چرا اینستاگرام شما کاربری جذب نکرده و روز به روز دنبال کنندگان خود را از دست می دهد؟

اگر فالوور های اینستاگرام خود را از دست می دهید، دقیقاً مثل بقیه ما هستید. توجه داشته باشید که هر روز چند دنبال کننده کمتری نسبت به پیروان قبلی دارید یا شاید فقط ۱۰ نفر را از دست دهید، این امر کاملاً طبیعی است. این فقط بخشی از اینستاگرام و بخشی از روند رشد حساب شما است.  قرار نیست همه افراد برای همیشه محتوای شما را دوست داشته باشند، ممکن است برخی از افراد بازی های دنبال کردن و آنفالو کردن را انجام دهند و گاهی اوقات شما ناآگاهانه ممکن است کار هایی انجام دهید که باعث می شود افراد شما را دنبال نکنند، اما به همین دلیل من اینجا هستم؛ برای کمک به شما در کشف این چی زها و متوقف کردن آن ها در مسیر پیش رو.

در زیر ۱۰ دلیل وجود دارد که باعث می شود شما فالووردهای اینستاگرام خود را از دست بدهید و امروز چگونه می توانید جلوی وقوع آن را بگیرید. اگر وقت بگذارید و هرکدام را به طور واقعی بخوانید و پیشنهاد های من را در حساب خود پیاده کنید، باید شاهد افزایش مداوم فالوور باشید و این دنبال کنندگان غیرفعال مزاحم به نگرانی گذشته شما تبدیل می شوند. بنابراین اگر از دست دادن فالوور های اینستاگرام خود خسته شده اید و می خواهید زندگی خود را به فید خود تزریق کنید به خواندن ادامه دهید!

  1. شما از روش های “کلاه سیاه” استفاده می کنید و “بن سایه ای” می شوید

 استفاده از ربات هایی مانند Instagress یا FollowLiker برای تعامل خودکار با کاربران، نه تنها می تواند افراد غیرمجاز و غیراصولی را به حساب شما جذب کند، بلکه می تواند شما را با مشکل روبرو کند. اگر نمی دانید این سرویس ها چیست ، اساساً به آنها اجازه می دهید به اطلاعات Instagram شما دسترسی پیدا کنند و از طرف شما به طور خودکار لایک می کنند، نظر می دهند، دنبال کرده و یا آنفالو می کنند. اگر به نظر راحت می آید دلیلش این است که این نرم افزارها خلاف شرایط خدمات اینستاگرام هستند و اگر می خواهید در جایگاه خوب آن ها بمانید باید از آن ها اجتناب کنید.

در ۶ ماه گذشته اینستاگرام با حذف مستقیم حساب کاربری یا قرار دادن شما در معرض “بن سایه” که باعث می شود همه چیز از نظر تئوری خوب به نظر برسد، نشانه هایی از شدت برخورد با سرویس هایی از این دست را نشان داده است، اما به طور واقعی پست های شم توسط پیروان شما دیده نشده، تصاویر شما در هشتگ دسته بندی نمی شوند و شما عملاً در سیستم عامل نامرئی می شوید، که بدیهی است می تواند به طور جدی برای رشد حساب شما مضر باشد.

در آخر به خاطر داشته باشید که به دلایلی غیر از استفاده از ربات های خودکار می توانید سایه بن شوید. به عنوان مثال اگر حساب شما به طور مداوم توسط کاربران گزارش می شود، شما محتوای نامناسبی را ارسال می کنید، نظرات حساسیت نژادی را ارائه می دهید و غیره. بنابراین اگر می خواهید حساب شما رشد کند از همه این موارد خودداری کنید و بر اصل بودن و تأمین ارزش تمرکز کنید  و به طرز واقعی با مخاطبان خود درگیر شوید!

