چگونه در اینستاگرام مخاطبان خود را افزایش داده و بیشتر به چشم بیاییم؟

اینستاگرام محلی است برای بیش از ۳۰۰ میلیون نفر که هر روز عکس ها، فیلم ها و داستان های خود را به اشتراک می گذارند. و همانطور که اینستاگرام طی سال های اخیر رشد کرده است این باعث شده است که بسیاری از صاحبان مشاغل و بازاریاب ها یک سوال بسیار واضح و مهم داشته باشند:

چگونه می توانیم از اینستاگرام برای تجارت استفاده کنیم؟

خوب امروز ما دوست داریم ابتدا به این موضوع بپردازیم و محتوای زیر را به اشتراک بگذاریم:

 •  نحوه تنظیم مشخصات کاربردی ینستاگرام
 •  اهمیت تعیین هدف و چگونگی ایجاد یک استراتژی روشن اینستاگرام
 •  چگونه می توان محتوای عالی را به صورت ثابت ارسال کرد
 •  نکات مربوط به رشد برای کمک به شما در ایجاد یک پایگاه پیرو جذاب
 •  برای کسب بهترین نکات در مورد نحوه استفاده از اینستاگرام برای مشاغل به مطالعه ادامه دهید.
 • بیوگرافی کاملی را بنویسید

فقط دو دهم ثانیه طول می کشد تا کسی بتواند به صورت آنلاین درباره برند شما نظر دهد. این بدان معناست که ایجاد اولین تأثیرگذاری عالی در محتوای پروفایل اینستاگرام و بیوگرافی فوق العاده مهم است.

بیوگرافی شما سزاوار عشق زیادی است زیرا احتمالاً یکی از اولین چیز هایی است که مردم وقتی روی نمایه شما کلیک می کنند می بینند. این همچنین در اقداماتی که شخص تصمیم به انجام آن می گیرد پس از ورود به پروفایل شما نیز نقشی اساسی خواهد داشت. این می تواند آن ها را منجر کند تا شما را دنبال کنند، از مطالب بیشتری استفاده کنید یا حتی روی پیوند به وب سایت خود کلیک کنید.

 یک بیوگرافی عالی اینستاگرام باید:

 •  در مورد خود، برند خود و آنچه که انجام می دهید کمی توضیح دهید
 •  برای مخاطبان هدف خود جذاب باشید
 •  از صدا و صدای مارک خود برای کمک به ارتباط با انجمن استفاده کنید
 •  پیوند را اضافه کنید

تنها مکانی در اینستاگرام که می توانید یک لینک قابل کلیک را در آن به اشتراک بگذارید بیوگرافی شماست. این بخش بسیار ارزشمند است.

در اینجا چند مورد از استراتژی هایی که مشاهده کرده ایم آورده شده است:

 •  اکثر حساب های اینستاگرام تمایل دارند از این لینک برای بازگشت بازدید به صفحه اصلی خود استفاده کنند.
 •  دیگران نمایه اینستاگرام خود را به صفحات فرود خاص کمپین یا محتوای جداگانه پیوند می دهند.
 •  بسیاری از مارک ها همچنین لینک خود را مرتباً به روز می کنند تا بازدید از آخرین محتوای خود را جلب کنند.
 • یک نمایه تجاری اینستاگرام ایجاد کنید

 اینستاگرام اخیراً مجموعه ای از ابزار های تجاری را برای کمک به شرکت ها در درک بهتر دنبال کنندگان خود و رشد تجارت در اینستاگرام معرفی کرده است. هنگام تبدیل به نمایه کسب و کار می توانید اطلاعات بیشتری در مورد تجارت خود در نمایه وارد کنید. به عنوان مثال شما می توانید یک شماره تلفن، آدرس ایمیل و آدرس فیزیکی کسب و کار خود را اضافه کنید.

 از یک تصویر نمایه قابل شناسایی استفاده کنید

 وقتی نوبت به انتخاب عکس نمایه می رسد مهم است که افراد هنگام بازدید از نمایه اینستاگرام شما بلافاصله آن را تشخیص دهند. چه از طریق لوگو یا هر چیز مشابهی. در اینجا قطعاً هیچ درست یا اشتباهی وجود ندارد و احساس نمی کنید که باید خود را به یکی از این گزینه ها محدود کنید، اما به این فکر کنید که چه عواملی به افرادی که از صفحه شما بازدید می کنند کمک می کند سریع تر نام تجاری شما را تشخیص دهند.

