازاریابی مبتنی بر حساب را فعال کرده اند که از پیام های بسیار شخصی برای برقراری ارتباط با حساب های احتمالی به عنوان بازار های یک استفاده می کند. بازاریابی مبتنی بر حساب بسیار هدفمند است که منجر به استفاده کارآمد تر از منابع و حساب های B2B قابل توجه تر می شود.

 1. اتوماسیون بازاریابی به شما امکان می دهد بزرگ تر از همیشه رشد کنید

 بسیاری از کار های معمول و ساده بازاریابی از جمله گزارشگری، وقتی توسط بستر دیجیتال انجام می شوند، توسط یک سیستم عامل اتوماسیون بازاریابی قوی می توانند خودکار شوند. این به مدیران و تیم های بازاریابی اجازه می دهد تا بر ایجاد استراتژی های موثر و اندازه گیری تجزیه و تحلیل معنی دار تمرکز کنند. این سیستم ها به تیم های بازاریابی و فروش اجازه می دهند بدون اتلاف منابع برای کار های کوچک تر، بر تخصص و استراتژی های بهینه سازی خود تمرکز کنند.

 1. بازاریابی از طریق ایمیل هنوز بهترین ارتباط را برقرار می کند

 یک استراتژی خوب بازاریابی دیجیتال باید مطابق با ترجیحات مخاطب باشد. در واقع اکثر مردم، ۷۲ درصد ترجیح می دهند از طریق ایمیل از مارک هایشان با خبر شوند و این یک دلیل قوی برای یک استراتژی جذاب بازاریابی از طریق ایمیل است. بازاریابی از طریق ایمیل پیام رسانی هدفمند را دقیقاً در مقابل مشتریان و مشتریان بالقوه قرار می دهد. در صورت خودکار کردن ایمیل های فعال کننده حتی می توانند به صورت خودکار بر اساس فعالیت مشتری ارسال شوند و تعاملات بیشتری را شخصی سازی کنند.

 1. رسانه های اجتماعی اعتماد ایجاد می کنند

 ارجاع از طرف دوست فوراً باعث می شود که یک شرکت برای مشتریان بالقوه قابل اعتماد تر باشد. تبلیغات دیجیتال از رسانه های اجتماعی استفاده می کند تا “پسندیدن” و سایر بازبینی های آنلاین را برای دوستان مشتری قابل مشاهده کند.  توصیه ها باعث می شود یک شرکت در رقابت برجسته شود و به طور خودکار اعتماد را افزایش دهد.

 1. سئو برند شما را در جایی قرار می دهد که مخاطب بتواند آن را پیدا کند

 همه از Google استفاده می کنند. در حقیقت ۸۱٪ از دوره های خرید B2B با جستجوی وب آغاز می شود. به همین دلیل است که بهینه سازی موتور جستجو (SEO) بهترین بازده سرمایه گذاری را در بین کانال بازاریابی دیجیتال دارد.  برای اینکه شرکتی در Google دیده شود باید در صفحه اول موتور جستجو نمایش داده شود. در اینجا از یک استراتژی جامع SEO برای بهبود رتبه بندی شرکت در Google استفاده می شود.

 اهداف تجاری را با بازاریابی دیجیتال برآورده کنید

 مسیر رسیدن به اهداف تجاری و یافتن موفقیت از طریق یک استراتژی بازاریابی دیجیتال قوی است. بهره وری بهتر از هزینه، داده های بیشتر برای اطلاع از تصمیمات بهتر و ایجاد اعتماد مشتری تنها برخی از مزایای کسب شده از بازاریابی دیجیتال است. با بررسی یک راه حل بازاریابی از طریق ایمیل شروع کنید. بسیاری از سیستم عامل ها برای کمک به شما در شروع کار بسیار سریع وجود دارد. اگر از قبل مارکتینگ را از طریق ایمیل مارکتینگ انجام می دهید به این موضوع توجه کنید که آیا آماده ارتقا به یک سیستم اتوماسیون کامل هستید یا نه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.