  1. شما متناقض ارسال می کنید ، یا بیش از حد پست می کنید

 اگر متوجه شده اید که بیشتر از به دست آوردن فالوور های اینستاگرام آن را از دست می دهید قطعاً برنامه ارسال شما می تواند ارتباطی با آن داشته باشد. احتمالاً قبلاً آن را شنیده اید و من مطمئن هستم که دوباره آن را خواهید شنید.  سازگاری کلید اصلی است. (در بسیاری از جنبه های زندگی نه فقط اینستاگرام!) اگر به طور ناخواسته پست می گذارید به مخاطب خود فرصتی نمی دهید تا در مطالب به محتوای شما عادت کند و در نهایت وقتی ظاهر می شوید ممکن است به خاطر نیاورد که شما چه کسی هستید یا چرا آن ها در وهله اول دنبالتان کردند. از طرف دیگر اگر بیش از حد پست می کنید، بگوییم ۵ بار در روز، می توانید پیروان خود را به سرعت و به راحتی اذیت کنید که منجر به زدن آن دکمه دنبال نکردن می شود. برای من تعادل خوشحال ۱-۲ پست در روز است، یا حداقل حداقل ۵ پست در هفته.

وقتی به طور مداوم ارسال می کنید مخاطبان شما با هر پست کمی بهتر شما را می شناسند  اگر محتوای شما چشم نواز باشد و زیرنویس های شما جالب باشد،آن ها شروع به تحسین شما می کنند و با دیدن پست های شما هیجان زده می شوند.

  1. اولین برداشت شما ضعیف است

 برداشت اول همه چیز است. خواه مصاحبه شغلی باشد، قرار ملاقات پ، نامزدی برای سخنرانی یا حتی اینجا در اینستاگرام، اولین برداشتی که از بازدیدکننده جدید خبرمایه خود می کنید بسیار حیاتی است، بنابراین مطمئن شوید که آن را بهم نزنید!

علاوه بر تصاویر شما (که در شماره ۴ قرار دارد) اولین چیزی که بازدیدکنندگان جدید می خواهند ببینند بیوگرافی شما است. آیا پر شده است؟ آیا این توضیح می دهد که شما کی هستید یا تجارت شما چیست؟ آیا عنوان می کنید که چگونه می توانید به آن ها کمک کنید؟ کجا قرار دارید؟ از کجا می توانند اطلاعات بیشتری کسب کنند؟ و غیره. اگر این کار را نکرده اید فرصت بزرگی را از دست می دهید و احتمالاً اولین برداشت شما خوب پیش نرفته است!

 ۴- انسجام / قوام / مضمون ندارید

 درست مانند بیوگرافی شما تصاویر موجود در خبرمایه شما طعم فوری آنچه را که در مورد آن هستید و آنچه می توانند از شما انتظار داشته باشند را به مخاطب می بخشد. اگر خبرمایه شما با تصاویر بسیار متفاوت، رنگ های ناسازگار و کیفیت تصویر متفاوت است، می توانید پیروان بالقوه را گیج کنید. از طرف دیگر اگر خبرمایه شما با عکس هایی با کیفیت بالا پر شود که از یک به دیگری به زحمت جریان می یابد، تعداد دنبال کنندگان شما به طور طبیعی سر به فلک می کشد. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام بارگذاری هر چیزی در حساب خود در نظر بگیرید:

 آیا این عکس به خودی خود جالب است؟ (آیا کیفیت بالایی دارد و به کانون توجه حساب شما مربوط می شود؟)

این عکس آخرین عکس را چگونه تعریف می کند؟ (آیا از ترکیب، رنگ یا محتوای یکسانی برخوردار است؟)

آیا همه عکس های من عنصری دارند که آندها را به هم پیوند دهد؟ (رنگ تکرار شونده ، فضای سفید ثابت ، انتخاب قلم مکرر؟)

 این چیزی است که من پیشنهاد می کنم زمان زیادی را در آن سرمایه گذاری کنید زیرا می تواند تأثیر زیادی در دنبال کنندگان شما داشته باشد.

  1. زیرنویس های شما جالب و جذاب نیستند

 تصاویر عالی می توانند پیروان شما را علاقه مند کنند اما زیرنویس های عالی مخاطبان شما را به درگیری بیشتر سوق می دهد. اگر متوجه شوید که پس از ارسال تصویری فالوور های اینستاگرام خود را از دست می دهید عنوان شما می تواند مقصر باشد. در پست بعدی خود ، برخی از موارد زیر را در نظر بگیرید:

* متن پشت تصویر (اینجا چه اتفاقی می افتد، چرا مهم است، چه کسی در آن حضور دارد؟)

* داستانی را بگویید (چگونه شخصاً با این تصویر ارتباط برقرار می کنید، آیا این چیزی است که شما آن را دوست دارید؟ این یک عنصر اساسی در کسب و کار شما است؟)

* سوالی بپرسید (مخاطبان خود را درگیر کنید!)