 برخی اهداف را تعیین کنید

 هنگام استفاده از هر کانال بازاریابی داشتن اهدافی که می خواهید به آن ها برسید مهم است. اینستاگرام نیز تفاوتی ندارد. اگر می خواهید وقت و پول خود را برای تجارت در اینستاگرام سرمایه گذاری کنید بپرسید: “ما می خواهیم به چه چیزی برسیم؟”

در اینجا چند هدف مشترک وجود دارد که مارک ها، تیم ها و افراد تمایل دارند برای حضور در اینستاگرام خود انتخاب کنند:

 •  محصولات یا خدمات خود را به نمایش بگذارید
 •  جامعه خود را بسازید
 •  آگاهی از برند خود را افزایش دهید
 •  فرهنگ و ارزش های شرکت خود را به نمایش بگذارید
 •  برای مشتریان بالقوه تبلیغ کنید
 •  وفاداری به برند را افزایش دهید
 •  اخبار و به روزرسانی های شرکت را به اشتراک بگذارید

تعیین این اهداف از قبل واقعاً به ما کمک می کند تا انواع محتوایی را که در سیستم عامل به اشتراک می گذاریم و چگونگی اندازه گیری موفقیت را تعریف کنیم.

 به پالت رنگی خود توجه کنید

برخی از موفق ترین حساب های اینستاگرام تمایل دارند که از یک پالت رنگ انتخابی برای عکس های خود استفاده کنند و به آن ها کمک می کند تا سبکی متمایز ایجاد کنند. سعی کنید وقتی صحبت از اینستاگرام می شود به رنگ های برند و سبک بصری خود فکر کنید. چگونه می توانید محتوای اینستاگرام خود را مطابق با زیبایی کلی و رنگ مارک تجاری احساس کنید.

با قلم ها سازگار باشید

همپوشانی های متن در عکس ها و فیلم ها طی سال گذشته در این پلتفرم اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است، بسیاری از آن ها برای افزودن زیرنویس به فیلم (برای بینندگان با صدای خاموش) از متن استفاده می کنند. اگر متن نقش اساسی در محتوای اینستاگرام شما دارد مهم است که به فونت مورد استفاده و نحوه ارتباط آن با قلم های استفاده شده در وب سایت یا سایر مطالب بازاریابی نیز فکر کنید.

از زیرنویس های خود بیشترین استفاده را ببرید

زیرنویس ها فرصتی برای افزایش بیشتر محتوای شما هستند و روش های زیادی وجود دارد که مارک ها از آن ها استفاده می کنند. برخی تصمیم می گیرند زیرنویس ها را به عنوان مکانی برای به اشتراک گذاشتن داستان ها و میکرو وبلاگ نویسی در نظر بگیرند. دیگران از آن ها برای اضافه کردن یک عنوان کوتاه به یک پست استفاده می کنند. هنوز هم دیگران از عنوان برای پرسیدن سوال و تشویق پاسخ استفاده می برند. امکانات بی پایان است. آنچه مهم است اطمینان از همسویی با نام تجاری شماست.

ارسال مداوم داشته باشید

سازگاری و تکرار انتشار می تواند به مخاطب شما کمک کند تا یاد بگیرد که چه موقع از شما محتوای جدیدی را انتظار داشته باشد، و با حفظ یک برنامه ثابت مطمئن شوید که تعامل را حداکثر بدون ایجاد لول یا کشش بدون به روزرسانی انجام می دهید. هر استراتژی اینستاگرام باید به وضوح یک فرکانس ارسال هدف را مشخص کند تا به شما در مسیر درست کمک کند.

مطالعه انجام شده توسط Union Metrics نشان داد که بیشتر مارک ها روزانه به اینستاگرام پست می گذارند. در واقع میانگین ۱٫۵ پست در روز بود. این مطالعه همچنین دریافت که هیچ ارتباطی بین افزایش دفعات و درگیری کمتر وجود نداشت، به این معنی که مارک هایی که بیش از دو بار در روز پست می کردند، هیچگونه عوارض جانبی مشاهده نکردند.

موفق ترین پست های خود را تحلیل کنید

مهم است که مراقب آنچه که در اینستاگرام کار می کند و چه چیزی کار نمی کند باشید و یکی از بهترین راه ها برای انجام این کار این است که با استفاده از تجزیه و تحلیل اینستاگرام خود بررسی کنید و مواردی از این دست را در نظر بگیرید:

 •  کدام پست ها بیشترین پسندیدن را دارند
 • چگونه تعداد پست هایی که به اشتراک می گذارید می تواند بر تعامل شما تأثیر بگذارد
 • بیشترین نظر درباره مطالب

اینستاگرام تجزیه و تحلیل را در ابزار های تجاری خود ارائه می دهد و این می تواند برای تشخیص برخی از روند ها عالی باشد.