* از یک فراخوان استفاده کنید (به مخاطبان خود بگویید می خواهید نظر خود را بگذارند، دو ضربه سریع بزنند، یک دوست را نشان کرده یا روی پیوند موجود در آن کلیک کنند)

این ترفند های ساده باعث می شود مخاطبان شما احساس کنند مستقیماً با آن ها صحبت می کنید و باعث ترغیب آن ها به تعامل با محتوای شما می شود. اگر آنچه که به اشتراک می گذارید با آن ها طنین انداز است، بهتر است باور کنید که آن ها به همکاری ادامه خواهند یافت. اگر به سادگی تصاویر بدون زمینه را بارگذاری می کنید، احتمال زیاد خسته خواهند شد و با فشار دادن آن دکمه آنفالو کردن دیگر دنبالتان نمی کنند.

  1. از هشتگ ها به درستی استفاده نمی کنید

 اگر به هیچ وجه از هشتگ استفاده نمی کنید، اشتباه بزرگی مرتکب می شوید. اگر از هشتگ استفاده می کنید اما در مورد مواردی که استفاده می کنید کاملاً مطمئن نیستید یا نمی توانید تشخیص دهید که آیا از آن ها نتیجه می گیرید شما در Instagram اکثریت هستید. هشتگ برای هر استراتژی خوب اینستاگرام یکی از ضروریات است زیرا محتوای شما را در طول روز در معرض دید مخاطبان جدید قرار می دهد. اگر از آن ها استفاده نمی کنید لزوماً پیروان خود را از دست نخواهید داد، اما مطمئناً افراد جدیدی را به دست نمی آورید!

 ‏

  1. شما پیش قدم نیستید

 شما نمی توانید به اینستاگرام بپیوندید چند عکس ارسال کنید و انتظار داشته باشید که روزانه افراد شما به طور مداوم رشد کنند. متأسفانه یک سطح تلاش و کار وجود دارد که باید انجام شود تا بتوانید رشد صعودی داشته باشید و جریان خود را حفظ کنید. این تلاش به صورت تعامل روزانه با مخاطبان یا مخاطبان بالقوه شما صورت می گیرد. من توصیه می کنم هر روز مدتی را کنار بگذارید تا تصاویر افرادی که فکر می کنید به محتوای شما علاقه مند هستند را لایک کرده و درباره آن ها نظر دهید (اینگونه باعث می شود افراد جدید به خبرمایه شما نگاه کنند). من همچنین وقت می گذارم تا با پاسخ دادن به هر نظری که در مورد تصاویر شما گذاشته شده است یا از طریق صفحه اصلی خود را لایک کرده یا عکس های افرادی را که قبلاً شما را دنبال می کنند دوست داشته باشید یا نظرشان را بپذیرم با مخاطبان فعلی شما ارتباط برقرار کنم. گرفتن دنبال کنندگان جدید یک چیز است. نگه داشتن و قدردانی از پیروان فعلی شما مورد دیگری است. اطمینان حاصل کنید که هر دو را برای دیدن بهترین نتایج انجام می دهید.

  1. شما ارزش، سرگرمی یا آموزش ارائه نمی دهید

اگر می خواهید رشد کنید و مخاطب خود را حفظ کنید، یا آن هایی که الان دارید را راضی نگه دارید باید نوعی مشکل برای آن ها حل کنید. آیا آن ها سعی می کنند بافتنی را یاد بگیرند؟ چند نکته یا آموزش ویدیویی به آن ها ارائه دهید .. آیا آن ها به دنبال خنده یا چیز خنده داری هستند که بتوانند با دوستانشان به اشتراک بگذارند؟ به آندها الگو های رفتاری کاملاً خوش ساخت و زیرنویس تعریف شده خنده دار ارائه دهید. خلا را پر کنید و آن ها دوباره برمی گردند.

  1. شما بیش از حد فکر فروش هستید

 اگر مرتباً محصولات خود را بدون ارائه هیچ ارزشی تبلیغ می کنید سریع مخاطب شما خسته خواهد شد. اکنون تبلیغ کالا ها و خدمات شما کاملاً مشکلی ندارد، دقیقاً به همین دلیل است که ما در Instagram در حال ایجاد مخاطب هستیم! اما بین فروش و فروش بالا تفاوت وجود دارد. اگر هر عنوان که می نویسید این است: “این ژاکت را با ۲۹٫۹۹ دلار دریافت کنید. فقط پیوند را در BIO من کلیک کنید “شما در حال فروش هستید، در عوض چیزی شبیه به این را امتحان کنید:

“این یکی از ژاکت های مورد علاقه ما برای پوشیدن روز به روز است. برای زمستان به اندازه کافی گرم است اما گره گره بودن آن به شما اجازه می دهد تا در تابستان نیز نفس بکشید.  برای دوچرخه سواری به ساحل می توانید آن را به راحتی روی قفسه پرتاب کنید، سپس آن را دور کمر ببندید تا خورشید غروب کند! اگر تناسب اندام  را دوست دارید توصیه می کنیم سایز بزرگ تر از اندازه معمول خود را سفارش دهید.  برای یافتن تناسب کامل خود روی پیوند موجود در بیوگرافی ما کلیک کنید یا اگر سوالی دارید با ما تماس بگیرید! “

تفاوت را دیدید؟  در زیرنویس دوم شما به عنوان “آموزش” ارزش ارائه می دهید .. شما در حال آموزش مخاطب خود در مورد محصول هستید. برای چه کسی خوب است، چگونه متناسب است، برخی از توصیه ها برای استفاده و غیره. اگر هر کدام از گفته های شما با مخاطب شما مطابقت داشته باشد آن وقت است که آن ها قدم بعدی را بر می دارند و از پیوند موجود در بیوگرافی شما بازدید می کنند. اگر به سادگی سعی کنید آن را با زیرنویس فروش بیش از حد پافشاری کنید انجام فروش بسیار دشوار تر می شود و پیروان شما در نهایت صفحه را ترک می کنند.

  1. شما قربانی پاکسازی اینستاگرام هستید

 تا به حال اسم پاکسازی اینستاگرام را شنیده اید؟ مهم ترین واقعه این اتفاق در سال ۲۰۱۴ (“The Great Instagram Purge”) بود که اینستاگرام علیه کسانی که فالوور های جعلی خریداری کرده بودند یا از خدمات autobot استفاده کرده بودند برای جلوگیری افزایش تعداد آن ها وارد عمل شد.  آن ها به معنای واقعی کلمه میلیون ها کاربر را حذف کردند و در نتیجه وضعیت شرم آور حساب های “محبوب” و افراد مشهور ایجاد شد. جاستین بیبر ۳٫۵ میلیون پیرو را یک شبه از دست داد، آکون ۲٫۴ میلیون نفر را از دست داد و یک حساب ناخن پرطرفدار بیش از ۲۳۰۰۰ نفر را از دست داد. در حالی که از آن زمان تاکنون تصفیه ای به اندازه آن بزرگ و قابل توجه انجام نشده است، اما من گمان می کنم اینستاگرام هنوز هم اقدامات مشابه را اغلب (بخصوص از آنجا که با برنامه های شخص ثالث تأیید نشده برخورد می کنند) اعمال می کند. بنابراین اگر افت زیادی در پیروان خود مشاهده کردید می تواند نتیجه یک “پاکسازی” باشد. برای جلوگیری از این امر اطمینان حاصل کنید که هرگز فالوور خریداری نکنید و از خدماتی استفاده نکنید که ادعا می کنند در طول شب (یا در یک هفته یا هر چیز دیگری) مقدار X فالوئر خود را کسب خواهید کرد! همچنین اطمینان حاصل کنید که از هشتگ های بسیار پرجمعیت استفاده نمی کنید زیرا اسپمر ها می تواند کسانی را هدف قرار دهد و از طریق آن ها شما را دنبال کند که ممکن است دنبال کنندگان شما را افزایش دهد اما شما را مستعد پاکسازی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.