به نظرات در مورد پست های خود پاسخ دهید

پاسخ به نظرات یک روش عالی برای ایجاد یک جامعه قوی در اینستاگرام است. اگر شخصی وقت بگذارد تا افکار خود را با شما در میان بگذارد مهم است که به او پاسخ دهید و نشان دهید که گوش می دهید.

گوش دادن و پاسخ دادن به مخاطبان شما می تواند یک روش عالی برای تشویق شهرت دهان به دهان مثبت و ایجاد طرفداران نام تجاری جدید باشد، همانطور که توسط مطالعه انجام شده توسط اداره تبلیغات اینترنتی نشان داد که ۹۰٪ از مصرف کنندگان پس از تعامل با آن ها ، مارک را به دیگران توصیه می کنند.

محتوای اینستاگرام را دوباره به فیس بوک ارسال کنید

 یک مطالعه Buzzsumo در مورد بیش از ۱ میلیارد پست فیس بوک از ۳ میلیون صفحه مارک نشان داد که تصاویر ارسال شده به فیس بوک از طریق Instagram تعامل بیشتری نسبت به تصاویر منتشر شده بومی دارند.

هشتگ های اهرمی

 هشتگ ها به روشی واحد برای دسته بندی مطالب در بسیاری از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی تبدیل شده اند. هشتگ ها به اینستاگرامر ها اجازه می دهند تا محتوا و حساب هایی را که باید دنبال کنند را کشف کنند. تحقیقات انجام شده توسط Track Maven نشان داد که پست هایی با بیش از ۱۱ هشتگ تمایل بیشتری به جذب تعامل دارند.

برای تقویت تعامل چهره ها را در پست های خود بگنجانید

 یک مطالعه از Georgia Tech یک میلیون عکس تصادفی در اینستاگرام را بررسی کرده و این دو قسمت اطلاعات بسیار جالب را برای پست هایی که شامل چهره اشخاص بودند را کشف کرده است.

 ‏

 ۳۸٪ لایک بیشتر

 ۳۲٪ نظر بیشتر

با تبلیغات اینستاگرام آزمایش کنید

 طی همین حدود سال گذشته اینستاگرام برای بهینه سازی بستر تبلیغاتی خود با مارک هایی همکاری کرده است و نتایج تاکنون عالی به نظر می رسد. در بیش از ۴۰۰ کمپین که در سطح جهانی با اثر تجاری Nielsen اندازه گیری شده است فراخوان تبلیغات از پست های حمایت شده در اینستاگرام ۲٫۸ برابر بیشتر از هنجار های Nielsen برای تبلیغات آنلاین بود.

با وجود قالب های مختلف تبلیغاتی، از تبلیغات عکس و ویدیو گرفته تا تبلیغات چرخ فلک که به مارک ها امکان می دهد داستان عمیق تری را تعریف کنند و پیوندی را برای کسب اطلاعات بیشتر به مردم ارائه دهند، اینستاگرام می تواند مکانی عالی برای آزمایش تبلیغات پولی باشد.

اینستاگرام در وبلاگ خود توضیح می دهد:

مردم برای پیگیری احساسات خود از مسافرت تا ماشین و سرگرمی به اینستاگرام می آیند. آن ها می خواهند تبلیغاتی را ببینند که منعکس کننده موارد موردعلاقه آن ها باشد. تبلیغ کنندگان همچنین می خواهند پیام های خود را به روش های موثر تری هدف قرار دهند و فقط به دلیل سن، موقعیت و جنسیت افراد نیستند بلکه به دلیل اشخاص، مکان ها و چیز هایی که دوست دارند به آن ها دسترسی پیدا کنند می باشند.

اینستاگرام همچنین دارای پاداش ادغام عمیق با فیس بوک است که به تبلیغ دهندگان امکان می دهد تا بر اساس اطلاعات جمعیتی که کسب و کار ها از قبل در مورد مشتریان خود دارند به افراد در اینستاگرام دسترسی پیدا کنند.

 نقل قول هایی را که با مخاطبان شما صحبت می کنند به اشتراک بگذارید

 نقل قول ها در Instagram بسیار محبوب هستند و می توانند تعامل زیادی را به دنبال داشته باشند. نقل قول ها همچنین می توانند راهی عالی برای تقویت دید تجاری، ارزش ها و آنچه شما برای آن ایستاده اید باشند.

برای ایجاد نقل قول های زیبا شما به ابزاری نیاز دارید که به شما کمک می کند متن را روی تصویر قرار دهید و طرح خود را ایجاد کنید. در اینجا چند ابزار وجود دارد که می تواند به شما کمک کند:

Pablo by Buffer

Canva

Over

مسابقات و رویداد ها را اجرا کنید

 مسابقات یک روش عالی برای افزایش تعامل و ایجاد بشارت در بین مخاطبان شما در اینستاگرام است. هنگامی که مسابقات به درستی و م موثر انجام شود می تواند مزایای بسیاری برای مارک ها داشته باشد:

 افزایش آگاهی

 یک جامعه قوی تر ایجاد کنید

 دنبال کردن و تعامل را تشویق کنید

 سه مسابقه ساده که می توانید در اینستاگرام اجرا کنید

 با استفاده از اینستاگرام می توانید در هنگام رقابت بسیار خلاق باشید و فقط با تخیل محدود می شوید. در اینجا چند مکانیک معمول وجود دارد که توسط مارک ها استفاده می شود:

 1. مسابقه اشتراک عکس: در این نوع مسابقات، از فالوور خود می خواهید که با استفاده از هشتگ انتخاب شده عکسی را به اشتراک بگذارند (بنابراین می توانید همه مطالب را کشف کنید). این مسابقات تم مضمون مشخصی دارند. به عنوان مثال ، استارباکس یک مسابقه را برگزار کرد که در آن آن ها از پیروان خود خواستند عکس های خلاقانه “Red Cup Moments” خود را با استفاده از هشتگ # RedCupContest به اشتراک بگذارند.

 1. مطالب نظرات: با استفاده از این مکانیک مسابقه از فالوور های خود می خواهید برای ورود به مسابقه درباره پست شما نظر دهند. همچنین می توانید کاربران را تشویق کنید که دوست خود را برای وارد کردن نظرات درج کنند، این می تواند به افزایش محبوبیت پست کمک کند.

 1. مسابقه پسندیدن: این مسابقه احتمالاً آسان ترین مسابقه برای برخاستن و راه اندازی است. مهم ترین مزیت سادگی آن است که هیچ مانعی برای ورود وجود ندارد و فقط یک ثانیه برای دنبال کنندگان شما طول می کشد تا بر روی پست شما ضربه بزنند و آن را لایک کنند.

مطالب به موقع و مرتبط با اخبار

 آیا روند جالبی وجود دارد؟ شاید تعطیلات خاصی باشد؟  روز ملی پیتزا؟ شما می توانید برای ایجاد حداکثر میزان هیجان به بحث بپردازید. اگرچه وقتی نوبت به پرش به داستان های پرطرفدار می رسد مهم است که به چگونگی ارتباط این داستان با برند خود فکر کنید و اینکه ببینید آیا پیوستن به مکالمه با استراتژی شما مناسب است یا نه؟

 ‏

 از استوری ها استفاده کنید

 اینستاگرام مدتی است که استوری ها را معرفی کرده و این ویژگی به کاربران امکان می دهد عکس ها و فیلم هایی را که پس از ۲۴ ساعت از بین می روند ارسال کنند. در این بخش عکس‌ها و فیلم های به اشتراک گذاشته شده در Story Instagram شما زودگذر هستند و با گذشت ۲۴ ساعت دیگر نمی توانید آن ها را مشاهده کنید. محتوای به اشتراک گذاشته شده در استوری ها نیز در شبکه نمایه شما یا در خبرمایه اصلی اینستاگرام نشان داده نمی شود.

استوری ها به ما بازاریابان این قدرت را می دهد تا داستان های بهتر و عمیق تری در مورد مارک هایمان تعریف کنیم. از آنجایی که ممکن است روزانه فقط یک یا دو تصویر یا فیلم به فید اینستاگرام خود ارسال کنید، استوری ها ما را قادر می سازد تا به پشت صحنه برویم و محتوای واقعی بیشتری را به اشتراک بگذاریم.

با محتوای تولید شده توسط کاربر آزمایش کنید

 ما به عنوان بازاریاب نباید فقط به تولید محتوا بپردازیم بلکه باید به این فکر کنیم که چگونه می توانیم فرصت هایی برای ایجاد محتوا ایجاد کنیم و اینکه چگونه می توانیم تجربه های الهام بخشی را ایجاد کرده که جامعه ما را ترغیب به ایجاد محتوا برای خودشان کند.

محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) به هر نوع محتوای ایجاد شده توسط همکاران (که تمایل به عضویت در انجمن دارند) گفته می شود. در واقع UGC می تواند به اشکال مختلفی مانند تصاویر، فیلم ها و توییت ها ارائه شود و بسیار قدرتمند است. طبق تحقیقات انجام شده توسط استارت آپ بازاریابی Crowdtap و شرکت تحقیقاتی جهانی Ipsos ، جوان ها و نسل های دیگر ۵۰٪ بیشتر از سایر رسانه ها به UGC اعتماد دارند.

در صورت امکان سعی کنید جامعه خود را تشویق کنید تا لحظات و تجربیات به یاد ماندنی را که با نام تجاری شما در سراسر اینستاگرام دارند به اشتراک بگذارد و اجازه بازپخش برخی از بهترین مطالب را در کانال های خود درخواست کنید.

استوری ها را با مارک های دیگر امتحان کنید

 تصاحب همکاری است که در آن شما و یک کاربر یا مارک تجاری دیگر Instagram در کانال یکدیگر ظاهر می شوید و محتوا را با Stories به اشتراک می گذارید. این تصاحب اساساً مانند ارسال پست مهمان در وبلاگ شما یا پیوستن مهمان جالب به پادکستتان کار می کند.

 ‏این مشارکت ها وقتی محتوای درخشان از هر دو طرف ارائه شود و برای هر مخاطب ارزش قائل شود می تواند عالی کار کند. به عنوان مثال اگر شما یک شرکت مبلمان منزل هستید می توانید با یک شرکت املاک و مستغلات به همکاری بپردازید و کمی در مورد چگونگی ایجاد چیدمان اتاق خواب مناسب صحبت کنید. از طرف دیگر ، شرکت املاک و مستغلات همچنین می توانند از Instagram Stories شما برای مشاوره در مورد خرید و فروش املاک و مستغلات استفاده کنند.

محتوای موجود در حساب های دیگر را دوباره ارسال کنید

 اگرچه بازنشر مجدد از ویژگی های رسمی برنامه یا وب سایت اینستاگرام نیست، اما کاری است که مدتی بسیاری از مارک ها و کاربران انجام می دهند. و این می تواند یک روش فوق العاده موثر برای رشد دنبال کنندگان اینستاگرام شما باشد.

یک مثال عالی برای بازنشر مجدد در عمل GoPro است.  GoPro مارکی است که بر اساس محتوای تولید شده توسط کاربر ساخته شده است. فید اینستاگرام آن ها به طور منظم محتوای اعضای جامعه خود را نشان می دهد و تصاویر شگفت انگیزی را که می توانید با استفاده از دوربین GoPro ضبط کنید به نمایش می گذارد.

بومرنگ را امتحان کنید

 برنامه بومرنگ اینستاگرام یک سری عکس می گیرد و تصویری GIF مانند ایجاد می کند. با این حال یک تفاوت ظریف اما فوق العاده مهم بین بومرنگ و GIF وجود دارد.  GIF یک ویدیو را بار ها و بار ها مرور می کند. در حالی که یک بومرنگ یک ویدیو را به جلو و سپس به عقب پخش کرده و سپس آن را به طور مداوم حلقه می کند.

 دنبال کنندگان را به پشت صحنه دعوت کنید

 اینستاگرام برای محتوای پشت صحنه و اشتراک جنبه انسانی تجارت شما بسیار درخشان است. این می تواند به دنبال کنندگان شما نگاه منحصر به فرد به زندگی در شرکت شما بدهد و باعث شود آن ها بخشی از برند شما باشند.

 محصولات خود را با خلاقیت به نمایش بگذارید

 اینستاگرام یک بستر شگفت انگیز برای نمایش محصول یا خدمات به روش های خلاقانه به شما می دهد. وقتی نوبت به استفاده از اینستاگرام برای تجارت می رسد سعی کنید به این فکر کنید که چگونه می توانید از طریق محتوایی که در سیستم عامل به اشتراک می گذارید برند خود را به نمایش بگذارید. چند روش عالی برای انجام این کار عبارتند از:

 •  محصولات یا خدمات خود را با فیلم های نمایشی به نمایش بگذارید
 •  موارد استفاده در دنیای واقعی را نشان دهید
 •  داستان ها و تجربیات مشتری را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.